Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274814"]
Саморозвиток

5 ознак, що у вас синдром відкладеного життя

Old date:
Current date: 2022.10.02
New date: 2022.06.14
0
Коли в країні війна, здається, що ти не маєш права жити: отримувати задоволення від природи, перегляду фільмів, теплої погоди, їжі

Коли в країні війна, здається, що ти не маєш права жити: отримувати задоволення від природи, перегляду фільмів, теплої погоди, їжі тощо. Це нормальна реакція на ненормальну ситуацію. Однак не можна дозволяти цьому стану брати гору, інакше ми програємо ворогові психологічно.

Ознаки відкладеного життя: перевірте собі

Джерело: Freepik

Синдром відкладеного життя — це психологічний феномен, за якого людина втрачає бажання жити тут і зараз. Люди постійно переживають за минуле чи майбутнє і не приділяють уваги тому, що відбувається у теперішньому.

Наведені у сатті ознаки допоможуть зрозуміти, чи немає у вас синдрому відкладеного життя.

Ознаки синдрому відкладеного життя на тлі війни

1. Почуття провини

У вас виникає питання: як я можу купити собі щось приємне, коли багато людей не мають елементарного і живуть у нелюдських умовах?


2. «Не на годині»

Це формулювання сьогодні звучить всюди і нерідко змушує відкладати життя. Наприклад, ви собі говорите: «Я розумію, що час більше включати в роботу, але як я можу, коли мені потрібно волонтерити?» або «Як мені зробити стрижку, коли інші сидять у бомбосховищах під обстрілами?»

3. Заперечення теперішнього часу

Вам здається, що зараз не існує, нічого доброго не відбувається і не може відбуватися.

4. Заборона насолоди та задоволення

Ви не вважаєте, що можете спокійно випити чашку кофе, насолоджуватися квітами та заходами сонця. Навіть якщо дозволяєте це собі, то не ділитесь з іншими як раніше.

5. Позиція спостерігача

Розповсюджена серед тих, хто виїхав до іншого міста чи країни. Ви можете дивитися на те, що відбувається навколо, але не брати безпосередньої участі. Вам здається, що ваша життя почнеться згодом, вже після війни. А коли, як не зараз жити? Пройшло більше 100 днів з повномасштабного вторгнення РФ. Цю годину ніхто не поверне. Потрібно допомагати своєму народові, але й продовжувати жити.

Як побороти синдром відкладеного життя

Пом'ятайте, що психіка адаптивна. Незважаючи ні на що, вона прагне життя. Тому, почніть з повернення до рутинних справ, які вам давно знайомі. Пийте кофе, гуляйте, займайтеся спортом, прийміть ванну, щоб розслабити тіло.

Поставте собі запитання «Що хорошого є зараз?» і подивитись навколо. Дивовижний захід сонця, запах квітів, фруктів тощо. Такі прості речі надихають, додають енергії, сил та мотивації покращувати свою життя і допомагати іншим.

Піддаючись синдрому відкладеного життя, ви не допомагаєте ні собі, ні батьківщині, ні країні. А від перебуваючи в гарному настрої та тонусі, ви більш корисні та ефективні.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти