Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="73853"]
Психологія

4 правила виховання дитини, від яких варто відмовитись

0
Найчастіше виховуючи дитину, ми орієнтуємося на установки, які отримали в дитинстві. Причому досить багато з них насправді.

Найчастіше виховуючи дитину, ми орієнтуємося на установки, які отримали в дитинстві. Причому чимало їх настільки вкоренилися в нашій свідомості, що ми навіть не замислюємося, чи мають вони сенс і як можуть вплинути на дитину.

методи виховання

Fotolia

Як сказала одна розумна людина – немає правильного чи неправильного виховання, все залежить від того, в якому суспільстві росте дитина і в який соціум їй належить влитися. Простіше кажучи – методи виховання ми вибираємо відповідно до того, яким ми хочемо бачити нашого малюка, коли він виросте.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчити дитину справлятися з труднощами: поради психолога

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Світ навколо нас змінився, а значить, іншими будуть люди, які в ньому живуть – цивілізовані, гуманні, щедрі та сильні. Це таке ідилічне зображення, як ви розумієте. Тим не менш, для того, щоб наблизити дитину до цього ідеалу, доведеться відмовитися від деяких правил радянського виховання, які вирощували зовсім інших людей.


Дорослих треба поважати

А ви думали, що таке повага? Це не кохання, для якого не потрібні причини, не дружба, коли збігаються інтереси, не прив'язаність, що виникає з часом. Повага - це визнання переваг іншої людини. А чи можна віднести до переваг чи досягнень вік? Те, що людина народилася набагато раніше, ще не означає, що прожиті ним роки додали їй мудрості, доброти шляхетності та й розуму, нарешті. Вимагати від дитини поваги до кого тільки тому, що той старший за нього зовсім не логічно і ускладнить його майбутнє життя.

  • Куди краще буде, якщо ви зможете навчити свого малюка розуміти, що люди всі різні, а дорослі так само можуть чинити неправильно або просто помилятися, як і діти.
сім'я - фото

Fotolia

Потрібно бути суворим з дитиною, щоб не розпестити

Авторитарне виховання має право на існування, однак потрібно усвідомлювати, що дитина, яка не відчула достатньої кількості безумовного кохання, недостатньо обіймів та усмішок, зросте з упевненістю, що вона не варта любові. Це прямий шлях розвитку комплексу неповноцінності.

У відносинах з дитиною важливо пам'ятати, що вона не просто об'єкт виховання, вона людина, нехай поки що маленька, а потреба у позитивних знаках уваги в неї більша, ніж у дорослих. Якщо дитина не отримає впевненості, що батьки її люблять, все подальше життя вона намагатиметься довести оточуючим, що гідна любові і завжди в цьому сумніватиметься.

Не сперечатися при дитині

Один із догматів сімейної психології – ніколи не свариться при дітях, вірний лише частково. Безумовно, влаштовувати скандали з криками та биттям посуду при дитині згубно для її психіки, тим більше якщо таке відбувається часто. Однак у будь-якій сім'ї неминучі конфлікти і дитина відчуває це. Важливо навчитися грамотно виходити з конфліктних ситуацій, це допоможе вашому малюку засвоїти, що головне навчитися миритися та прощати.

  • Якщо в сім'ї неполадки, дитина завжди це відчуває, незважаючи на те, що ви дуже намагаєтеся при ній не сваритися. У такій ситуації, не розуміючи, що відбувається, нерідко дитина вважає себе винною в тому, що мама з татом не посміхаються один одному.
дитина з мамою.

Fotolia

Не можна показувати пальцем, це непристойно

Це дійсно непристойно для дитини старше 3-4 років, правила гарного тону і просто неписані закони пристойності, які не схвалюють таку поведінку. Однак, у ранньому віці, приблизно до року, вказівка ​​пальчиком на предмет, це ознака нормального розвитку малюка та є вродженим рефлексом дитини. Більше того, вчені, спостерігаючи за розвитком великої групи малюків, дійшли висновку, що діти, яким не дозволяли вказувати пальчиком на те, що привернув їхню увагу, починали вимовляти перші слова помітно пізніше, ніж тік, які не знали обмежень.

  • Правила хорошого тону має сенс прищеплювати дитині поступово, з урахуванням її вікових особливостей, а чи не орієнтуючись на претензії соціуму.

Любіть дитину, будьте до неї уважні, і ви зможете виховати хорошу і щасливу людину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 правил Сьюзен Зонтаг для виховання хлопчика
Як правильно хвалити дитину: 5 порад психолога


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (4 оцінок, середнє: 3,50 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти