Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="251360"]
Саморозвиток

Важливо для мам: що таке синдром згорілого тосту і чому він небезпечний

0
На австралійському сайті Grace Papers було описано феномен, який вкотре доводить жертовність матусь. Розповідаємо, що таке

На австралійському сайті Grace Papers було описано феномен, який вкотре доводить жертовність матусь. Розповідаємо, що таке синдром згорілого тосту і чим він небезпечний.

Синдром згорілого тосту

Джерело: freepik

Здавна суспільство призначило жінок головними жертвами соціуму. Ми відмовляємося від своїх бажань, особистого часу, простору заради чоловіка, дітей та близьких. Ця культура міцно укоренилася у свідомості громадськості. До цього дня багато жінок вважають за краще залишатися «за бортом» соціального життя після заміжжя та появи дитини. Звідси і виникає синдром згорілого тосту.

Що це і як пов'язане з материнством?

Уявіть, мати готує тости на сніданок для всієї родини. Один із них сильно підгоряє. Вона могла б вибрати собі найкращий, але натомість пропонує тарілку з тостами близьким, а потім бере останній згорілий шматок для себе. Таким чином, у неї в пріоритеті завжди сім'я, вона несвідомо жертвує собою, щоб ніхто не відчував себе скривдженим чи розчарованим.

І справа не лише у сніданках

Жінка ставить кар'єру на друге місце після чоловіка. Вона залишається в декреті, щоб доглядати дитину, ставить здоров'я та благополуччя дітей вище за власне. Подумайте, скільки разів ви опікувалися станом дитини, а потім уже своїм? Але ж деякі матусі зовсім не стежать за своїм самопочуттям, а виснажують себе домашніми справами та турботою про членів сім'ї.


Психологія материнства

Джерело: freepik

Жертовність – головна небезпека

Після народження дитини більшість мам відкладають особисті справи у далеку скриньку. Причому найчастіше вони там залишаються. Жертовність - головна небезпека феномена, описаного в цій статті.

Чомусь вважається, що саме мати повинна відмовитися від кар'єри заради сім'ї, саме вона змушена доглядати дитину, готувати, прати, прибирати та залицятися до чоловіка. Так, деякі жінки звикли жити на автопілоті, але не слід забувати, що ми не роботи. Нервова система може дати збій, стати причиною депресії, апатії та ненависті до життя.

Звичайно, спочатку малюкові необхідне виключно материнське кохання і турбота. Проте догляд за собою та якісний відпочинок — важлива складова кожної людини, особливо молодої мами, яка відчуває чимало стресу у післяпологовий період.

Жертовність мам

Джерело: freepik

Щаслива мама - щаслива дитина

Більшість мам навіть не замислюються, що постійно обирають тост, що згорів. Суспільство звикло бачити жінку в ролі головної виконавиці батьківських обов'язків і багато хто з цим змирився. Тільки от на подвір'ї 2020 рік, XXI століття!

Досить піддаватися застарілим поглядам. Навіть на законодавчому рівні є можливість поєднувати роль мами та улюблену справу. Стаття 179 КЗпП дозволяє розділити відпустку для догляду за дитиною з батьком, бабусею, дідусем або іншими родичами.

Причому під час перебування у цьому декреті батьки чи вихователі малюка можуть працювати за умов неповного робочого дня або вдома. При цьому вони продовжуватимуть отримувати фінансову допомогу до досягнення дитиною трирічного віку.

Досить ставити себе на друге місце! Слідуйте своїм мріям і живіть повним життям. Тоді ви станете добрим прикладом для своїх дітей!Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти