Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="265169"]
Виховання

4 рішення, які не можна приймати за своїх дітей

0
Іноді батьки надмірно опікуються і контролюють своїх дітей, що виливається не тільки в негативне ставлення до старших, але й несприйнятливі.

Іноді батьки надмірно опікуються і контролюють своїх дітей, що виливається не лише у негативне ставлення до старших, а й нездатність самостійно приймати рішення та подальші психологічні проблеми. Як уникнути таких наслідків? Розповідає блогерка з питань виховання та мама двох дітей Саманта Бейлі.

Які рішення не можна приймати за своїх дітей

Джерело: freepik

У своїй нещодавній публікації Саманта поділилася особистою думкою щодо виховання дітей. Дівчина назвала чотири рішення, які батьки не повинні приймати за своїх дітей. Ділимося поглядами американської матусі.

1. Скільки є

Йдеться не про те, що саме їсть дитина. Звичайно, батьки повинні стежити за харчуванням, щоб воно було збалансованим і несло користь організму, що росте. Чого точно не слід робити, так це диктувати дітям, скільки вони можуть їсти, вважає Саманта.

«Ми маємо дозволити нашим дітям вирішувати, наскільки вони голодні, і дозволяти їм їсти стільки чи менше, скільки їм потрібно. Це складно, тому що діти та рішення про час їди не завжди обертаються навколо голоду, і нам потрібно втручатися, коли є емоційне харчування».


Діти і батьки

Джерело: freepik

За словами блогерши, коли батьки вказують дітям конкретний час їди, незважаючи на наявність голоду, тим самим вони вчать їх ігнорувати сигнали мозку про ситість. А якщо вони дійсно голодні, а ми говоримо їм, що потрібно зупинитися, то посилаємо сигнал про те, що їжа шкідлива.

«Наша мета має полягати в тому, щоб навчити їх слухати себе — своє сумління, інстинкт і навіть свій живіт».

2. Кого обіймати

Багато батьків, у тому числі і сама Бейлі, вимовляють фразу «йди, обіймися» наприкінці зустрічі із сім'єю чи друзями. Іноді це нормально, але в деяких випадках, коли дитина не хоче обіймати або цілувати іншу людину, не варто псувати і змушувати її. Діти не повинні відчувати себе змушеними виявляти до когось прихильність, навіть до бабусі чи дідуся.

«Таким чином ми ненавмисно посилаємо повідомлення, що вони повинні доторкнутися до них або торкнутися тим, хто їх про це попросить — умови, в яких може статися насильство! Дозвольте їм вибрати, кого вони хочуть обійняти чи поцілувати. Можливо, також варто попрацювати з людьми, які спонукають наших дітей виявляти ніжність»,

- Зазначає матуся.

Як виховувати дитину

Джерело: freepik

3. З чим грати

Зрозуміло, що зі сірниками та іншими небезпечними для безпеки речами грати не варто. На думку Саманти, батьки повинні дати своєму чаду свободу у виборі іграшок, книг для читання, захоплень, спорту тощо. Не варто підштовхувати дітей, особливо підлітків, до певних занять, які подобаються саме мамі чи татові.

«Батьки повинні визнати, що те, що ми любимо, може бути не тим, що люблять наші діти»,

— наголосила блогерка.

4. Як вони повинні відчувати себе

Для спілкування маленькі діти використовують емоції. У деяких ситуаціях їхня поведінка може здатися театральною, але для дітей вона абсолютно раціонально. Тому батьки мають дозволити висловити ці почуття. Як каже Бейлі, так ви показуєте, що почуття ваших дітей гідні, тим самим кажучи, що вони гідні!

Підліткам теж потрібно дозволяти виявляти смуток, агресивність, розчарування. Але при цьому треба нагадувати, що незважаючи на певні почуття, вони все одно повинні шанувати своїх батьків та інших дорослих, а також правильно висловлювати емоції без шкоди для оточуючих.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти