Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="145766"]
Саморозвиток

Геть недосип: покрокова інструкція для мам

1
Турбота про малюка вимагає постійної уваги і ваш недосип починає переростати в хронічний? Виснаження - найгірший ворог будь-якої мами,

Турбота про малюка вимагає постійної уваги і ваш недосип починає переростати в хронічний? Виснаження — найгірший ворог будь-якої мами, а отже, з ним треба боротися!

instagram@allthatisshe

instagram@allthatisshe

Пропонуємо 6 ефективних кроків, які зможуть допомогти мамі краще організувати свій режим та більше висипатися!

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-6 частих помилок молодих батьків у догляді за дитиною

Прийміть рішення виспатися

Немає нічого неможливого, варто лише дати собі установку на це та прийняти рішення. Скажіть собі, що вам потрібна певна кількість годин на день, щоб почуватися добре і бути продуктивною весь день (6,7,8, 9 годин).


Визначте для себе, що ця кількість є для вас базовою потребою і ви її заслужили. Потім можна приступати до активних дій і підганяти ваш режим та обставини навколо цього встановлення, щоб знайти час на сон.

Не будьте жертвою

Перестаньте бути жертвою та подумайте, як можна вирішити цю проблему. Адже хто ниє та шукає проблеми – знаходить проблеми, хто шукає рішення – його і знаходить. Багато мам скаржаться подругам, як вони втомлюються і не висипаються, тільки для того, щоб нудити і відчути підтримку, втіху. Якоюсь мірою це надає їм цінності в очах інших людей — яка гарна мама, що не шкодує себе, витрачає весь час на дитину.

Але це замкнене коло, з якого можете вибратися тільки ви самі за власним бажанням.

instagram@jhoannarola

instagram@jhoannarola

Несіть відповідальність за свій стан

Не шукайте причину в дитині та в зовнішніх обставинах («мені ніхто не допомагає», «моя дитина дуже активна/капризна»), не перекладайте на них відповідальність за ваш стан. Ви ж не сидите в холодну пору року вдома лише тому, що на вулиці мороз. Ви купуєте пуховик чи шубу і йдете у справах. Тому шукайте собі прийнятне рішення і дійте, виходячи з поточної ситуації.

Проаналізуйте ситуацію

Щоб правильно організувати себе та свій час, почніть із простого кроку. Протягом кількох днів записуйте у блокнот усі свої справи та дії за хвилинами. Також відзначайте, коли поклали дитину спати, коли вона заснула і коли прокинулася. Так ви зможете побачити, куди йде ваш час, знайти марні справи, які його у вас «крадуть» (наприклад, 2 години перед сном у Фейсбуці), а також зрозумієте, скільки годин спить ваш малюк.

Деякі діти можуть спати однакову кількість годин, але одна мама задоволена сном дитини, а друга скаже: "Він у мене взагалі не спить". Змініть погляд на прості речі.

Знайдіть потрібну інформацію

Багато діток починають спати в рази краще після запровадження певних ритуалів та консультації з фахівцем з дитячого сну. Подумайте, можливо, і вам потрібна допомога професіонала або хоча б додаткова інформація з книг.

Однією з найкращих у цій тематиці є книга Елізабет Пентлі «Як укласти дитину спати без сліз».

instagarm@allthatisshe

instagarm@allthatisshe

Просіть про допомогу

Жінка не може звалити все на себе, рано чи пізно це дасть про себе знати. Допомога мамі обов'язково потрібна, а часом просто життєва необхідна. Та й, як то кажуть, добре все вміти… але не дай Боже все самій робити!

Але те, чи допомагають вам чи ні, залежить не від помічників, а від вас! Так Так!

Найчастіше мами роблять дві головні помилки:

  • не вміють просити, сподіваючись, що люди самі запропонують допомогу
  • не вміють приймати допомогу (відчують свою провину; критикують помічників; не дякують; думають, що все простіше зробити самій).

Як це виправити?

  1. Зізнатись самій собі, що допомога потрібна. Особливо важко це дається мамам-перфекціоністкам. Багато мам погоджуються на допомогу лише тоді, коли вже зовсім знеможені або захворіли і лежать у температурі 39 °C. А ось попросити допомогу, щоб у цей час поспати, побути з чоловіком наодинці, зайнятися собою чи домом, чомусь багато хто не може, адже жінкам соромно. Потрібно позбавлятися стереотипів, адже і після народження дитини мама повинна берегти себе і дбати про своє щастя та здоров'я.
  2. Навчитися просити допомогу, а не чекати, доки чоловік чи бабусі самі її запропонують. Натяки (які найчастіше не працюють і залишаються недозрозумілими) та образи нічого не вирішать. Просіть прямо і конкретно! Тільки важливо розуміти різницю між проханням та докором.
  3. Просити допомогу правильно. Не забувайте про ввічливість (просіть, а не вимагайте), конкретику та подяку. Важливо навчитися говорити «дякую», а не критикувати, навіть якщо мама чи свекруха зробили все не зовсім так, як би ви хотіли.
instagram@jhoannarola

instagram@jhoannarola

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Втома молодої мами: 3 приховані причини емоційного вигоряння
8 головних «пожирачів» часу сучасної мами: робота над помилками


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 2,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Один коментар на «Геть недосип: покрокова інструкція для мам»

  1. Дякую за поради)))

    Відповісти

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти