Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="112606"]
Саморозвиток

Втома молодої мами: 3 приховані причини емоційного вигоряння

0
Чи помічали ви, що одні жінки легко справляються з усім, у них завжди прибрано і наготовлено, діти спокійні. Інші нічого не встигли

Чи помічали ви, що одні жінки легко справляються з усім, у них завжди прибрано і наготовлено, діти спокійні. Інші нічого не встигають і завжди перебувають у метушні та тривозі. Чому так? Давайте розберемо причини!

втома у декреті

Джерело: Instagram@jhoannarola

Емоційне вигоряння – це справжнє випробування у житті жінки. Випробування любов'ю. Випробування здатність віддавати. Але багато мами сприймають його буквально і віддають усю себе. Доходять до виснаження і вже не розуміють, які їхні цілі та справжні бажання. Постійне перебування у такому стані породжує виснаження, негаразд фізичне, як моральне.

За почуттям втоми часто ховається біль та внутрішні переживання. Чому це відбувається?

Рівень зрілості жінки

Причина у первісному стані жінки, її рівні прийняття реальності та здатності нести відповідальність не лише за себе. Материнство це перевірка того, наскільки ви стали дорослою зсередини. Якщо морально ви ще не готові, вам важко звалити на себе всю відповідальність за кардинально нове життя з дитиною, то починаєте шкодувати себе, вам хочеться, щоби хтось сильний прийшов і взяв віжки в свої руки.


емоційне вигоряння мами

Джерело: Instagram@jhoannarola

Відмова від допомоги

Дуже часто молоді мами навмисне відкидають будь-яку допомогу з дитиною або по господарству, щоб довести собі та оточуючим, що вони сильні та можуть самі з усім упоратися. Такою позицією жінка звалює весь догляд за малюком та будинком на себе і швидко виснажується як морально, так і фізично.

Нестача підтримки

Іноді жінка виявляється емоційно не готовою до навантажень, які несе материнство, бо сама недостатньо оточена любов'ю та турботою. Стаючи мамою, вона продовжує почуватися недолюбленою. В цьому випадку, втома — це спосіб отримати недостатню підтримку від рідних та близьких людей.

втома молодої мами

Джерело: Instagram@jhoannarola

Що робити?

 1. Шукати підтримки в оточенні.
  Приділяйте велику увагу емоційній підтримці! Шукайте її самі: у спілкуванні з подругами та однодумцями, у чоловіка, якщо він може її дати. Коли жінка відчуває, що розуміють, у неї з'являються сили.
 2. Вчитися приймати допомогу.
  Зрозумійте, що приймати допомогу - не соромно. Це нормально і навіть необхідно, щоб організм не виснажувався і залишався час для себе. Якщо ви іноді користуєтеся послугами няні, або просите бабусь посидіти з малюком, це не характеризує вас як нездатну маму, а скоріше як сформовану особистість зі своєю потребою в перепочинку.
 3. Шукати джерела натхнення та черпати з них енергію.
  Якщо ви втомилися і відчуваєте, що нічого не тішить, шукайте сили, що вас надихає. Займайтеся хобі, поки дитина спить, подорожуйте на вихідні, міняйте звичну для вас обстановку, заводіть нові знайомства.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 1,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти