Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="280862"]
Виховання

6 ознак токсичної матері: перевірте собі

0
Бути мамою – робота непроста, що вимагає самоконтролю, гнучкості та дуже багато знань. Як тільки мама перестає бути критичною досі

Бути мамою – робота непроста, що вимагає самоконтролю, гнучкості та дуже багато знань. Як тільки мама перестає бути критичною до себе, її поведення може виявитися руйнівним для дитини.

мама і донька 6 ознак токсичної матері: перевірте собі

Джерело: Shutterstock

Модне нині формулювання «токсичний» ми із задоволенням застосовуємо до власних мам. А якщо подивитись на свої стосунки з дитиною і замислитися, чи не виявляються в них ознаки токсичної матері вже зараз. Хто ж така токсична мати, на думку Інтернету?

МАЛО ПОХВАЛИ – БАГАТО КРИТИКИ

Поки малюк ще зовсім малюк, мама хвалитиме його автоматично (у більшості випадків), навіть не замислюючись. Але чим старше він стає, тим більше виявляється самостійних незалежних вчинків, то рідше з вуст мами він чує похвалу. А ось будь-який, навіть найменший прорахунок чи невдача, одразу викликає хвилю критики з боку найважливішої поки що людини: «Я ж говорила, що так буде», «Треба думати головою, а не одним місцем» — та інші подібні фрази вимовляються на автоматі» і, що найсумніше, таке ставлення швидко входити до звички.

ЕМОЦІЙНИЙ ШАНТАЖ

"Я з тобою не розмовляю", "Через тобі у мене інфаркт буде", "Як тобі не стыдно!" — популярні та розхожі фрази, які категорично не можна застосовувати до дитини. Мало того, що ваша мовчанка сама по собі травмує дитячу психіку, ви вирощуєте в зростаючій людині, руйнівне почуття провини (подорослішавши, він або вона завжди знайде за що собі звинувачувати) і небажання контактувати з мамою у дорослому віку.


6 ознак токсичної матері: перевірте собі

Джерело: Shutterstock

ТОТАЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ

Починаючи з трирічного віку, у дитини з'являється дедалі більше потреб у індивідуальних межах, окремих від батьків. У когось раніше, у когось пізніше — а що вже казати про маленьких і великих школярів. Навіть якщо ви вважаєте, що без вашого постійного контролю з дитиною обов'язково трапиться щось погане — потрапити в погану компанію, почне курити і ще безліч варіантів лиха, лишаючи маленького людини особистого простору ви досягнете лише того, що вона (або він), навчитись краще сховувати його від вас.

БРОХНЯ ТА МАНІПУЛЯЦІЇ

Обман на благо – саме такою тезою керується токсична мама, обманюючи дитину, яка так щиро їй довіряє. Починається з малого — перед походами на прищеплення сказати «лікар тільки послухає трубочкою», залишаючи в садку, пообіцяти забрати до сну і не зробити цього. Прикладів може бути безліч і все це виховує у дитині глобальну недовіру до світу.

НА СТОРОНІ СТОРОННИХ

Вчителька, вихователька, чужа тітка на вулиці або в магазині, розповідає, як погано поводиться ваша дитина. Ситуація, яка все ще часто зустрічається у нашому суспільстві, де кожен готовий виховувати чужого дитину. Але хочеться вірити, що наші читачки в подібних ситуаціях залишатимуться на стороні своєї дитини, і вже точно не відчитуватимуть її при сторонніх, навіть якщо вина (а тим більше якщо ситуацію ще належить прояснити). Звичайно, погані поступки дитини не можна ігнорувати чи заохочувати, але розбиратися з ними треба без сторонніх, а за необхідності підключити психолога.

6 ознак токсичної матері: перевірте собі

Джерело: Shutterstock

НАМАГАЄТЕСЯ РЕАЛІЗУВАТИ ВЛАСНІ АМБІЦІЇ

Дитя, це не ви. І не ваша частина, власність, чистий лист та інше. Це людина та особистість, яка, до речі, може кардинально відрізнятися від своїх батьків, не лише темпераментом, а й прагненнями та сприйняттям світу та собі в ньому. Якщо мама мріяла стати моделлю чи акторкою, а доньку цікавити математика чи спорт, то долучити «нерозумну дитину», яка «не розуміє свого счастя», до прекрасного можна лише застосувавши силу – моральну і навіть фізичну. Чи буде щаслива ваша дитина, втіливши мамині нездійснені мрії і відмовившись від власних? У переважної більшості випадків – ні.

Упевнені, серед батьків, які нас читають, немає відверто токсичних мам, але хоч іноді, хоч одну дію з цього списку, напевно, робили багато. Всі ми люди і тому маємо право на помилку – головне, не виключати мізки та усвідомлювати свої дії, не перетворюючи їх на звичку.Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти