Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="229570"]
Виховання

10 фраз, які гарантовано зруйнують ваші стосунки з дитиною

Old date:
Current date: 2023.02.03
New date: 2021.10.22
0
Виховання дитини – складний процес, але єдиних правил, що слід робити батькам, немає. Є десять батьківських фраз

Виховання дитини – складний процес, але єдиних правил, що слід робити батькам, немає. Є десять батьківських фраз, які можуть не найкращим чином вплинути на ваші стосунки з дитиною та віддалити її від вас. Пропонуємо вам з ними ознайомитись і ніколи не використовувати у розмові зі своїми дітьми.

фрази. які не можна говорити дитині

Джерело: instagram @alena_peremitina

Зроби це негайно!

Варіацій цієї фрази може бути безліч, але суть одна - ви змушуєте дитину кинути всі свої справи (а в її системі цінностей вони можуть бути набагато важливішими) і виконувати ваш наказ. Дресирувати дитину – не найкраща витівка, у довгостроковій перспективі вона може зіграти з нею, та й з вами, злий жарт.

Ніхто не каже, що потрібно потурати дитині (а особливо підлітку) у всьому і не привчати її до виконання необхідних справ по дому, але краще робити це поступово та полюбовно. Наприклад, обговоріть із чадом, коли саме він зможе виконати ваше завдання, окресліть обмежені терміни та обговоріть бажаний результат.

Слухай сюди!

Погодьтеся, розмова, розпочата з цієї фрази, не обіцяє нічого доброго. Починаючи розмову, таким чином ви однозначно налаштуєте дитину проти себе і підштовхнете її до оборонної позиції. У такій ситуації конструктиву досягти навряд чи вдасться.


А мені байдуже, чого ти хочеш!

Цією фразою ви знецінюєте власну дитину, її інтереси, думки, бажання та потреби. А подібне ніяк не сприяє встановленню довірчих відносин між батьками та дитиною. Навіть навпаки, ви програмуєте дитину на те, що вона не важлива і не потрібна.

Твоя турбота приносити лише добрі оцінки!

Цією фразою ви даєте дитині зрозуміти, що її проблеми та поразки вам не потрібні і що ви готові її приймати тільки красивою, здоровою, всезнаючою і вічно радісною. Подібна політика призведе до того, що дитина просто перестане ділитися з вами своїми переживаннями та проблемами. В результаті він або замкнеться в собі, або знайде того, хто буде готовий вислухати та прийняти його.

психологія дитини, психологія мами, психологія

Джерело: unsplash

Тому що я так сказала!

Аргументів у такій відповіді на запитання «Чому?» менше, ніж льоду посеред пустелі. Така відповідь викличе лише роздратування та протест. Набагато правильніше аргументовано пояснити дитині, чому необхідно виконати ту чи іншу дію, а також поговорити про можливі результати виконання чи невиконання поставленого завдання. Це допоможе не лише уникнути конфлікту, а й налагодити довірчі відносини.

Як ти мені набрид!

Ця фраза здатна зруйнувати як відносини з дитиною, а й його внутрішній світ. Відомо, що батьки є для дитини всім – підтримкою, опорою, надійним тилом та захистом. Якщо ж йому декларують, що він дістав чи набрид, то внутрішня віра у все вищезгадане пропадає. А це вже перший крок на шляху психологічних проблем.

Підростеш, тоді вирішуватимеш!

З перших днів життя дитина – це особистість. Він має власний погляд на речі та власну думку про все, що відбувається. Якщо ж забороняти малюкові висловлювати свою точку зору, ділиться спостереженнями або пропонувати можливі шляхи вирішення, то в майбутньому вона буде абсолютно несамостійною. А для дорослого життя це не дуже добре.

психологія дитини, психологія мами, психологія

Джерело: unsplash

А мені все одно чому!

Щодня у житті кожної дитини відбуваються десятки подій, як хороших, так і не дуже. Про всі свої переживання йому хочеться поділитися з найближчими людьми. І якщо батьки не тільки не готові вислухати своє чадо, ще й дорікають за те, що трапилося, не варто розраховувати на щирість дітей у майбутньому.

Поки що ти в моєму домі.

Цією фразою ви не тільки ображаєте дитину, а й заганяєте її в безвихідь. Він ще занадто малий, щоб мати власний будинок або якось забезпечити його собі. Для нього батьківський будинок - це і його будинок теж, спокійне і надійне місце. А подібною фразою ви позбавляєте його віри в це. Як наслідок, дитина може почати шукати інше місце, яке зможе назвати будинком.

Хто тобі дав право так говорити зі мною?

Діти, особливо у період активного дорослішання і становлення, постійно промацують зони дозволеного, і навіть вивчають реакції оточуючих ті чи інші дії. Своєю подібною реакцією на будь-яку фразу дитини ви даєте зрозуміти, що втрачаєте контроль над ситуацією. А це вже відкриває певні шляхи для маневрів.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти