Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="272712"]
Виховання

10 заповідей, які потрібно запам'ятати батькам-одинакам

Old date:
Current date: 2022.12.07
New date: 2022.02.14
0
Бути батьком-одинаком дуже складно, адже все доводиться робити самому. Але ж це не привід опускати руки! Ми зібрали 10 заповідей, кіт

Бути батьком-одинаком дуже складно, адже все доводиться робити самому. Але ж це не привід опускати руки! Ми зібрали 10 заповідей, які допоможуть покращити якість життя.

10 заповідей для батьків-одинаків

Джерело: Freepik

Чоловік ви чи жінка – неважливо. Забезпечувати, доглядати і дбати про дитину самостійно дуже важко. Немає людини, яка в період втоми та емоційного вигоряння протягне вам руку допомоги та дасть час відновити сили.

Батько-одинак ​​змушений продовжувати виконувати свої обов'язки, незважаючи ні на що. Йому доводиться переживати за забезпечення дітей, піклуватися про їхнє психологічне та фізичне здоров'я, турбуватися про наслідки розлучення тощо.

Багато мами та тата, які наодинці виховують дітей, переживають через те, як пояснити дитині, чому поряд немає другого з батьків. У жодному разі відсутність одного з батьків не зробить його гіршим. Йому важливо отримувати турботу, тепло, любов, підтримку та базові потреби. Навіть у повних сім'ях багато дітей можуть відчувати нестачу одного з перерахованих факторів.


Мати-одиначка - фото

Джерело: Freepik

Ще однією ключовою проблемою самотності є перевтома. Причому не лише фізичне, а й емоційне — коли день не задався, діти вимотали всі нерви або просто не мають настрою. Нестача емоційної підтримки позначається й у питаннях виховання. Часто батькам-одинакам немає з ким порадитися з приводу своїх методів навчання та спілкування з дитиною. Добре, що технологічний прогрес дозволяє знайти друзів зі схожими ситуаціями в Мережі.

Не зайвим буде скористатися допомогою психолога та педіатра. Багато хто дає консультації онлайн, тому ви легко зможете отримати потрібну інформацію, не виходячи із дому. Або частіше заходьте на наш сайт, адже тут ми ділимося експертними порадами з догляду та виховання дітей.

Просто не бійтеся просити про допомогу та живіть за наступними заповідями!

Батько з донькою - фото

Джерело: Freepik

10 заповідей для батьків-одинаків

 1. Думайте про себе. У дітей є лише ви, тому бережіть себе та своє здоров'я.
 2. Намагайтеся не переживати про все у світі. Зосереджуйтесь на ключових завданнях.
 3. Не дайте почуття провини поглинути вас. Повністю позбутися його не вийде, але ви робите все, що у ваших силах. Пам'ятайте про це!
 4. Знайдіть групу підтримки. Це можуть бути сусіди з дітьми, подруги, друзі у соцмережах. Усім потрібна підтримка та можливість виговоритися, тому проблем із пошуком однодумців виникнути не повинно!
 5. Змиріться зі своїм становищем. Так, ви батько-одинак, але в цьому немає нічого соромного. Ви з усім упораєтеся!
 6. Ви також маєте право на вільний час. Так, у вас його не так багато, як це буває в обох батьків. З цим нічого не вдієш. Але завжди можна знайти вихід із ситуації! Якщо кошти дозволяють, можна періодично наймати няню, щоб хоча б кілька годин на тиждень виділяти виключно на себе. Існує навіть програма «Муніципальна няня»яка дозволяє повернути витрачені кошти.
 7. Проводьте час із дітьми. Батькам-одинакам доводиться багато працювати, але з дітьми теж важливо проводити час, адже ви одна команда.
 8. Вірте у себе. За даними досліджень, чим спокійніший і впевненіший батько, тим життєрадісніша дитина. Тож намагайтеся триматися впевнено і будьте поруч.
 9. Вірте у своїх дітей. Підтримуйте їх, спрямовуйте та допомагайте їм. Не припиняйте вірити, що вони обов'язково знайдуть свій шлях у житті.
 10. Позбавтеся думок про нестачу грошей. У дітей дуже багато потреб, але навіть двом батькам не завжди вдається їх задовольнити. Давайте дітям найголовніше - турботу, тепло, підтримку, нові емоції та кохання. А решта — справа наживна. І не соромтеся користуватись державними програмами за допомогою дітям.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти