Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="268787"]
Психология

Час для себе: 6 ознак того, що мамі пора відпочити

0
Мами звикли ставити всіх на перше місце, але тільки не самих себе. Однак це може позначитися на їх психічному здоров'ї. Безумовн�

Мами звикли ставити всіх на перше місце, але тільки не самих себе. Однак це може позначитися на їх психічному здоров’ї.

уставшая мама

Джерело: Unsplash

Безумовно, бути мамою — це найвідповідальніша робота в світі. У прагненні бути хорошою мамою і дати своїм дітям і родині все найкраще жінки часом забувають про те, що вони — такі ж люди, які потребують відпочинку.

Важливо чути себе і своє тіло, а також вчасно розпізнавати ознаки того, що вам терміново потрібна перерва. Можливо, ви прекрасно знаєте, що вам потрібно кілька днів відпочинку для себе, але не відчуваєте, що можете їх собі дозволити, тому що у вас занадто багато справ. В такому випадку нагадайте самій собі, що відсутність відпочинку негативно позначиться не тільки на вас, але й на оточуючих, включаючи дітей.

Називаємо 6 ознак того, що мамі терміново потрібно відпочити і присвятити трохи часу собі.


Ви відчуваєте себе більш виснаженою, ніж раніше

Не дивно, що між заняттями спортом, школою, домашніми завданнями, роботою і багатьма іншими речами, ви відчуваєте таку сильну втому. Багато мам добре знайомі з втомою, але, повірте, ви відчуєте різницю, коли мова буде йти про справжнє виснаження. Воно торкнеться вашого тіла і здоров’я, проявляючись такими симптомами, як головний біль, сплутаність свідомості, запаморочення та іншими. Пам’ятайте, що така сильна втома і брак сну можуть привести до серйозних проблем в майбутньому, тому не соромтеся просити про допомогу.

Якщо ви дійсно відчуваєте себе виснаженою, а не просто втомленою, то попросіть когось підмінити вас, щоб просто виспатися. Коли ви недосипаєте, ви можете стати небезпечною для себе та інших, тому знайдіть час, щоб трохи подбати про себе і проспати цілий день без почуття провини.

Ознаки виснаження у мами

Джерело: Unsplash

Вас легко засмутити або розсердити

Ви помітили, що стали більше злитися чи плакати? Це ознака того, що вам потрібно зробити перерву.

Якщо ви помічаєте, що починаєте сердитись, коли дитина просто розкидає іграшки по кімнаті, то вам, швидше за все, потрібен відпочинок. Адже діти роблять це регулярно, але раніше ви абсолютно інакше реагували на подібні речі!

Прийшов час підзарядитися. Зателефонуйте подрузі, щоб просто поговорити про це або зверніться за консультацією до фахівця. Психологи переконані: якщо ви переходите на крик через будь-яку найменшу дрібницю, то «мамі терміново потрібен вихідний».

У вас з’явилися проблеми з пам’яттю

Коли ви займаєтеся будинком, побутовими справами, ганяєтеся за малюками і працюєте, то дуже легко про щось забути. Але потім забудькуватість наростає, як снігова куля, і раптово ви згадуєте, що забули відправити важливий електронний лист або забрати речі з хімчистки. Щоб допомогти собі, записуйте важливі справи, які вам потрібно зробити. Не робіть довгий список справ, просто подумайте про найважливіше. Ви можете відчути полегшення, просто сівши і записавши, що вам потрібно зробити.

Повна відсутність часу для себе

Доктор Санам Хафіз, нейропсихолог, стверджує: коли ви виявляєте, що відчуваєте нестачу у власних особистих потребах, то це ознака того, що вам потрібно зробити перерву. Знайдіть час, який зможете присвятити виключно собі. Цей час можна витратити на читання, медитацію, перегляд телевізора, прогулянку або косметичні процедури. Якщо ви будете доводити себе до межі, не знаходячи часу на те, щоб розслабитися, ви будете рухатися в безодню депресії і апатії. Співчувати іншим важливо, але не менш важливо співчувати собі!

мама та дитина

Джерело: Unsplash

Відсутність мотивації

Якщо ви відчуваєте, що ваша мотивація «пішла у відпустку», то прийшов час дати собі можливість відпочити. Якщо ви так і не пішли на тренування, на яке давно хотіли піти, або з відразою дивитесь на кошик брудної білизни, підходячи до якого опускаються руки, то це вірна ознака того, що вам пора відпочити.

Пора вийти з дому і повеселитися на свіжому повітрі. Відведіть дітей в парк і подивіться, як вони грають, поки ви насолоджуєтесь сонечком. Або просто відвезіть дітей туди, де ваша сім’я ніколи не була раніше. Також можна відвезти дітей до бабусі і дідуся на недовгий час, щоб ви могли просто прочистити голову і змінити фокус.

Ви ставите себе на останнє місце

Ми настільки захоплені метушнею повсякденного життя, що можемо легко поставити себе на останнє місце. Однак це шкідливо для здоров’я і може торкнутися психоемоційного стану тих, кого ви любите. Для вас життєво важливо зробити перерву (і для вашого партнера, якщо він відчуває те ж саме), щоб ви могли бути здоровими не лише для себе, але і для своєї сім’ї. Як тільки ви почнете це робити, ви помітите різницю в собі і своєму повсякденному настрої. Також, якщо ви відчуваєте сильну депресію і не знаєте, з чого почати, проконсультуйтеся зі своїм лікарем.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 1,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты