Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="281098"]
Воспитание

7 порад про безпечний інтернет у різдвяні шкільні канікули

0
У той час як українці готуються вітати дітей з різдвяними святами, варто згадати про основні поради щодо безпечного інтернету в пе�

У той час як українці готуються вітати дітей з різдвяними святами, варто згадати про основні поради щодо безпечного інтернету в період канікул. Оскільки діти ідуть на канікули, то їх час онлайн тільки збільшиться, а під ялинку дехто приготує нові гаджети, пропонуємо ознайомитися з рекомендаціями від громадської організації #stop_sexтинг. 

свято, інтернет безпечний інтернет у різдвяні шкільні канікули

Джерело: freepik

Поцікавтеся технологіями 

Якщо ви придбали будь-який новий гаджет дітям на свята: ігрову консоль, смартфон, ноутбук, планшет тощо, завжди краще ознайомитися з усіма тонкощами, перш ніж передавати подарунок дитині. Перевірте, чи можна заздалегідь налаштувати вікові обмеження або установити фільтри та батьківські контролі. Якщо вам потрібна допомога, звертайтеся до гайдів для батьків про контролі, соціальні мережі, ігрові консолі, ПК та багато іншого.

Керуйте часом 

Більше часу вдома часто означає більше часу в інтернеті, а з новими гаджетами ця вірогідність тільки посилюється. Поговоріть із дитиною про екранний час, щоб усі члени сім’ї знали, який час є прийнятним. На багатьох пристроях і додатках можна налаштувати обмеження екранного часу. Крім того, рекомендуємо підписати з дитиною Сімейну угоду із правилами використання гаджетів для всієї родини.

Використовуйте функції звітування та повідомлення

У соціальних мережах та на ігрових консолях є функції звітування, які допомагають захистити дітей в інтернеті. Варто показати дитині, які функції звітування доступні на її гаджетах, соцмережах, іграх, додатках, щоб вона знала, що робити, якщо побачить щось, що її засмутить. Ці функції можуть містити параметри вимкнення або блокування контенту, використання фільтрів, щоб уберегти дитину від певного контенту. Окрім функцій звітування, діти старші 13 років можуть використовувати функцію «Повідомити про шкідливий вміст», щоб отримати додаткові поради.


безпечний інтернет у різдвяні шкільні канікули, безпека в інтернеті

Джерело: freepik

Говоріть про безпеку в інтернеті 

Хоча засоби батьківського контролю та фільтри корисні, розвиток власного критичного мислення щодо безпеки в інтернеті може мати навіть більше значення у захисті онлайн і дати дітям більше впевненості в онлайн-світі. Регулярно говоріть з дітьми про безпечне користування інтернетом, обговорюйте різні сценарії, з якими вони можуть зіткнутися в інтернеті, щоб вони були готовими до того, як на це реагувати. Згадайте про те, як ігнорувати небажані запити у друзі, залишати неприємні та шкідливі онлайн-чати, повідомляти про окремих людей або не поширювати особисту інформацію. А допоможе із такими розмовами спеціальний подкаст «Хороших батьків не блокують», де ведуча подкасту, засновниця #stop_sexтинг Анастасія Дьякова, разом з експертами розбирають реальні ситуації, в які потрапляють батьки та діти, та дають відповіді на найпоширеніші запитання про безпеку дітей в інтернеті.

Вивчайте тему

Хочемо нагадати вам про корисні та цікаві ресурси для батьків та дітей, за допомогою яких можна дізнатись більше про безпеку в інтернеті і які також можуть стати чудовим подарунком до свят. Книга для дітей 5-10 років “Хаппі та її суперсила” Іри Бови. Казка розповідає про черепашку, на ім’я Хаппі та про те, як вона справляється з ризиками, на які натрапила в інтернеті. А також однойменний мультфільм за мотивами книги: українською та англійською. Друга книга — для батьків «Діти та батьки в інтернеті. Путівник для безпечної подорожі» Анастасії Дьякової та Аліни Касілової. У книзі авторки дослідили питання безпеки дітей в інтернеті разом з відомими психологами та успішними батьками. І остання книжкова рекомендація — це книга для дітей 5-8 років «Безпечний інтернет. Завтра в школу» Аліни Касілової. Вона допоможе маленьким користувачам мережі дізнатися, що є головним в користуванні інтернетом, яких правил поведінки треба дотримуватись, навіщо потрібні обмеження часу тощо.

хлопчик, інтернет безпечний інтернет у різдвяні шкільні канікули

Джерело: freepik

Залучайтеся та досліджуйте разом

Нові технології можуть бути неймовірно корисними та цікавими, а якщо ви будете ділитися з дітьми власним досвідом та знаннями про ці технології, вони будуть максимально безпечними. Якщо ви плануєте подарувати нові гаджети на свята, досліджуйте їх разом з дитиною. Безпека в інтернеті не обов’язково має бути «уроком», який потрібно суворо викладати, усе це може бути частиною досвіду, розмов та обговорень, якими діляться в родині. Знайдіть час на те, щоб дослідити разом нові пристрої та дізнатися, як ви можете разом залишатися в безпеці в інтернеті.  

Де отримати допомогу про безпеку дітей в інтернеті?

1) Інформацію про прикмети, причини, наслідки, порядок дій та попередження щодо різних ризиків для дитини в інтернеті можна отримати в новому чат-боті @online_kids_bot для батьків, старших братів та сестер та спеціалістів, що працюють із дітьми.

2) Рекомендації про те, що робити та куди звертатися, якщо дітей шантажують в інтернеті та вимагають контент сексуального характеру, діти можуть отримати в чат-боті @StopSextingBot.

3) Телефонуйте 1545 (далі обирай 3) — урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті. Отримати консультацію може кожен, хто цікавиться питаннями захищеності дитини в інтернеті. Консультанти лінії працюють цілодобово та безплатно.

4) На порталі IWF можна повідомити про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми. Портал працює як лінія звітування: знаходячись в Україні, ви можете повідомити про контент сексуального насильства над дітьми, який ви виявили в інтернеті. 

Про #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг — найбільша в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила більше ніж 800 000 дітей та батьків. В межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських родин, а також створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты