Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="223451"]
Виховання

10 фраз, щоб заспокоїти тривожного малюка

0
Трапляється так, що ситуація викликає тривогу у дитини. І нехай здається, що дитяче занепокоєння несерйозне, для нього все дуже добре.

Трапляється так, що ситуація викликає тривогу у дитини. І нехай здається, що дитячий неспокій несерйозний, для нього все дуже навіть по-справжньому.

як заспокоїти тривожного малюка

Джерело: instagram@sofia_kurochkina_model_

Дуже важливо вчасно зрозуміти, що дитина стурбована – як правило, це цілком помітно. Причому є високочутливі дітки, які турбуються частіше за інших, іноді з таких приводів, які нам здаються незначними. Щоб допомогти малюкові впоратися з тривогою, важливо підібрати правильні слова. «Нічого хвилюватися» до них не належать. І ще важливо в цей момент і самим контролювати свої емоції.

Я люблю тебе і завжди допоможу

Найбанальніша і побита, здавалося б, фраза для дитини дуже значуща. Отримуючи підтвердження, що він не один зі своїми страхами та побоюваннями, допоможе малюкові поступово впоратися із занепокоєнням.


Давай намалюємо того, хто тебе лякає

Працює не завжди і не з усіма дітьми, але спробувати варто однозначно. Психологи стверджують, що візуалізація страхів допомагає впоратися з ними. Причому не лише дітям.

Ти турбуєшся. Це нормально. Але це минеться

Дуже заспокійлива фраза, за якою повинні бути якісь відволікаючі дії – пограйте з малюком, подивіться мультик, почитайте книгу.

як заспокоїти тривожного малюка

Джерело: instagram@mamazhara

Давай більше дізнаємося про це

Нехай малюк докладно розповість, що його турбує, яких наслідків він побоюється. Навіть якщо це вигаданий троль, поговоріть про нього, знайдіть позитивні сторони. Обговорюючи предмет страху та занепокоєння, вже можна помітно знизити тривожність.

Ти знаєш, скільки людей люблять тебе?

Тут працюють відразу два механізми – малюк усвідомлює, що він не самотній у цьому світі, є чимало людей, які готові йому допомогти. А ще, перерахування, складання списків та переліків відволікають від тривожних думок.

Давай подивимося, як твоя тривога минає

Нехай малюк уявить, що тривожні думки це птахи, які кружляють над його головою. За хвилину чи за бажання дитини зграя відлетить далі.

Ходімо в наше безпечне місце

Якщо тривожна дитина часто турбується, придумайте разом з нею якесь місце в будинку, яке вважатиметься безпечним. Це може бути диван, крісло, кут кімнати – тут буде безпечне місце, будиночок, де можна пересидіти страхи. Вибирайте безпечне місце, коли дитина спокійна.

як заспокоїти тривожного малюка

Джерело: Burda Media

Як ти вчиниш? Давай придумаємо разом

Тривога, це очікування чогось неприємного, страшного, небезпечного. Пограючи варіанти перемоги над небезпекою по-перше, відверне дитину від наростаючого страху, а по-друге, допоможе йому знайти важелі управління власною тривогою. І зовсім не важливо, наскільки фантастичними будуть ці варіанти, підтримайте фантазію малюка.

Давай обіймемось

Тактильний контакт у всіх ситуаціях діє на дитину заспокійливо. До речі, є і такі діти, для яких тактильний контакт важливіший за будь-які слова.

Давай порахуємо…

Психологічний прийом, який дозволяє переключити увагу та відвернути дитину від тривожних думок. Особливо весело цю вправу робити поза домом - вважайте червоні машини, дівчаток з татами, ворон, синичок - все що завгодно і що вимагає концентрації уваги.

Ніколи не іронізуйте з приводу дитячих тривоги, страхів та занепокоєння – нехай вам і здається смішним привід, для малюка все по-справжньому.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти