Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="269183"]
Виховання

10 звичок, які роблять маму нещасною

Old date:
Current date: 2022.11.27
New date: 2021.09.24
0
Немає ідеальних людей, як і ідеальних матерів. Цю просту істину ми часто забуваємо, а дарма. У прагненні стати ідеально

Немає ідеальних людей, як і ідеальних матерів. Цю просту істину ми часто забуваємо, а дарма.

помилки мами

Джерело: Unsplash

У прагненні стати ідеальною мамою ми стикаємося з різними складнощами, зривами, емоційною напругою та вигорянням. Різні обов'язки та відповідальність, що лежить на плечах мами, ускладнюють наше життя.

У цьому матеріалі ми називаємо 10 звичок, які заважають мамі рухатися до своєї мети та роблять її нещасною. Важливо визнати ці помилки, і позбутися їх.

Ви намагаєтеся у всьому бути кращою і все встигнути

Для того, щоб зберегти свою емоційну стабільність та подарувати дитині щасливе дитинство, а не нервову та напружену маму, важливо перестати бути перфекціоністкою. Навчіться приймати себе такою, якою ви є – навіть із недоліками. Адже вади є у всіх! Вчіться на своїх помилках і вдосконалюйтесь, але в жодному разі не вимотуйте себе постійними спробами бути кращою у всьому.


Ви підвищуєте голос

Роздратування – невід'ємний супутник кожної матері. І це нормально. Але якщо ви так сильно дратуєтесь, що часто переходите на крик, то вам час задуматися, що потрібно змінити в житті. Подібне спілкування з дітьми погіршує ваші стосунки, негативно позначається на дитині та на вас самих. Навіть у самому розгніваному стані навчитеся контролювати свої емоції, тверезо дивитися на речі та ситуацію, щоб не нашкодити психіці своєї дитини та собі. Дайте собі слово стримуватись у подібних ситуаціях.

Ви піддаєтеся стереотипам

На кожну людину накладає відбиток його дитинство і те, які стосунки у нього складалися з батьками. Певні уявлення про батьків та дітей мама переймає зі свого дитинства. Так має бути згубне переконання, яке заважає вам створити сім'ю, в якій є свої власні моральні підвалини та пріоритети, а не нав'язані вашими мамою, татом чи бабусями.

Ви дуже вимогливі

Кожна мама встановлює свої правила та межі у вихованні дитини. Але це не означає, що він повинен вам у всьому беззаперечно підкорятися, адже він теж має свою власну думку. Перестаньте вимагати від дитини занадто багато чого, станьте її надійним другом та підтримкою, а не суворим диктатором. Коли ви станете для дитини мудрим помічником, йому вдасться вирости впевненою у собі та самодостатньою особистістю.

Ви турбуєтеся з приводу

Тривога і занепокоєння через дрібниці – вірний нехай до психологічного виснаження та нервового зриву. До того ж, ваша тривожність передається дитині, і вона більше не почувається захищеною. Щоразу, коли ви відчуватимете тривогу, запитайте себе: «Чи справді ця ситуація варта того, щоб так сильно нервувати?».

помилки мами

Джерело: Unsplash

Ви відчуваєте почуття провини

Нав'язливе почуття провини – найпоширеніше явище серед мам. Однак це переважне, паралізуюче почуття провини є головним ворогом щасливого материнства. Перестаньте вважати, що ви погана, нікчемна мама або жінка, що не відбулася. Шукайте позитив у кожному дні свого життя, хвалите себе та любіть себе! Адже лише поряд зі щасливою мамою може зрости щаслива дитина.

Ви нав'язуєте дитині дієту

Безумовно, важливо харчуватися здоровою їжею, формуючи у малюка правильні харчові уподобання. Однак нав'язувати дитині строгу дієту - абсолютне табу для кожної мами. Готуйте здорову їжу, заохочуйте їсти корисні продукти, але в той же час дайте дитині можливість вибирати і не нав'язуйте свої уподобання – дитина повинна сама зрозуміти, що їй подобається, а що – ні.

Ви надто жертовна

Ви можете дарувати дитині свою турботу і любов, присвячувати їй кожну хвилину свого часу, але в цій ситуації важливо не перестаратися. Не варто приносити себе у жертву! Нехтуючи собою, ви подаєте дитині неправильний приклад і демонструєте відсутність поваги та любові до самої себе. Психологи рекомендують жінці, яка стала мамою, вміти переключатися з материнства на своє життя. Лише так вдасться зберегти гармонію.

Ви занадто часто робите зауваження

Багато мам дуже часто роблять своїм дітям зауваження, перетворюючи життя сім'ї на суцільне розчарування – особливо для малюка. «Ти занадто гучний», «Ти занадто активний», «Досить бігати», «Заспокойся, нарешті», «Будь добрішим», «Ти дуже багато говориш». Ці та інші фрази знецінюють дії дитини, а ви, своєю чергою, отримуєте свою дозу негативу. Натомість спробуйте висловлювати позитивні емоції та підкреслювати переваги дитини – наприклад, кажіть: «Ти в мене такий товариський!» замість «Скільки можна базікати?».

Ви не вірите в себе

Багато мам, розуміючи свої помилки, страчують себе за них і вважають, що їх уже не можна виправити. Але виправити помилку ніколи не пізно, як змінити своє ставлення до дітей! У будь-якому віці дитина буде зворушена вашою щирою любов'ю і турботою. Повірте в себе і те, що ви - найкраща мама!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти