Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="113242"]
Саморозвиток

8 головних «пожирачів» часу сучасної мами: робота над помилками

0
Дуже часто ми беремо на себе багато справ, але наприкінці дня виявляємо, що більшість із них так і не виконані. Або не встигаємо

Дуже часто ми беремо на себе багато справ, але наприкінці дня виявляємо, що більшість із них так і не виконані. Або не встигаємо робити все вчасно і нервуємося поспіхом. Чому ж так відбувається? Як нам економити свій час?

instagram@thatsval

instagram@thatsval

На добу 24 години абсолютно для всіх людей, і якщо ви багато не встигаєте, то просто витрачаєте час даремно. Давайте розберемося, які головні пожирачі часу сучасної мами і як з ними боротися!

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 18 порад, як усе встигати з немовлям на руках

Відсутність плану дня

Фахівці з управління часом давно говорять про те, що якщо з вечора ми не маємо плану на день, то ми витрачаємо більше часу на думки про те, що нам зробити, ніж на самі справи.


Що робити?

Щодня рано-вранці або ввечері напередодні складіть план дій на день якомога докладніше. Позначте, які справи у пріоритеті, а які можна відкласти, якщо не встигнете їх зробити за сьогодні.

Не прописуйте в план зовсім рутинні справи, такі як готування сніданку, але напишіть черговість справ, щоб встигати виконувати без поспіху.

Соціальні мережі

Уявіть, якщо ви сидите у Facebook по пару годин на день, то на місяць на соціальну мережу ви витратите більше 2-х діб, а на рік - майже місяць. Місяць безперервного відвідування у Facebook! Оцініть масштаби!

Що робити?

 1. Приймаємо проблему та хочемо змінити ситуацію.
 2. Виділяємо пару часових періодів протягом дня на соцмережі, наприклад, по 10-15 хвилин після прийомів їжі. Обов'язково ставимо таймери, інакше втратимо час!
 3. Вимикаємо всі повідомлення та пуш-повідомлення у соціальних мережах.
instagram@allthatisshe

instagram@allthatisshe

Перфекціонізм

Намагаючись зробити щось ідеально, ви витрачаєте на це багато часу, хоча могли б витратити його на інші справи, зробивши ту справу просто добре. Недарма ж є приказка: «Найкраще – ворог доброго».

Що робити?

Коли ви помічаєте, що починаєте дуже ретельно доводити щось до ідеалу і витрачаєте на це багато часу, згадуйте слова «Зроблене краще за ідеальний». У 2010 році ця фраза стала прикрашати будівлю головного офісу Facebook і нагадує людям, що перфекціонізм відбирає енергію і часто не приносить реальної користі.

Телефонні розмови та месенджери

Іноді поговорити по телефону з рідними або вирішити якусь справу дуже важливо, але часто дзвінки і листування відволікають нас від пріоритетних справ. Наприклад, якщо вам зателефонували під час денного сну дитини, коли ви запланували якусь роботу, її продуктивність дуже знизиться.

Що робити?

 • Виділяйте певний час для телефонних дзвінків. Наприклад, ви можете дзвонити мамі чи подрузі, коли гуляєте у крихітці у парку.
 • Домовитеся з людьми заздалегідь, щоб не дзвонили вам у конкретний час доби, тому що ви, напевно, будете зайняті і не зможете повноцінно спілкуватися.
мама час удома

instagram@thatsval

Надмірна опіка над дітьми

Гіперопека не дає можливості дитині робити щось самостійно та звільняти цими дрібницями ваш час.

Що робити?

Навчити дитину базовим речам, які зможуть полегшити вам життя:

 • самостійно засипати,
 • їсти без вашої допомоги,
 • розважати себе самому якийсь час,
 • збирати свої іграшки.

Хлам

Хлам та безлад у особистих речах, у документах, папках відволікає та забирає вашу енергію та час.

Що робити?

Виділіть одні вихідні для генерального чищення ваших речей, розсортуйте папки, документи, викиньте зайве і ви побачите, що набагато швидше зможете знайти щось у своїй шафі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 причин, чому мами так втомлюються

як заощаджувати свій час

Instagram@clarenicolson

 Невміння відмовляти

Ви не навчитеся ефективно розподіляти свій час, якщо погоджуєтеся допомогти з усіма проханнями, які до вас надходять.

Що робити?
Намагайтеся відмовляти людям, якщо їхні прохання не є пріоритетними для вас і займуть дуже багато часу. Не можете відмовити прямо? Скажіть: "Я зможу вам допомогти, але зараз зайнята, зверніться до мене через пару днів".

Звичайно, це стосується лише прохань від людей, які просто намагаються перекинути на нас свої проблеми.

instagram@allthatisshe

instagram@allthatisshe

Невміння розставляти пріоритети

Ваші спроби зробити все одразу ніколи не закінчаться результатом. Якщо ви намітили 5 важливих справ і кинетеся виконувати їх усі потроху, толку не буде в жодному. Об'єднувати можна ті справи, які ви справді можете поєднати, наприклад, готувати обід та розмовляти телефоном.

Що робити?

Щоб усвідомити проблему та знайти способи її вирішення, необхідно звернутися до авторитетних джерел тайм-менеджменту, наприклад, «Головна увага головних речей» Рождера та Ребекі Мерріл та Стівена Кові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як бути щасливою та все встигати з трьома дітьми розповіла телеведуча 1+1 «Сніданок. Вихідний» Валентина Хамайко
Місія здійсненна: встигнути всі!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (6 оцінок, середнє: 4,33 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти