Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="278832"]
Виховання

6 мультфільмів, які допоможуть дітям подолати стрес

0
Команда благодійного фонду Карітас України створила серію українських мовних мультиків, які доступні безкоштовно, в рамках проекту «П

Команда благодійного фонду Карітас України створила серію україномовних мультиків, які доступні безкоштовно, в рамках проєкту «Психосоціальна підтримка учасників освітнього процесу в умовах воєнного часу в Україні», з фінансовою підтримкою від Карітасу Корея.

Джерело: Freepik

Кожен з цих анімаційних роликів розповідає історію про дитину, яка пережила важкі часи, але змогла знайти в собі ресурси, впоратися з труднощами і стати сильнішою.

«На просторах інтернету є дуже багато інформації про стрес та способи його подолання. Учасники освітнього процесу – діти та педагоги – вже перенасичені формальними рекомендаціями та порадами, тому ми шукали іншу форму подачі цієї складної теми, – розповідає одна із ініціаторок підготовки мультиків, менеджерка проекту психосоціального супроводу для дітей Карітасу України Марина Мартиненко– Ми вирішили працювати через історії з якими діти зіштовхуються щодня і в яких можуть пізнати себе чи своїх однолітків. Вони є для них зрозумілими та з перших секунд захоплюють увагу».

Цикл мультиків «Шлях супергероя» побудований відповідно до мультимодальної моделі Basic PH. Це багатовимірна модель подолання стресу та пошуку внутрішньої стабільності, розроблена професором Мулі Лаадом – директором Ізраїльського центру попередження стресу. Вона демонструє різні стилі, шляхи того, як людина може впоратися із стресом і кризою.


«Ця модель випробувана і доказова. Ізраїль понад 70 років вже живе у війні і тамтешні діти виросли на подібних матеріалах, нашим – українським – це теж може допомогти в подоланні стресу. Ці ролики, зокрема, наголошують на необхідності переживати емоції та не тримати все в собі», – уточнює Марина Мартиненко.

Модель Basic PH описує шість елементів, з яких складається характерний для кожної людини стиль подолання стресу: 1 – філософія життя, вірування та моральні цінності; 2 – почуття, емоції; 3 – соціум та приналежність до нього, родина та друзі; 4 – гра уяви, інтуїція та творчість; 5 –знання, логіка, реальність та думки; 6 – фізіологія, чуттєва модальність та діяльність. Кожна серія мультфільму про супергероя розкриває один із цих елементів.

До розробки сценаріїв мультиків долучали експертів – п’ятьох практичних психологів і педагогів, які мають великий досвід роботи з родинами у складних життєвих обставинах, а також дітьми-переселенцями з першої хвилі 2014 року та новими 2022-2023 років. Це психологи з місцевих організацій – Карітасу Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Карітасу Броди, Карітасу Тернопіль, Карітасу Хмельницький та Карітасу Одеси.

«Головним нашим натхненником і редактором була очільниця дитячих та молодіжних проєктів Карітасу України Зоряна Лукавецька. Вичитувала і лишала свої компетентні коментарі Наталя Сиротич, психолог Карітасу Київ. Наприклад, за її рекомендаціями ми прибрали із кадру чи заміняли деякі предмети, які можуть бути тригерними для дітей, – розповідає Марина Мартиненко.

Крім дітей, переглядали мультики також фокус-групи із 40 педагогічних працівників зі шкіл з 20 регіонів України. Надаючи зворотній зв’язок вчителі відгукувались схвально і озвучували намір використовувати ці інструменти при роботі з дітьми на уроках, позакласних годинах і навіть в укриттях.

Мультфільми «Шлях супергероя» можна переглянути за посиланнями на YouTube Карітасу України:

1. Серія «ВІРА — НАША ОПОРА»

2. Серія «ЕМОЦІЇ — НАШІ ВЧИТЕЛІ»

3. Серія «РОЗУМ — НАШ ПОМІЧНИК»

4. Серія «ТІЛО — НАШ ДРУГ»

 5. Серія «ОТОЧЕННЯ — НАША ПІДТРИМКА»

 6. Серія «УВАГА – НАША СИЛА»Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти