Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="191042"]
Здоров'я

Норми пульсу у вагітних: що важливо знати майбутній мамі

Old date: 2018-08-03
Current date: 2022.12.08
New date: 2021.04.27
0
Під час виношування малюка відбуваються значні зміни у організмі майбутньої мами. У тому числі змінюється норма пульсу, причому

Під час виношування малюка відбуваються значні зміни у організмі майбутньої мами. У тому числі змінюється норма пульсу, причому багато в чому залежить від терміну вагітності.

норми пульсу під час вагітності

Джерело: Shutterstock

Пульс це коливання стінок судин, якими кров надходить до різних органів, викликаних ритмічними скороченнями серцевого м'яза. Частота пульсу може значно коливатися в залежності від віку людини, її емоційного стану та при деяких захворюваннях.

Норми частоти пульсу у дорослих

Частота ударів серця, що перекачує кров, у дітей та дорослих різна. Причому, чим ви молодші, тим частота пульсу менша – правда різниця не така значна.

Вік Частота пульсу уд./хв.
від 20 до 30 років 60 - 80
від 40 до 50 років 75 - 85
від 50 років 85 - 95

Таким чином, частота пульсу менше 50 уд./хв. свідчить про уповільнення роботи серця та називається брадикардія. Якщо пульс більше 90 уд/хв. Можна говорити про тахікардію. Однак, пульс може частішати з багатьох, цілком природних причин, до яких належать:


  • Фізичні навантаження
  • Стрес
  • Підвищення температури тіла та навколишнього середовища
  • Зайва вага
  • Вагітність.

Норми пульсу під час вагітності

У період виношування малюка серце працює інтенсивніше, особливо у першому триместрі, тому частота пульсу трохи вище. Причому орієнтуватися має сенс не тільки на усереднені норми, а й на частоту пульсу, яка вважалася нормальною для вас ще до вагітності, з урахуванням віку та фізичної підготовки.

Під час вагітності у вашому організмі збільшується об'єм крові, і серцю доводиться працювати інтенсивніше. Саме тому незначне почастішання серцебиття у вагітних є природним, а пульс може досягати 100-110 ударів на хвилину. Однак якщо ви відчуваєте запаморочення, нудоту, нестачу кисню – проконсультуйтеся з лікарем, щоб унеможливити ризик патологій серцево-судинної, нервової та ендокринної систем. Є.П. Березівська

пульс у вагітної, норми частоти пульсу під час вагітності

Джерело: pixabay.com

  • На початку вагітності пульс практично такий самий, як і до її наступу, але до кінця першого триместру вже трохи частішає.
  • Другий триместр ознаменується вже помітнішим збільшенням частоти пульсу, оскільки малюк зростає, збільшується об'єм крові у мами і необхідність забезпечувати киснем не тільки свої органи, але організм дитини, що росте. Серце скорочується найчастіше і це нормально.
  • У третьому триместрі частота пульсу так само вища за норму, причому може коливатися не тільки з перерахованих вище причин, але навіть при зміні положення тіла майбутньої мами – найчастіше серце б'ється, якщо вагітна жінка лежить на спині. При цьому в кінці третього триместру пульс дещо сповільнюється - це може бути однією з непрямих ознак пологів, що наближаються.
Термін вагітності Норми пульсу вагітної уд./хв.
І триместр 70 - 90
ІІ триместр 80 - 100
ІІІ триместр 80-110

Важливо пам'ятати, що ставити собі діагноз самостійно, а тим більше приймати якісь препарати під час вагітності неприпустимо. Якщо вас непокоїть дуже частий або, навпаки, уповільнений пульс, порадьтеся зі своїм лікарем.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти