Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="149336"]
Саморозвиток

Джерела сил для втомленої мами: тіло, розум, емоції, душа

0
Коли в будинку з'являється немовля, життя всієї родини кардинально змінюється, а особливо – розпорядок дня мами. У такому режимі дружин

Коли в будинку з'являється немовля, життя всієї сім'ї кардинально змінюється, а особливо — порядок дня мами. У такому режимі жінці просто життєво необхідне відновлення, відпочинок, натхнення, щоб не поринути у рутину і не закинути свої інтереси та здоров'я.

instagram@allthatisshe

instagram@allthatisshe

Де ж брати енергію втомленій мамі? З яких джерел її черпати? Відповіді лежать на поверхні, варто лише захотіти щось міняти!

тіло

Сон

Багато мам у декреті страждають на хронічну втому через постійний недосип, особливо в період, коли малюк ще зовсім крихітний. Як над цим працювати? Налагодити режим сну дитини та оптимізувати свій.

Як налагодити сон дитини:


 1. Для початку важливо дійсно цього захотіти та поставитися цією метою. Припиніть скаржитися і нахните діяти: зберіть потрібну інформацію в інтернеті, консультуйтеся зі спеціалістами, читайте книги на цю тему, потім проаналізуйте все. Не варто кидатися у всі тяжкі за один день, впроваджуйте свій план за кроком щодня. Так можна побачити, які методи вам працюють, а які ні.
 2. На цю тему можна почитати книги: Доктор Комаровський "10 правил здорового сну", Е. Пентлі "Як укласти дитину спати без сліз", У. Сірс "Як укласти дитину спати".
 3. Якщо дитина прокидається за ніч дуже часто, спробуйте практикувати спільний сон. Коли сон дитини буде хоч трохи налагодженим, починайте формувати свої корисні звички. Заводіть будильник-нагадувач за півгодини до відбою, і коли він продзвенить, кидайте всі справи і йдіть у душ, щоб лягти в той час, коли планували. Зрештою, побутові відносини можна доробити і вранці.
 4. Також важливо взяти за звичку не йти в ліжко з телефоном, інакше ще як мінімум годину ви не спатимете, сидячи в соцмережах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть недосип: покрокова інструкція для мам

Для кожної мами працюють свої методи, головне проаналізувати ситуацію зі сном і зрозуміти, що вас не влаштовує, скільки часу вам потрібно відпочивати, щоб уранці почуватися не розбитою, а повною силою на весь день, і намагатися до цієї цифри.

instagram@allthatisshe

instagram@allthatisshe

Живлення

Харчуйте усвідомлено, адже одні продукти можуть наповнювати вас енергією, а інші навпаки створювати тяжкість, чому вас хилитиме в сон вже після полудня.

 • Щоб не переїдати, але харчуватися збалансовано, розділяйте свій денний раціон на дрібні порції і їжте 5-6 разів на день.
 • Споживайте менше переробленої їжі, більше фруктів та овочів, зелені.
 • Випивайте 2-2,5 л чистої води щодня. Щоб ця звичка швидше укорінилася, наливайте заздалегідь воду у великий графин і ставте на столі, щоб він завжди був у вас перед очима, як нагадування. Також можна скористатися спеціальними програмами для смартфона, які показують ваш водний баланс.
 • Читайте склад продуктів і якщо він викликає у вас сумнів – не купуйте таку їжу.
instagram@allthatisshe

instagram@allthatisshe

рух

Дихання

Вільне, чисте дихання наповнює нас енергією та дає приплив життєвих сил.

Підвищувати цей приплив можна завдяки кільком простим звичкам:

 • Провітрюйте квартиру перед сном і кілька разів протягом дня
 • Спіть з відкритою кватиркою
 • Більше гуляйте, дихайте свіжим повітрям, виїжджайте на природу.
 • Медитуйте та практикуйте дихальні техніки
instagram@allthatisshe

instagram@allthatisshe

Активність

Активний спосіб життя робить будь-яку людину більш «живою», життєрадісною, красивою та здоровою. Ніхто не каже вам відвідувати спортзал щодня, можна почати з малого!

 • Вечорами або ранками виходьте на пробіжку хоча б хвилин на 20.
 • Запишіться на пілатес, фітнес.
 • Запишіться онлайн-курси домашніх тренувань. Так ви зможете виконувати прості вправи правильно в домашніх умовах, а фахівці слідкуватимуть за вашими результатами.
 • Підпишіться на корисні спортивні блоги, активних мам та надихайтеся!
 • Танцюйте під час прибирання, робіть зарядку разом із дітьми (вони від цього у захваті!)
 • Тренуйтеся під час прогулянки з дитиною. Поки малюк спить у колясці, на свіжому повітрі виконуйте нескладні вправи. А щоб вас не бентежили перехожі, виходьте на шкільний стадіон (є в кожному районі), де є багато вільного місця, а також бруси та турніки.
instagram@stephynow

instagram@stephynow

Секс

Секс дає вам енергію, наповнює почуттям любові, бажаності та гарного настрою! Не чекайте романтичних моментів та випадковостей, плануйте такі вечори самі. Так, можливо, це не так інтригуюче, але краще, ніж відсутність близькості через рутинні справи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 джерел енергії для втомленої мами

instagram@ameliahannah

instagram@ameliahannah

Емоції

Люди-оптимісти, які сповнені позитивних емоцій, живуть щасливіше і рідше засмучуються на дрібниці. Коли цієї емоційної енергії не вистачає, ви стаєте дратівливим, похмурим і незадоволеним життям.

Розвивайте в собі позитивне мислення, адже це не вроджена, а набута якість:

 • Не шукайте винних, а робіть висновки з поганих ситуацій, подумайте, чого вони можуть навчити вас
 • Будьте вдячні життю за те, що у вас вже є. Наприкінці дня промовляйте про себе 5-7 речей, за які вдячні Всесвіту.
 • Радуйте себе, дозволяйте собі слабкості. Не можна радіти лише дітям та їх успіхам. Ви — жінка, а отже іноді хочеться ванну з піною і погуляти на самоті, слухаючи музику. На все це знайдеться час і можливість, якщо ви хоча б допускати таку можливість.
 • Дивіться, що надихають фільми, які принесуть позитивні емоції.
instagram@chrissyjpowers

instagram@chrissyjpowers

розум

Коли ми думаємо, аналізуємо, розмірковуємо — витрачаємо багато енергії, але ж вона повертається до нас, примножена в десятки разів! Саме тому на розвиток не шкода витрачати свій час та ресурси!

Щоб не стати мамою, схибленою на дитячих підгузках і рутинних справах, важливо розвиватися, живити мозок новою інформацією, стимулювати мислення. Для цього дуже важливо проаналізувати, скільки речей у відсотковому співвідношенні засмічує ваш мозок, а скільки привносить у ваше життя щось нове, наповнює вас. Якщо «сміття» набагато більше, настав час виправляти ситуацію!

Як мамі знайти час для читання:

 • Читайте під час годування, якщо малюк на грудному вигодовуванні.
 • Читайте на прогулянках у парку.
 • Слухайте аудіокниги.
 • Читайте, поки малюк грає з іншими дітьми на майданчику або розважає себе вдома іграшками (навіть якщо це 10-15 хвилин).
 • Читайте книги замість сидіти в соцмережах.
 • Читайте, поки дитина у бабусі чи гуляє з татом.
instagram@allthatisshe

instagram@allthatisshe

Душа

Тут важливо відштовхуватися від ваших життєвих цінностей та мрій.

Не варто чекати, що жіноча мудрість прийде з роками, її можна формувати вже зараз, пізнаючи, відчуваючи, знаходячись у пошуку відповідей на важливі питання.

Дивіться на світ глобальніше, відкиньте дріб'язкові побутові сварки і подумайте, про що ви мріяли в дитинстві, чим би ви хотіли займатися, якби мали багато грошей і не потрібно було б працювати. Відчуйте себе, знайдіть гармонію в собі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втома молодої мами: 3 приховані причини емоційного вигоряння

Подумайте, в чому ви знаходите сенс життя, що вас окриляє, наважтеся нарешті зайнятися тим хобі, про яке давно думали! А натхнення черпайте з книг, життєстверджуючих фільмів, беріть приклад із людей, якими ви захоплюєтеся!

Коли ваша духовна енергія буде спрямована в правильне русло, стосунки в сім'ї стануть ще гармонійнішими і ви почуватиметеся краще, як фізично, так і морально!

instagram@allthatisshe

instagram@allthatisshe

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
8 головних «пожирачів» часу сучасної мами: робота над помилками
Тайм-менеджмент для мам: 10 помилок, через які ви нічого не встигаєте


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (4 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти