Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275752"]
Психологія

Наслідки війни: 57% українців страждає на ПТСР

Old date:
Current date: 2022.11.26
New date: 2022.09.06
0
Згідно з дослідженням Gradus Research* на замовлення фармацевтичної компанії «Дарниця», 57% українців повідомили, що протягом останніх 6 м³

Згідно з дослідженням Gradus Research* на замовлення фармацевтичної компанії «Дарниця», 57% українців повідомили, що протягом останніх 6 місяців пережили певну травматичну подію, яка стосувалася до них самих та їх близьких. Цей відсоток є вищим серед жінок, мешканців Східної України та людей, чиї близькі брали участь у бойових діях за годину війни – 60%, 66% та 72% відповідно. Найчастіше ці люди помічали в собі такі симптоми, як підвищений рівень тривожності (68%), порушення сну (65%) та перепад настрою (61%).

Загальна кількість людей із розладами психічної сфери передбачувано зросла від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України.

Не зважаючи на високий відсоток людей, що зазначали переживання певного травматичного досвіду, лише 13% зверталися за професійною допомогою. Такий стан справ потребує активізації загальноосвітньої роботи серед населення, оскільки вчасна професійна допомога зменшує ризик хронізації та/або прогресування хвороби. Наслідком може бути погіршення прогнозу для одужання.


«Третина з тих, що шукали допомоги – зверталися до сімейних лікарів. Дослідження підтвердило наші прогнози і саме тому компанія “Дарниця” розпочала проводити медичні вебінари для первинного зв'язку медичної системи із залученням провідних експертів з психіатрії. Ми розуміємо актуальність цієї проблеми для суспільства та активно підтримуємо навчання сімейних лікарів діагностиці та основ лікування генералізованого тривожного розладу (ГТР), депресії та посттравматичного стрессового розладу (ПТСР). Адже до сімейних лікарів буде звертатися за допомогою основна маса наших співвітчизників, це буде “передова” у боротьбі за ментальне здоров'я», — зазначає Ігор Никифорчин, Директор з медичних питань фармацевтичної компанії «Дарниця».

Тільки кожен п'ятий, з тих що шукав професійної допомоги, звертався до психіатра. Ймовірною причиною цього може бути попереджене ставлення для ментальних захворювань, їх стигматизація. На жаль, уникнення професійної допомоги може лише погіршити стан справ.

«Серед тих, хто не звертався за професійною допомогою трохи менше третини йшли з цим питанням до родичів та друзів. Також 24% людей займалися пошуком інформації для самостійного надання собі психологічної підтримки, а близько 47% не шукають допомоги взагалі. Саме тому важливою є доступність загальноосвітніх ресурсів для простих громадян, щоб сформувати правильне ставлення до хвороби та раннього звернення до лікаря. Ми в “Дарниці” ставимо собі за мету допомогти українцям з якісною експертною інформацією в цьому напрямку, саме тому створили інформаційну платформу для ПТСР** для лікарів та пацієнтів. Паралельно ми працюємо над розширенням тематики до всього спектру проблем ментального здоров'я», - підкреслює Ігор Никифорчин.

_______________________________________________________________________________________________

довідка

ПрАТ Фармацевтична компанія «Дарниця» заснована у 1930 році. З 1998 року «Дарниця» є лідером в Україні за обсягом виробництва ліків у натуральному виразі. Стратегічні напрямки розвитку портфеля – кардіологія, неврологія, розв'язання проблем болю. Під час війни компанія передала понад 1,6 млн упаковок ліків на суму майже 138 млн грн як благодійність до МОЗ, медичних установ та благодійних організацій.

*Дослідження компанії Gradus Research на замовлення фармацевтичної компанії «Дарниця», 1000 інтерв'ю, чоловіки та жінки віком від 18 до 60 років, що мешкають у містах з населенням 50 тис. жителів і більше, 19-20 серпня 2022 року.

**Платформа є інформаційною та в жодному разі не призначена для самодіагностики та самолікування. За наявності симптомів, зверніться до фахівця.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти