Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="171977"]
Здоров'я

Вчені б'ють на сполох через прийом парацетамолу під час вагітності

Old date: 2018-01-22
Current date: 2023.02.04
New date: 2018.03.07
0
Згідно з даними нового дослідження, опублікованого в науковому журналі Endocrine Connections, прийом парацетамолу під час вагітності

Згідно з даними нового дослідження, опублікованого в науковому журналі Endocrine Connections, прийом парацетамолу під час вагітності може згубно впливати на репродуктивні функції жінок у наступних поколіннях.

дослідження вагітності парацетамол

Джерело: Fotolia

Парацетамол або ацетамінофен – найпопулярніший знеболюючий засіб, який зазвичай приймають вагітні жінки у всьому світі. В останньому дослідженні доктор Девід Крістенсен та його колеги з Копенгагенської університетської лікарні порівняли результати трьох окремих експериментів, що проводилися на гризунах. Вони оцінювався вплив парацетамолу, прийнятого під час вагітності, в розвитку репродуктивної системи у піддослідних самок.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Нам добре відомо, що вплив деяких хімічних речовин, які приймає жінка під час вагітності, може викликати дефекти розвитку, які проявляються в наступних поколіннях. Деякі гризуни (як і люди), народжуються з певним набором яйцеклітин. Під час дослідження було з'ясовано, що гризуни, які отримували парацетамол під час вагітності, народжували потомство зі значно зменшеним набором яйцеклітин.


Д-р Крістенсен підкреслює: «Навіть якщо ці дані, не вказують на значне зниження народжуваності, варто все-таки звернути увагу на той факт, що парацетамол може негативно впливати на репродуктивні здібності жінок у наступних поколіннях».

дослідження вагітності парацетамол

Джерело: Instagram @magic_pregnant

Незважаючи на те, що існують певні паралелі між репродуктивними здібностями гризунів та людини, вчені мають намір перевірити правильність своїх висновків, провівши низку експериментів із групою мам-добровольців.

Доктор Крістенсен робить такий висновок: «Як вчені, ми не маємо права давати будь-які медичні рекомендації, але ми настійно закликаємо вагітних жінок, які страждають від будь-якого виду болю, утриматися від прийому різного роду болезаспокійливих засобів, у тому числі і парацетамолу, до консультації зі своїм лікарем або фахівцем. -гінекологом».

Раніше, данські вчені вже проводили аналогічні дослідження і підтвердили, що прийом парацетамолу у чоловіків негативно впливає на функції яєчок у дорослих чоловіків.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти