Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="216725"]
Здоров'я

Алкоголь та вагітність – Уляна Супрун розповіла, як впливає алкоголь на дитину

Old date:
Current date: 2022.08.11
New date: 2019.06.24
0
Не існує безпечної дози алкоголю під час вагітності – так стверджують лікарі та підтверджують дослідження. Уляна Супр

Не існує безпечної дози алкоголю під час вагітності – так стверджують лікарі та підтверджують дослідження.

алкоголь під час вагітності

Джерело: facebook.com/ulanasuprun

Уляна Супрун роз'яснила на своїй сторінці у FB чим небезпечний етиловий спирт для плода — з перших тижнів вагітності кожен келих вина мама «ділить» зі своєю дитиною, перетравлювати її також доведеться разом. І кожен келих вина чи будь-якого іншого алкоголю може вплинути на зростання та розвиток дитини, вплинути зараз чи в майбутньому.
Уляна Супрун
Уляна Супрун
Виконувач обов'язків Міністра охорони здоров'я України. Facebook

Токсичний вплив будь-якого алкогольного напою для плода можна порівняти з важким похміллям у дорослої людини. Для мозку дитини, що розвивається, це дуже важко і завжди має негативні наслідки. Крім того, алкоголь може стати причиною викидня або порушення прикріплення зародка в матці.

❗Важливо: пити не можна протягом усієї вагітності.


▪️ Серце малюка починає битися наприкінці першого місяця. Це один із перших органів, які формуються в організмі плода. Алкоголь у першому триместрі може вплинути на розвиток клітин серця, а протягом усієї вагітності підвищує ризик розвитку судинних мальформацій та дефектів міжпередсердної перегородки.

▪️ Нервова система закладається у перші два місяці, але формується протягом усієї вагітності. Алкоголь може спровокувати проблеми з навчанням та запам'ятовуванням у дитини у майбутньому.


▪️ Печінка плода формується протягом усієї вагітності, і дитина в утробі не здатна вивести алкоголь зі свого організму.

▪️ Алкоголь може спричинити збій у формуванні дихальної системи та призвести до передчасних пологів.

▪️ У період другого триместру алкоголь на 68% підвищує ризик народження дитини з малою вагою.


▪️ Випитий мамою алкоголь уповільнює розвиток суглобів дитини, тому в майбутньому можуть виникнути проблеми з пересуванням.

▪️ Через вживання спиртних напоїв може розвинутись фетальний алкогольний синдром. Основні його симптоми - зміна рис обличчя (тонка верхня губа, широка плоска перенісся, маленька і вузька очна щілина), зменшення довжини пальців та погіршення координації після народження.

алкоголь під час вагітності

Fotolia

За даними ВООЗ, в Україні один із найвищих у світі рівнів поширення фетального алкогольного синдрому — 50 випадків на 10 тисяч людей. Дослідження 2012 свідчить, що 25-35% жінок вживали алкоголь під час вагітності. Також багато жінок вважають «маленькі» дози алкогольних напоїв не шкідливими особливо в період останнього триместру вагітності. Але це не так.
Жінка має повідомити лікаря, якщо регулярно вживала алкоголь, але припинила, коли дізналася про вагітність, і припускає, що пила, коли вже була вагітною. Чим раніше припинити вживати алкоголь, тим менше шкоди зазнає організм малюка.


алкоголь під час вагітності

Джерело: pregnancy.phc.org.ua

Також, якщо жінка тільки намагається завагітніти, варто припинити вживання алкоголю. Адже вже можна бути вагітною, але ще не знати про це.


Міністерство охорони здоров'я України, Центр громадського здоров'я МОЗ України та World Health Organization Ukraine розпочали освітню кампанію “Не_винна вагітність”. Кампанія покликана підвищити в Україні поінформованість про здоров'я, вагітність та вживання алкоголю.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x