Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="281098"]
Виховання

7 порад про безпечний інтернет у різдвяні шкільні канікули

0
У той час як українці готуються вітати дітей з різдвяними святами, варто згадати про основні поради щодо безпечного інтернету в

У той час як українці готуються вітати дітей з різдвяними святами, варто згадати основні поради щодо безпечного інтернету в період канікул. Оскільки діти йдуть на канікули, то їхня година онлайн тільки збільшиться, а під ялинку дехто приготує нові гаджети, пропонуємо ознайомитися з рекомендаціями від громадської організації #stop_sexтинг. 

свято, інтернет безпечний інтернет у різдвяні шкільні канікули

Джерело: freepik

Поцікавтеся технологіями 

Якщо ви придбали будь-який новий гаджет дітям на свята: ігрову консоль, смартфон, ноутбук, планшет тощо, завжди краще ознайомитися зі всіма тонкощами, перш ніж передавати подарунок дитині. Перевірте, чи можна заздалегідь налаштувати вікові обмеження або встановити фільтри та батьківські контролі. Якщо вам потрібна допомога, звертайтесь до гайдів для батьків контролі, соц_альні мережі, ігрові консолі, ПК та багато іншого.

Керуйте годиною 

Більше години вдома часто означає більше години в інтернеті, а з новими гаджетами ця вірогідність тільки посилюється. Поговоріть із дитиною про екранну годину, щоб усі члени сім'ї знали, яка година є прийнятною. На багатьох пристроях і додатках можна настроїти обмеження екранної години. Крім того, рекомендуємо підписати з дитиною Сімейну угоду із правилами використання гаджетів для всієї батьківщини.

Використовуйте функції звітування та повідомлення

У соціальних мережах та на ігрових консолях є функції звітування, які допомагають захистити дітей в інтернеті. Варто показати дитині, які функції звітування доступні на її гаджетах, соцмережах, іграх, додатках, щоб вона знала, що робити, якщо побачити щось, що її збентежити. Ці функції можуть містити параметри вимкнення або блокування контенту, використання фільтрів, щоб уберегти дитину від певного контенту. Крім функцій звітування, діти старші 13 років можуть використовувати функцію «Повідомити про шкідливий вміст», щоб отримати додаткові поради


безпечний інтернет у різдвяні шкільні канікули, безпека в інтернеті

Джерело: freepik

Говоріть про безпеку в інтернеті 

Хоча засоби батьківського контролю та фільтри корисні, розвиток власного критичного мислення щодо безпеки в інтернеті може мати навіть більше значення у захисті онлайн та дати дітям більше впевненості в онлайн-світі. Регулярно говоріть з дітьми про безпечне користування інтернетом, обговорюйте різні сценарії, з якими вони можуть зіткнутися в інтернеті, щоб вони були готовими до того, як на це реагувати. Згадайте про те, як ігнорувати небажані запити у друзі, залишати неприємні та шкідливі онлайн-чати, повідомляти про окремих людей або не поширювати особисту інформацію. А допоможе із такими розмовами спеціальний підкаст «Хороших батьків не блокують», де ведуча підкасту, засновниця #stop_sexтинг Анастасія Дьякова, разом з експертами розбирають реальні ситуації, в які потрапляють батьки та діти, та дають відповіді на найпоширеніші запитання про безпеку дітей в інтернеті.

Вивчайте тему

Хочемо нагадати вам про корисні та цікаві ресурси для батьків та дітей, за допомогою яких можна дізнатися більше про безпеку в інтернеті та які також можуть стати чудовим подарунком до свят. Книга для дітей 5-10 років “Хаппі та її суперсила” Ірі Бові. Сказка розповідає про черепашку, на ім'я Хаппі та про те, як вона справляється з ризиками, на які натрапила в інтернеті. А також одноіменний мультфільм за мотивами книги: по-русски та англійська. Інша книга — для батьків «Діти та батьки в інтернеті. Путівник для безпечної подорожі» Анастасії Дьякової та Аліні Касілової. У книжці авторки дослідили питання безпеки дітей в інтернеті разом із відомими психологами та успішними батьками. І остання книжкова рекомендація — це книга для дітей 5-8 років Безпечний інтернет. Завтра до школи" Аліні Касілової. Вона допоможе маленьким користувачам мережі дізнатися, що є головним у користуванні інтернетом, яких правил поведінки треба дотримуватися, нащо потрібні обмеження часу тощо.

хлопчик, інтернет безпечний інтернет у різдвяні шкільні канікули

Джерело: freepik

Залучайтесь та досліджуйте разом

Нові технології можуть бути неймовірно корисними та цікавими, а якщо ви будете ділитися з дітьми власним досвідом та знаннями про ці технології, вони будуть максимально безпечними. Якщо ви плануєте подарувати нові гаджети на свята, досліджуйте їх разом із дитиною. Безпека в інтернеті не обов'язково має бути «уроком», який потрібно суворо викладати, все це може бути частиною досвіду, розмов та обговорень, якими діляться у батьківщині. Знайдіть годину на те, щоб дослідити разом нові пристрої та дізнатися, як ви можете разом залишатися в безпеці в інтернеті.  

Де отримати допомогу щодо безпеки дітей в інтернеті?

1) Інформацію про прикмети, причини, наслідки, порядок дій та попередження щодо різних ризиків для дитини в інтернеті можна отримати в новому чат-боті @online_kids_bot для батьків, старших братів та сестер та спеціалістів, які працюють із дітьми.

2) Рекомендації про те, що робити та куди звертатися, якщо дітей шантажують в інтернеті та вимагають контент сексуального характеру, діти можуть отримати чат-боті @StopSextingBot.

3) Звоніть 1545 (далі вибирай 3) — урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті. Отримати консультацію може кожен, хто цікавиться питаннями захищеності дитини в інтернеті. Консультанти лінії працюють цілодобово та безкоштовно.

4) На порталі IWF можна повідомити про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми. Портал працює як лінія звітування: знаходячись в Україні, ви можете повідомити про контент сексуального насильства над дітьми, який ви виявили в інтернеті. 

Про #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг - Найбільша в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила понад 800 000 дітей та батьків. В межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських батьків, а також створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків сайті.Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти