Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="4741"]
Здоров'я

ПДР: як правильно визначити передбачувану дату пологів

0
Після вісті про вагітність, у жінок відразу виникає наступне питання: коли ж з'явиться на світ малюк? Сучасна медицина

Після вісті про вагітність, у жінок відразу виникає наступне питання: коли ж з'явиться на світ малюк? Сучасна медицина пропонує 4 головні методи, за допомогою яких лікарі можуть визначити ПДР (попередню дату пологів).

Джерело: instagram@krasota_i_zdorowie

4 методи для визначення ПДР:

 1. Акушерська ПДР (за датою останніх місячних).
 2. Ембріональна ПДР (за датою овуляції).
 3. Після першого візиту до жіночої консультації.
 4. ПДР з УЗД (за результатами ультразвукового дослідження).

ПДР: акушерський метод

Найвідоміший (і часто використовуваний) спосіб розрахунку ПДР – це формула Негеле або розрахунок за датою останніх місячних. За цією формулою створюються спеціальні акушерські календарі, а термін називають «акушерським».

Формула Негеле: від першого дня останніх місячних забирають 3 місяці та додають 7 днів. Тобто до першого дня додається рівно 40 тижнів.


Наприклад, перший день останніх місячних - 1 серпня, до цієї дати додаємо 7 днів і, отримуючи 8 серпня, віднімаємо 3 місяці: ПДР - 8 травня.

Цей варіант є найпоширенішим, але далеко не найточнішим. До того ж багато жінок, які знають дату зачаття і відраховують термін від неї, з подивом виявляють, що їх ПДР найчастіше не збігається з акушерською.

вагітність

Джерело: Shutterstock/Fotodom Ukraine

ПДР: ембріональний метод

Ембріональним називають календарний термін вагітності, що визначається за днем ​​овуляції. Овуляція (вихід яйцеклітини з яєчника) вважається найоптимальнішим часом зачаття, тому ця дата стає відправною точкою для розрахунку ПДР.

При тривалості циклу 28 днів овуляція відбувається на 14 день. Якщо цикл коротший (21-25 днів), або довший (31-35 днів), то розрахунок ведеться за спеціальними таблицями, адже за розрахунками овуляція може статися як на сьомий, так і на двадцять перший день циклу.

На жаль, навіть знаючи дату статевого контакту, не можна сказати з упевненістю, коли відбулося зачаття. Чому?

Сперматозоїди живуть у середньому 3-5 днів, максимум тиждень, яйцеклітина – до 48 годин. Розрахунок ембріонального терміну ведеться від овуляції, до якої додають 38 тижнів (на відміну від 40 акушерських, доданих до першого дня циклу).

Наприклад, візьмемо той самий приклад, що й розрахунку акушерської ПДР: цикл 28 днів, початок останнього циклу 1 серпня, статевий контакт відбувся 9 серпня, овуляція — 14—15 серпня. Ми розраховуємо не від дня, коли відбувся статевий контакт, а від дня овуляції, тому ембріональна ПДР — 7—8 травня. Як бачимо, вона не відрізняється від акушерського терміну. Але це правильно тільки при регулярному циклі 28-30 днів.

як розрахувати стать дитини, хто народиться

Джерело: Burda Media

До того ж, варто враховувати індивідуальні особливості організму і те, що при фізичних та психологічних навантаженнях, стресах, хворобах та інших факторах овуляція може зміститися. У результаті виходить, що дата зачаття вже не така точна, як здавалося майбутній матусі на перший погляд.

Але в будь-якому випадку, якщо жінка знає дату овуляції і пам'ятає день, коли стався статевий контакт, це дасть лікареві більше інформації про передбачувану дату пологів, ніж математичний розрахунок акушерської ПДР.

ПДР за першим візитом у консультацію

При першому відвідуванні жіночої консультації (за наявності підтвердженої або тільки передбачуваної вагітності) лікар акушер-гінеколог проводить огляд, в результаті якого робить висновки про термін вагітності.

Ці висновки будуються на підставі таких показників, як:

 • визначення величини матки;
 • визначення висоти дна матки;
 • об'єм живота;
 • Розмір плода.
 • Чим раніше майбутня мама звернеться жінка до консультації, тим точніше буде встановлений термін вагітності.
досвід, відгуки, перший триместр вагітності, психологія, які вам повинен підібрати лікар

Джерело: Burda Media

ПДР за результатами УЗД

Сьогодні цей метод вважається найточнішим, необхідно лише враховувати терміни, у яких проводяться дослідження.

За результатами УЗД, отриманими при першому скринінгу (11-14 тижнів), можна обчислити термін ПДР з точністю до 1-3 днів.

Протягом першого триместру вагітності між розмірами ембріонів немає суттєвих відмінностей. Під час другого, а особливо — третього триместрів відмінності у зростанні та вазі плоду можуть бути значними. Тому попередню дату пологів цих термінах практично неможливо достовірно передбачити.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти