Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="74254"]
Саморозвиток

Що читати про виховання дітей

1
Дорослі ми, на жаль, забуваємо, що відчували, коли були маленькими. У відносинах з дітьми нерідко повторюємо батьківські програми,

Дорослі ми, на жаль, забуваємо, що відчували, коли були маленькими. У відносинах із дітьми нерідко повторюємо батьківські програми, нерідко навіть не підозрюючи про це. Для того, щоб виростити щасливу людину, важливо вчитися розуміти власних дітей. Наша порада про те, що читати про виховання дітей, допоможе вам розібратися в суті взаємин батьків та їхньої дитини. 

Фото: Fotolia

Фото: Fotolia

Януш Корчак

Польський лікар, педагог, письменник Януш Корчак – представник гуманістичної психології. Його кредо – «дитину треба поважати і любити безоцінно та безумовно. Спиратися виключно на інтереси дитини. Все життя і навіть смерть цієї мудрої людини була присвячена дітям — знедоленим, позбавленим батьків. Він заснував «Дім сиріт» у Польщі, у період революції 17 року працював у притулках Київ, де написав книгу «Як любити дитину»

Школярі - фото

Burda Media

Як любити дитину – один із найважливіших творів Корчака, саме у ньому він виклав свій підхід до виховання, розповів батькам, як треба розуміти своїх дітей та не нашкодити їм вихованням. Януш Корчак сформулював «10 заповідей», яким необхідно слідувати небайдужим батькам у стосунках із дітьми. Книга та підхід Корчака сучасні й у наші дні, багато педагогів та психологів використовують її як керівництво та основу для роботи з сім'ями.

"Коли я знову стану маленьким" - Розмова дорослої людини з хлопчиком, причому не в повчальній формі, а як з рівним. Читаючи цю книгу, повертаєшся спогадами у власне дитинство, а отже, краще можеш зрозуміти свою дитину. Це дуже важливо, згадати себе маленьким, багато що стає простіше.


Юлія Борисівна Гіппенрейтер

Радянський та російський вчений, психолог та популяризатор науки. Юлія Борисівна спирається на роботи великого психолога Льва Виготського, пояснюючи простою та доступною мовою його теорію «зони найближчого розвитку» дитини, а також на праці одного із засновників гуманістичної психології американського психолога Карла Роджерса та його техніку «активного слухання»

Мама з дітьми читає книгу - фото

Fotolia

«Спілкуватися із дитиною. Як?, «Продовжуємо спілкуватися з дитиною. Так?. Не зіпсувати стосунки з дитиною, не прогаяти складності в її житті і допомогти без навчання і повчань – завдання може виявитися не найпростішим. У доступній для всіх формі, на конкретних прикладах Юлія Борисівна розповідає, як не «втратити» власну дитину, вчить слухати та чути.

Стів Біддалф

Австралійський психолог британського походження Стів Біддалф вже понад 30 років займається просвітницькою роботою. Його перша книга про виховання дітей «Секрет щасливих батьків» була написана Стівом у середині 80-х років, перевидається досі і вже перекладена більш ніж 32 мовами. Рішення написати книгу з'явилося у Біддалфа після багаторічної практики як сімейний психолог у Новій Гвінеї, Калькутті та Сполучених Штатах. В результаті Бділф зрозумів, що батькам вкрай не вистачає доступної та зрозумілої літератури, щоби читати про виховання дітей. Саме така література, незалежно від їхнього культурного рівня, відповідала б на питання, що виникають у процесі виховання.

Що ще читати про виховання дітей? Книгу "Секрет щасливих батьків".  Вона є бестселером уже 30 років. У книзі автор розглядає дітей взагалі, їх розвиток та стосунки з батьками. «Чому на світі так багато нещасних дорослих?» - Запитує автор, і ділиться своєю версією відповіді - «Справа в тому, що більшість людей просто запрограмовані на нещастя. У дитинстві їх навмисне привчили бути нещасними, і з того часу вони так і живуть за заданим сценарієм.».

Щаслива родина (фото: Fotolia)

Щаслива родина (фото: Fotolia)

«Що таке хлопчаки?», «Виховувати хлопчаків… Як?». Гендерні відмінності між людьми закладені генетично і жодні переконання на нинішньому етапі розвитку людства змінити цього не можуть. Понад те, не враховуючи потреби статевого розвитку, ми ризикуємо виростити у ньому величезний комплекс неповноцінності, зробити його нещасним. Як розвиваються хлопчикиЯкі їхні потреби у різному віці – про це розповідає Біддалф у серії книг про виховання хлопчиків.

«Чому принцеси кусаються? Як розуміти та виховувати дівчаток». Книгу про те, як дорослішають дівчатка, як поводитися з ними мамі та татові, допомагала писати Біддалфу дружина, з якою вони працюють разом майже сорок років. «Принцеси потребують любові та захисту» — пише Стів, нехай вони примхливі, інколи ж нестерпні, завдання батьків зрозуміти й допомогти.

Читати про виховання дітей (а книг на цю тему написано дуже багато) безумовно, варто – багато чого у власній поведінці та вчинках дитини стає зрозумілішим. Важливо пропускати отриману інформацію через власні мізки та серце, а не сліпо слідувати нехай і мудрим, але чужим порадам. Як любить повторювати професор Комаровський – «включайте розсудливість».

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:

Правила виховання, від яких варто відмовитись

5 НЕ у вихованні хлопчика


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Один коментар на «Що читати про виховання дітей»

 1. Валентина:

  Я не дуже багато читаю літератури про виховання дітей, але можу порадити всім мама «Познайка». Моїй дитині дуже подобається цей журнал. Він реально допомагає дітям дошкільного та шкільного віку розвиватися.
  Там багато різних цікавих завдань для дітей.
  Раджу!
  Перевірила на собі.
  http://posnayko.com.ua/about/about-journal/

  Відповісти

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти