Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="224023"]
Психологія

Післяпологова депресія у тата: вчені розповіли про те, що відчувають чоловіки

0
Нові дослідження показують, що багато чоловіків страждають від післяпологової депресії. І іноді, за даними дослідників, депр

Нові дослідження показують, що багато чоловіків страждають від післяпологової депресії.

Післяпологова депресія

Фото: Unsplash

І іноді, за даними дослідників, депресивні переживання у чоловіків набагато сильніші, ніж у жінок.

Вчені з різних країн світу досліджували симптоми післяпологової депресії у чоловіків, і дійшли висновку, що після появи на світ малюка тата відчувають сильні переживання, які призводять до дратівливості, апатії та серйозніших проблем з психічним здоров'ям.

Автор одного з найновіших досліджень на цю тему, вчений Брендон Едді з університету штату Невада, Лас-Вегас, заявляє, що батьки, як і мами, зазнають колосального стресу після народження дитини. Але, на відміну від мами, у якої завжди цікавляться про її фізичний та психічний стан, у суспільстві про переживання тата запитувати не прийнято:


«Мій колишній співробітник, який прочитав результати мого дослідження, пізніше подякував мені. Він сказав: "Я дійсно дуже вдячний за твоє дослідження, адже мені було дуже складно з цим впоратися". Він зазначив, що зазвичай усі запитують: як твоя дружина? Як твоя дитина? Але нікого не цікавить як справи у тата. А найчастіше молодим батькам дуже хочеться, щоб хтось запитав, як його справи?», — каже вчений.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Післяпологова депресія: симптоми

Післяпологова депресія

Фото: Freepik

Вченими доведено, що багато батьків стикаються з депресивними станами після народження дітей. Серед симптомів післяпологової депресії – перепади настрою, проблеми зі сном, безсоння, смуток, дратівливість, неспокій.

До симптомів важкої форми післяпологової депресії також відносять проблеми з прихильністю до новонародженого, відсутність любові до дитини, пригніченість і навіть думки про самогубство. Іноді, за даними медиків, у тата чи мами з післяпологовою депресією навіть може виникнути бажання завдати шкоди малюкові.

Для чоловіків післяпологова депресія може бути ще небезпечніша, ніж для жінок переважно через те, що в сучасному суспільстві її пов'язують виключно з мамами. Навіть Національний інститут психічного здоров'я визначає післяпологову депресію так: «Післяпологова депресія — це розлад настрою, який може спостерігатися у жінок після пологів».

післяпологова депресія

Фото: Unsplash

Проте дослідження вчених доводять, що близько 10 відсотків батьків страждає від післяпологової депресії в період до шести місяців після народження дитини. Деякі дослідження зовсім показують, що від 24 до 50 відсотків чоловіків, чиї дружини страждають від післяпологової депресії, також страждають від неї.

Брендон Едді опублікував у своїй науковій роботі кілька фраз батьків із післяпологовою депресією, які побажали зберегти анонімність. Вони поділилися своїми емоціями та почуттями після народження дитини, щоб наочно продемонструвати, як виглядає післяпологова депресія у чоловіків.

«Мені всі говорили, що я не маю права на помилку і не маю впадати в паніку, адже моя дружина носила дитину дев'ять місяців і зараз годує її грудьми. Як я можу говорити, що чимось незадоволений, якщо моя дружина пережила пологи та всі ці речі?».

Я хотів плакати і більше не хотів бути батьком. Але я боявся визнати ці думки та почуття у собі. Як чоловік і батько, я розумів, що не маю права на те, щоб відчувати ці почуття».

«Вона перебуває з дитиною щодня, цілий день. А я приходжу додому і протягом шести годин не можу з цим впоратися…».

"У мене таке почуття, що я постійно на межі того, що зараз розплачуся".

«Дитячі крики пробуджують у мені темні сторони моєї душі».

«Я звинуватив дружину та мого сина в тому, що почуваюся втраченим і не значущим для них. Моя дружина сказала, що я безвідповідальний егоїст».

Медики зазначають, що важливо розпізнати у чоловіка післяпологову депресію і допомогти чоловікові з нею впоратися, адже інакше вона може зашкодити не тільки самому батькові, але й його стосункам із дружиною, її моральним станом і навіть бути небезпечною для новонародженого малюка.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти