Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="273476"]
Виховання, Все буде УКРАЇНА!

7 способів допомогти дитині впоратися із вимушеним переїздом

Old date:
Current date: 2023.02.03
New date: 2022.04.06
0
За місяць повномасштабної війни в Україні понад 4,3 мільйона дітей були змушені покинути свої домівки. Вони складають половину усьо

За місяць повномасштабної війни в Україні понад 4,3 мільйона дітей були змушені покинути свої домівки. Вони складають половину всього дитячого населення країни. Як допомогти дитині впоратися зі стресом від вимушеного переїзду? Центр протидії дезінформації при РНБО України підготував 7 простих та корисних порад для батьків.

Діти

Джерело: Katie Godowski: Pexels

1. Контроль за ситуацією

У цих непередбачуваних умовах, в яких зараз опинилося все населення України, дуже сильне бажання не втрачати контроль над тим, що відбувається. Для дитини також важливо розуміти та знати, якими будуть ваші наступні кроки. Батькам радять не тримати все у секреті від дитини. У максимально м'якій формі потрібно пояснити, куди і чому ви їдете. Озвучуйте станції, зупинки, називайте місця, які ви приїжджаєте. Це допоможе дитині краще орієнтуватися на те, що відбувається, і створити відчуття контролю за ситуацією.

2. Зв'язок із домом

Покидати рідний дім на невизначений рядок — величезний стресс як для дорослих, так і для дітей. Для того, щоб допомогти з ним упоратися, запропонуйте дитині взяти улюблену іграшку або предмет, який нагадує про дім. Це допоможе тримати зв'язок з довоєнним минулим і заспокоювати дитину.

3. Безпека

Звичайно, необхідно також потурбуватися про безпеку дитини під час дороги. Обов'язково треба обговорити правила поведінки. Зокрема, потрібно проінструктувати дитину, як потрібно поводитися на блокпостах. Поясніть, що не можна візирати з окон, шуміти, виходити з транспорту. Попросіть дитину проговорити всі правила вголос, щоб упевнитися, що вона все зрозуміла і запам'ятала.


4. Фізичний стан

Фізичний стан тісно пов'язаний із психологічним. Не забувайте час від часу цікавитись про самопочуття дитини. Кожні кілька годин запитуйте, чи вона не голодна, чи не замерзла, чи хоче пити або в туалет. Допомагайте малюкові слідкувати за своїми потребами.

7 способів допомогти дитині впоратися із вимушеним переїздом

Джерело: AFP

5. Вираження почуттів

Накопичення емоцій, викликаних станом постійного стресу, загрожує сплесками почуттів у вигляді істерик та нервних зривів. Замість того, щоб пригнічувати емоції, навчіть дитину виражати їх через тіло. Наприклад, під час сильної хвилі злості можна заплющувати очі і сильно стискати кулаки. При паніці чи смутку — міцно обіймати собі руками.

6. Боротьба із втомою

Довга дорога — це, перш за все, сильне виснаження. Втомлюючись, діти нерідко стають роздратованими та непослуховими. Для того, щоб опанувати втому, спробуйте відволікти дитину. Запропонуйте їй цікаву гру чи пригадайте з нею щасливі моменти минулого.

7. Турбота про себе

Не забувайте потурбуватися і про своє самопочуття. Ви нічим не зможете зарадити дитині, якщо самі знаходитесь у поганому стані. Пам'ятайте, що потурбуватися про себе — також означає і потурбуватися про своїх дітей.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти