Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273765"]
Все буде УКРАЇНА!, Саморозвиток

9 порад, які допоможуть навчитися просити та приймати допомогу

0
Багатьом дуже важко просити та приймати допомогу. Деякі люди звикли робити все самостійно і взагалі вважають необхідність у допомі

Багатьом дуже важко просити та приймати допомогу. Деякі люди звикли робити все самостійно і взагалі вважають необхідність у допомозі слабкістю. Але так думати неправильно, особливо в часи війни. То як же позбутися подібних установок? Зібрали поради психолога.

Як навчитися просити та приймати допомогу

Джерело: Freepik

Часто люди бояться просити про допомогу через відчуття сорому та вразливість. Тобто, якщо я прошу про поміч, то значить з чимось не справляюся. Однак вимагати та просити про допомогу — абсолютно нормально. До цього потрібно підходити легко, навіть якщо колись вам відмовляли.

Нині ми живемо у непросту годину. Кожному потрібна підтримка чи порада. Психологіня Світлана Арефнія поділилася кількома порадами, які допоможуть позбутися негативних установок і дозволяти з легкістю приймати допомогу.

 1. Прохання про допомогу не робить вас слабким чи слабким. Ви, як і раніше, залишаєтеся сильною і самодостатньою особистістю, яка може заробляти та дати собі раду. Ваші професійні навички та здібності залишаються з вами.
 2. Пам'ятайте, що ця ситуація є тимчасовою. Труднощі будуть не завжди.
 3. Прохання — це нормальний спосіб взаємодії у соціумі. У цьому немає нічого поганого.
 4. Якщо вам хтось відмовив, це не означає, що відмовляти інші. У соціальній взаємодії завжди присутній людський фактор.
 5. Розгляньте всі варіанти, де вам можуть допомогти. Пошукайте та перегляньте можливості, які взагалі існують.
 6. Пам'ятайте, що пункти допомоги створені для всіх, хто цього вимагає.
 7. Не сприймайте відмову на особистий рахунок.
 8. Сформулюйте повідомлення конкретно.
 9. Щоб допомогти собі в реальній ситуації, промовляйте прохання перед тим, як звернутися по допомогу. Можете стати перед зеркалом, уявити людину перед собою і потрунуватися озвучити те, що вам потрібно.

Просити та приймати допомогу абсолютно нормально. Всі ми потребуємо підтримки інших людей, тому не варто вважати це приниженням чи слабкістю. Наоборот, сильна людина легко просити про допомогу і сама може допомагати іншим. Більш цікавого виду психолога можна дізнатися у програмі «Все буде добре».


А ви легко просите про допомогу?


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти