Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="142441"]
Виховання

Як відповісти на непрості дитячі питання - 10 рятівних підказок

0
У житті кожного з батьків настає такий період, коли діти починають ставити дуже "незручні питання", на які не завжди знаєш

У житті кожного з батьків настає такий період, коли діти починають ставити дуже «незручні питання», на які не завжди знаєш, як реагувати: посміхатися чи червоніти. Але малюки не люблять, коли їх сприймають не всерйоз, тому краще запастись терпінням і чесно відповідати чомусь.

instagram@ericaeldridgephotos

Джерело: instagram@ericaeldridgephotos

Представляємо 10 поширених дитячих питань та відповіді, на які можна орієнтуватися, щоб не образити дитину та не відбити у неї бажання надалі до вас звертатися, якщо їй щось не зрозуміло.

Чому ви сваритеся?

Якщо батьки лаються і дитина це чує, вона може підсвідомо відчувати провину та думати, що сварки відбуваються через неї.

Потрібно заспокоїти дитину, наприклад:


Іноді люди сваряться, бо не згодні одне з одним. Сваритися можуть усі: і діти, і дорослі. Але ми обов'язково миримося, бо ми з татом любимо одне одного. І дуже любимо тебе.

Як я з'явився?

У цьому питанні краще нічого не вигадувати і не брехати, але й не заглиблюватись у зайві деталі.

Поясніть дитині все на простих прикладах, наприклад:

Коли чоловік і жінка люблять одне одного, вони цілуються та обіймаються. Потім тато дає мамі свою клітину, яка з'єднується з її клітиною, і в маминому животі з'являється дитина. Спочатку він зовсім крихітний, як часточка апельсина, а потім росте і з'являється на світ.

Старшим дітям вже можна розповісти про смерматозоїди та яйцеклітини. Також корисно читати з дітьми адаптовану літературу на цю тему, і показувати мультфільми. ТУТ.

instagram@taylergolden

Джерело: instagram@taylergolden

А я помру? А ви також?

Не треба брехати дитині про те, що всі житимуть нескінченно. Він здатний зрозуміти правду, просто донесіть її обережно:

На жаль, все на світі колись помирає: і люди, і тварини, і дерева, і квіточки. Це закон природи, який потрібний, щоб усім на планеті вистачило місця. Ми теж помремо колись, але це буде дуже не скоро. Колись ми будемо старенькими, як бабуся, а ти дорослим, як ми, і в тебе будуть діти. І ти проживеш довге життя з багатьма пригодами!

Також можна почитати з дитиною адаптовані книги на цю тему.

Кого ви любите більше: мене чи брата/сестру?

У певному віці діти в сім'ї можуть почати змагатися між собою, вони цілком хочуть отримувати батьківську любов та увагу. Не потрібно намагатися мотивувати дитину, жартома відповідаючи, що «сестра краще вчитися, тому її любимо більше».

Важливо дати зрозуміти дитині, що вона і його брат/сестра — різні, а значить, і любов може проявлятися по-різному. Але ви їх любите однаково сильно, так само як дитина однаково любить маму та тата.

instagram@ericaeldridgephotos

Джерело: instagram@ericaeldridgephotos

Чому у хлопчиків та дівчаток там все по-різному?

Інтерес дитини до статевих відмінностей хлопчиків та дівчаток – річ абсолютно нормальна.

Розкажіть дитині, що у хлопчиків та дівчаток різні статеві органи, які доповнюють один одного. Коли пара збирається завести дітей, вони з'єднуються як пазл і після цього в животі у жінки з'являється дитина.

Чому ця тітка така товста?

Не соромте і не відсмикуйте дитину, якщо вона раптом побачила на вулиці людину, яка дуже виділяється з натовпу. Це може бути висока, низька людина, інвалід або просто людина в яскравому одязі.

Поясніть дитині, що бувають різні: товсті, худі, високі. А буває, що людина хворіє і тому виглядає в такий спосіб. Навчіть малюка не показувати на людей пальцями і не висловлювати свої емоції щодо їх зовнішнього вигляду дуже бурхливо. Скажіть малюкові, що він завжди може запитати вас про когось пізніше, коли ви будете одні, щоб нікого не образити.

Також пропонуємо добірку мультфільмів, які навчать дитину толерантності. ТУТ.

Чому вам можна, а мені не можна?

Якщо ви щось забороняєте дитині, тому що це шкідливо, то намагайтеся не вживати/робити це самому, особливо при ньому. Але в будь-якому випадку малюк повинен знати, що і ви не ідеальні і робите помилки.

Скажіть:

Це звичка, якої ми з татом позбавляємось, бо це шкідливо. Тому не хочемо, щоб ти повторював наші помилки.

instagram@ameliahannah

Джерело: instagram@ameliahannah

У лікаря буде боляче?

Напередодні відвідування лікаря поговоріть з малюком і поясніть, що лікування необхідно, щоб почуватися добре. Не треба називати дитину боягузом чи соромити за страх.

Наприклад, можна заспокоїти дитину так:

Кожна людина має роботу. Твоя - ходити в дитячий садок, а робота лікаря - боротися з мікробами та хворобами. Він бажає людям тільки добра і не хоче завдавати шкоди. Можливо, буде трохи неприємно, але ти станеш здоровим і зможеш гуляти з друзями на вулиці! Я теж хворіла, була у лікаря, і все гаразд, нічого не сталося. Ти теж упораєшся!

Крім того, важливо відвідувати ті медичні установи, де лікарі вміють знаходити підхід до дитини, щоб у неї не виробилася фобія.

Чому ти йдеш на роботу?

Не акцентуйте всю увагу дитини на важливості та необхідності роботи, краще скажіть про радість зустрічі після того, як ви повернетеся.

Наприклад, можна відповісти:

Робота дуже важлива. Але зате я прийду з роботи і зможемо разом піти гуляти в гості до тітки Маші / подивитись мультики ... Щоб весь день відчувати присутність один одного, давай поміняємося речами: я візьму твою іграшку, а ти мій брелок.

instagram@ameliahannah

Джерело: instagram@ameliahannah

Я одружуся з мамою, коли виросту?

Коли діти починають щось відчувати до протилежної статі, часто ставлять таке питання, бо ще не розуміють, як формуються зв'язки між людьми.

Поясніть, що мама це дружина тата. А малюк виросте і одружиться з молодою дівчиною, з якою в нього теж колись будуть свої діти.

А раптом чудовисько вилізе з-під ліжка?

Дайте відчути дитині, що співпереживаєте її страхам і розумієте їх.

У цій ситуації можна відповісти:

Розкажи мені, як виглядає чудовисько? Ти його бачив? Я чула, що чудовиська бояться чарівних заклинань. Давай разом виберемо потрібне, щоб воно злякалося і більше не приходило!

Також можна подарувати дитині старий пульт від телевізора та сказати, що чудовисько буде зникати, якщо натискати на велику червону кнопку. Пульт завжди буде лежати біля ліжка дитини, і він знатиме, що завжди можна ним скористатися.

instagram@ericaeldridgephotos

Джерело: instagram@ericaeldridgephotos

Як відповідати на дитячі запитання

  • Відповідайте лаконічно та просто. Дитині потрібно знати тільки про те, про що вона запитала, не більше.
  • Не вигадуйте неправдоподібні історії та не обманюйте. Коли дитина дізнається правду, вона пам'ятатиме, що ви їй збрехали.
  • Не смійтеся з наївності дитини, не відповідайте повчальним тоном. Намагайтеся ставитися до дитячих питань серйозно.
  • Гляньте в корінь. Іноді діти запитують не просто так. Можливо, малюк турбує страх або хвилювання.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти