Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="172501"]
Саморозвиток

Денний сон та самодисципліна. Секрети планування для мам

0
Внутрішня самодисципліна часто допомагає розібратися, що найбільше дає сил і найбільше їх забирає. Завдяки їй ми можемо

Внутрішня самодисципліна часто допомагає розібратися, що найбільше дає сил і найбільше їх забирає. Завдяки ньому ми можемо визначити ресурси для оптимізації своєї зайнятості.

тайм-менеджмент з немовлям, як молодій мамі все встигнути, мама працює, мама все встигає, як все встигнути з дітьми, денний сон, планування

Джерело: pixabay.com

Слова часто несуть зовсім не той сенс, який має бути закладено у значення, виходячи з назви. Так, наприклад, у декретній відпустці власне відпустки, тобто часу на себе, відновлення сил, зовсім небагато. Адже всі знають, як швидко ростуть діти, правда? Ті дні, тижні, місяці після народження малюка, той час, який має бути одним із найщасливіших переживань у житті жінки, нерідко перетворюються на зомбі-апокаліпсис наяву.

Маргарита Лежепекова
Маргарита Лежепекова
спеціаліст з тайм-менеджменту для мам з немовлят, консультант з грудного вигодовування, lezhepekova.com.

Так відбувається якщо не в усіх, то в багатьох. Кожна мама пам'ятає період страшної втоми після народження малюка. Я не була винятком із правил і, поклавши дитину вдень спати, намагалася якнайшвидше зайнятися домашніми справами. Побачивши це, моя улюблена свекруха сказала: Спить дитина - спи і ти. Справи зачекають. А ось відпочити і набратися сил для матері важливіше за всі перегладжені речі та прання». Я рада, що у мене вистачило розуму прислухатися до мудрих слів матері чоловіка і впровадити у своє повсякденне життя денний сон із дитиною. Мені стало простіше виконувати мої материнські обов'язки, і мене більше не лякали часті нічні пробудження малюка і щоденний побут.

Згодом наша сім'я розросла, стала багатодітною. Зараз я - працююча мама, та й мої три дівчата ніколи не дають мені нудьгувати. Але я, як і раніше, практикую «велику зміну» для себе — денний сон. Для мене це реальна можливість відновити сили та з посмішкою прожити решту дня. І це один з ефективних інструментів управління часом з малюком на руках.


Грудне годування

Жінки – це унікальні істоти. Мало того, що ми з нічого можемо зробити салат, капелюшок і скандал - ми вміємо адаптувати все до всього! Напевно, тому ми такі витривалі та чудово виживаємо в умовах екстремальних фізичних та психологічних навантажень — як, наприклад, пологи та перші місяці життя малюка.

грудне вигодовування, як мамі відпочити, тайм-менеджмент з немовлям, як молодій мамі все встигнути, мама працює, мама все встигає, як все встигнути з дітьми, денний сон, планування

Джерело: pixabay.com

Пропрацювавши близько 10 років у бізнес-структурах із досить жорстким життєвим графіком, я, ставши мамою, вирішила: а чому б не застосувати навички планування та розпорядження часом, освоєним у роботі, до свого побуту? Так, це вимагатиме зосередженості та дисципліни. Але гра коштує свічок, якщо ставка — твоє здоров'я та щастя. Тож у мене народилася ідея створення програми тайм-менеджменту для мам.

Одним із наріжних каменів програми є грудне вигодовування. Це природно. Це зручно. Це просто. І для цього не треба робити зайвих рухів тіла. Погодьтеся: грудне молоко має оптимальну температуру і готується, навіть коли ви спите. Груди не загубиться у відповідальний момент і не закотиться під стіл; її не потрібно кип'ятити перш ніж дати своїй дитині.

Бути щасливою!

Про тайм-менеджмент для мам потрібно розуміти одну дуже важливу річ. Це не про те, як робити одночасно п'ять справ та сяяти усмішкою. Це про те, як робити одну справу з максимальною користю для себе та оточуючих. У чомусь тайм-менеджмент близький до дзена: він допомагає зупинитися, зрозуміти, де ти перебуваєш і навіщо, обдумати, куди ти рухатимешся далі, з якою метою і що ти при цьому отримаєш. Тому в моїй програмі немає порад про те, як взяти на себе більше обов'язків і доблесно їх виконати, — ви вже перебуваєте в ситуації екстремального фізичного та емоційного навантаження, адже ви — молода мама! Навпаки: ми вчимося оптимізувати кількість справ, розвантажуватись, звільняти руки. Ви не машина і не робот, ви жінка і народжені з єдиною метою: БУТИ ЩАСТЛИВОЮ.

грудне вигодовування, як мамі відпочити, тайм-менеджмент з немовлям, як молодій мамі все встигнути, мама працює, мама все встигає, як все встигнути з дітьми, денний сон, планування

Джерело: pixabay.com

Прощавай, перфекціонізм!

Багато років я допомагаю молодим мамам і дуже часто бачу, що невміння планувати час і наслідувати власний графік однозначно призводить до втоми, психологічної та фізичної виснаженості. Як не банально, але в ситуації, коли нічого не хочеться (крім як спати), потрібно включити внутрішню дисципліну та всерйоз зайнятися тайм-менеджментом! Зрозуміти, що найбільше дає сил і найбільше їх забирає. Визначити де можна черпати різні ресурси для оптимізації своєї зайнятості. Заборонити собі перфекціонізм.

Застосовувати невеликі побутові хитрощі, які я, до речі, збираю по всьому світу вже понад 10 років! Тайм-менеджмент для мам - це дуже струнка система, справжній бізнес-процес, продуманий до дрібниць і дає однозначно позитивний результат (звичайно, залежно від особистих вкладень та дисциплінованості). Управлінню часом з малюком на руках можна присвятити далеко не одну статтю, але в цій я хотіла б приділити максимум уваги одному інструменту, який просто чарівним чином перетворює замордовану матусю в адекватну, добру і люблячу маму. Це денний сон.

грудне вигодовування, як мамі відпочити, тайм-менеджмент з немовлям, як молодій мамі все встигнути, мама працює, мама все встигає, як все встигнути з дітьми, денний сон, планування

Джерело: pixabay.com

Чому нам важко спати вдень?

Нас із дитинства привчають бути працьовитими. Дівчинка-ледарка - це практично прокляття, правда? Ми ростемо, наша працелюбність росте разом із нами і часом перетворюється на трудоголію з відтінками гіпервідповідальності. Народження дитини стає величезною подією у житті будь-якої жінки. Воно має потужний емоційний відлуння. Тепер лежати на печі точно часу немає! Потрібно гніздитися та дбати
про маленького пташеня!

Мами хапаються за мільйон справ, намагаючись довести всім довкола, що вони успішні та повністю реалізовані як матері та господині. А сон дитини — найкращий час, щоб переробити всі домашні справи. А ще можна в цей час влаштувати тривалий забіг із коляскою по вулиці, якраз усі зустрічі та закупівлі зробимо. Адже тільки ледарі можуть собі дозволити валятися в ліжку, коли весь посуд не перемитий та обід із трьох страв не зварений! А підлога, чому не блищать? Але не все так просто.

Постійна метушливість, величезна кількість справ, які мами намагаються виконати з малюком на руках, призводять до надмірної втоми та дратівливості. Сили швидко йдуть. Поповнити ресурс важко. Ти білка в колесі. Чим більше зусиль докладаєш для того, щоб довести собі і всім довкола, як же ти щаслива, реалізована і все встигаєш, тим швидше починаєш видихатися, злитися на всіх оточуючих і ставити собі питання: «Невже саме про таке життя я мріяла?»

сієста, грудне вигодовування, як мамі відпочити, тайм-менеджмент з немовлям, як молодій мамі все встигнути, мама працює, мама все встигає, як все встигнути з дітьми, денний сон, планування

Джерело: pixabay.com

Досвід сієсти за кордоном

Те, що денний сон благотворно впливає на організм людини, було давно помічено людьми, і в багатьох країнах досі практикується сієста. Такий вид відпочинку особливо важливий для мам у декреті, а також при постійних фізичних та емоційних навантаженнях, коли нічний сон переривається пробудженнями малюка та загальний час сну скорочується.

Вчені також виступають за: численні дослідження показали, що у людей, які регулярно сплять вдень, на 30–50 % збільшується концентрація уваги та працездатність. Цією знахідкою скористалися та ввели в практику денний сон для своїх співробітників компанії зі світовим ім'ям, такі як Nike, Google, British Airways Continental. А чим ми, звичайні мами, гірші? Чи нам завадить підвищення працездатності та приплив сил?

Інші способи релаксації

Часто мами скаржаться, що немовля мало спить вдень, лише по 30-40 хвилин. Коли ж тут встигнути самій поспати? Можливо, вам підійде спільний денний сон із дитиною. За перших ознак пробудження можна прикласти малюка до грудей - це допоможе йому знову розслабитися і продовжити свій сон поряд з улюбленою матусею.

Іноді буває і так, що мами не можуть розслабитися та заснути вдень. В цьому випадку важливо створити відповідні умови для сну: задерти штори, відкрити вікна для притоку свіжого повітря, не пити кави, міцний чай за 1-2 години перед денним сном. Якщо заснути не виходить, оберіть спокійне, монотонне заняття у горизонтальному положенні: почитайте книжку, подивіться цікавий фільм або послухайте приємну музику в навушниках. Головне — провести цей час, лежачи: тіло відпочиває, нікуди не поспішає, і ви повноцінно відновлюєте свої сили.

До речі, а ви помічали, як під час годування грудьми розслаблене маля засинає? Подібний ефект від грудного вигодовування часто спостерігають на собі та мами. Так що ловіть момент: захотілося заснути відразу після годування грудьми - спіть, не втрачайте дорогоцінний час.

релаксація для мам, сієста, грудне вигодовування, як мамі відпочити, тайм-менеджмент з немовлям, як молодій мамі все встигнути, мама працює, мама все встигає, як все встигнути з дітьми, денний сон, планування

Джерело: pixabay.com

Говоріть із близькими

Форс-мажори у житті мам трапляються досить часто. Далекі родичі приїхали в гості, на роботі попросили допомогти із важливим фінансовим звітом, на кухні раптом зірвало кран… І чим ми пожертвуємо насамперед? Звісно, ​​власним відпочинком під час денного сну. Чому? Та тому, що ми не звикли ставитися до себе, свого психічного та фізичного здоров'я як до особливої ​​цінності. Турботу про себе ми ставимо на останнє місце, таємно мріючи, що оточуючі якимось дивним способом здогадаються про наші проблеми і неодмінно врятують нас.

Поспішаю розчарувати: не врятують! На жаль, ніхто і нікому нічого не зобов'язаний — навіть найуважніші й уважніші. Коли ви потребуєте допомоги, про це треба говорити відкрито. Втім, це окрема тема. А поки що запам'ятайте, що ваш єдиний безвідмовний помічник у справі організації денного відпочинку — грамотний тайм-менеджмент для мами, уміння ефективно організувати свій побут, відпочинок, спілкування з коханим чоловіком та дітьми. Бережіть себе! Денний сон вам допоможе.

релаксація для мам, сієста, грудне вигодовування, як мамі відпочити, тайм-менеджмент з немовлям, як молодій мамі все встигнути, мама працює, мама все встигає, як все встигнути з дітьми, денний сон, планування

Джерело: pixabay.com

Спокійна мама - спокійний малюк

І знову чергова дефініція з нашої психології: хоч кожна молода мама розуміє, скільки користі їй та сім'ї принесе денний відпочинок, далеко не кожна дозволяє собі його.

  • Дорогі мої дівчинки, давайте знімемо свою внутрішню заборону на щастя бути відпочилою та адекватною?! Побут завжди є, був і буде, а дитина за годину прокинеться.
  • Денний сон покращує настрій, допомагає відновити сили, налаштуватися на позитивний лад та знижує дратівливість. З'являється додаткова енергія пережити дитячі примхи, часті вечірні прикладання до грудей та тривалі укладання на ніч.
  • Окремим бонусом іде задоволений чоловік, якого ви зустрічаєте з роботи із гарним настроєм. І тут раптом виявляється, що фраза "Спокійна мама - спокійний малюк" дійсно працює! Головне – дозволити собі бути просто мамою, яка має право на заслужений денний відпочинок!

Сон за компанію

До речі, багато знаменитих людей практикували денний сон у своєму повсякденному житті. Наприклад, Наполеон, Уїнстон Черчілль, Маргарет Тетчер, Леонардо да Вінчі, Томас Еддісон, Ейнштейн черпали додаткову енергію та сили з цієї корисної звички. Судячи з їхніх здобутків, які вплинули на перебіг історії людства, звичка спати вдень виявилася для них дуже корисною. Тож мамам є з кого брати приклад. А головне — у такій вражаючій компанії навряд чи виникне думка назвати себе ледаркою!

Автор тексту: Маргарита Лежепекова, спеціаліст з тайм-менеджменту для мам з немовлятами, консультант з грудного вигодовування


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (5 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти