Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="129507"]
Психологія

5 міфів про материнський інстинкт: позбавтеся зайвих стереотипів

Old date:
Current date: 2022.05.24
New date: 2021.09.15
0
Матерінський інстинкт оточений величезною кількістю чуток. І майже кожна молода ненька мимоволі приміряє їх на себе. А знайшовши

Матерінський інстинкт оточений величезною кількістю чуток. І майже кожна молода ненька мимоволі приміряє їх на себе. А знайшовши найменшу розбіжність, засмучується і починає думати, що з нею щось не так. Щоб стереотипи не отруювали нам життя і не заважали насолоджуватися радощами материнства, спробуємо розібратися в них. Як бути, якщо любов до дитини не накрила з головою за перших ознак вагітності?

материнський інстинкт

Джерело: Pixabay

У біології материнський інстинкт — це механізм, що включає у собі як піклування про потомство, а й забезпечення його безпеки, навчання необхідним навичкам. Психологи додають до цього ще й здатність пожертвувати заради дитини всім: силами, часом своїми інтересами (і ми жертвуємо: п'ять, десять, двадцять років).
Але вчені стверджують, що два десятиліття поспіль механізм материнського інстинкту не може діяти. Жодних гормонів на двадцять років просто не вистачить. Говорячи про материнський інстинкт, ми розуміємо під ним не лише фізіологічно обґрунтовану поведінку, а й любов та соціальні стереотипи. Так і виникають міфи.

МІФ 1: Материнський інстинкт дається взнаки ще до народження дитини

Час "включення" материнського інстинкту у всіх різний. Пов'язано це з індивідуальними особливостями, і з об'єктивними причинами.


Відстрочити його появу можуть:

  • післяпологова депресія;
  • захворювання у мами чи малюка;
  • тривала розлука із крихтою.

Однак і інстинкт, що забуксував, може з'явитися. Депресія пройде, хвороби залишаться позаду, розлука закінчиться, а там і інстинкт прокинеться.


материнський інстинкт, психологія, виховання дитини

Джерело: Fotolia

МІФ 2: Матерінський інстинкт і любов до дитини — це те саме

Матерінський інстинкт — це природний механізм, властивий навіть деяким комахам, наприклад мурах, і що виник задовго до того, як люди еволюціонували настільки, щоб відчувати любов. Він потрібен лише задля забезпечення біологічного виживання. Любов складний емоційний комплекс. Коли ми ведемо малюка на щеплення, ми діємо не згідно з материнським інстинктом, а всупереч йому, адже наші дії можуть завдати дитині болю. Але ми робимо це, бо любимо своїх дітей.

МІФ 3: Материнський інстинкт завжди передається у спадок

І у дбайливої ​​матусі обов'язково буде занурена у любов до дітей дочка. Мами бувають різні. У тому числі мами, які перебувають у кревній спорідненості. Якщо ваші бабусі, мама та тітки поголовно прекрасні (ну чи жахливі) матері, це не означає, що ви з народження будете націлені на материнство (або так і не зможете стати ідеальною мамою).

Зрозуміло, якщо ви з дитинства були оточені любов'ю та турботою, у вас немає жодних образ на батьків, то вам буде простіше перейнятися до своєї дитини любов'ю та ніжністю. Але й протилежна ситуація не заважає появі материнського інстинкту.


МІФ 4: Матерінський інстинкт закладено у природі всіх без винятку жінок

Сьогодні вже відомо, що материнський інстинкт саме як біологічний механізм є далеко не у кожної жінки (та й у природі таке теж іноді трапляється). Однак це не привід вважати себе чи інших «зозулями». Насправді у багатьох добре виходить дбати про дітей і правильно виховувати їх без допомоги материнського інстинкту. У нас є ще розум, почуття…


МІФ 5: Проблеми виникають у тих жінок, чиї стосунки з власною мамою не склалися

Фахівці вже давно помітили, що у дочок холодних, відсторонених мам нерідко виникають труднощі спілкування зі своїми дітьми. Почуття недолюбленості чи навіть кинутості (а воно виникає не лише у дітей, залишених батьками, а й у тих, кого виховували бабусі чи няньки) — причина багатьох проблем. У тому числі й «гальмування» материнського інстинкту, відсутність близькості з дітьми. Психологи радять ще до народження дитини постаратися подолати образу на маму.

материнський інстинкт, психологія, виховання дитини

Джерело: Burda Media


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 4,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x