Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="77833"]
Вагітність, Вагітність: 20 must have для superМамочки

Друга вагітність. В очікуванні погодка

Old date: 2015-11-23
Current date: 2022.09.28
New date: 2017.08.31
0
Настання вагітності під час грудного вигодовування рідко буває запланованим. У будь-якому випадку це привід для радості

Настання вагітності під час грудного вигодовування рідко буває запланованим. У будь-якому випадку це привід для радості - адже у найулюбленішого малюка буде братик або сестричка. А щоб усе пройшло добре, потрібно враховувати деякі нюанси.

Джерело: instagram @malenkoe_chydo_ufa

Нерідко трапляється так, що про настання другої вагітності мама, яка годує малюка грудьми, дізнається далеко не відразу. Лактаційна аменорея - відсутність менструації в період лактації заважає запідозрити зачаття нового життя - адже одним з приводів використовувати тест на вагітність, як правило, менструація, що не настала вчасно.

І тут напрошується логічне питання - як же може статися зачаття, якщо не відбувається овуляція? А вся справа в тому, що гормони, що відповідають за вироблення і виділення молока (окситоцин і пролактин), пригнічують утворення гормонів, що запускають процес дозрівання яйцеклітини. Однак тут важливо знати деякі закони, передбачені нашою природою:

  1. Овуляція не відбувається лише перші 5-6 місяців.
  2. Лактаційна аменорея зберігається лише за умови годування на вимогу, причому з обов'язковим докладанням у нічний час і без додаткового догодовування.
  3. Період «відпочинку» яєчників дуже індивідуальний, причому, чим старший малюк, тим більша ймовірність у мами знову завагітніти.
  4. Овуляція, отже, і здатність яйцеклітини до запліднення настає в середині циклу, коли мама може про це і не здогадуватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вагітність: 6 простих способів зберегти тіло красивим


Джерело: instagram @karina_grek_

Як себе вести

Друга вагітність менш ніж через 2-3 роки після народження малюка дещо ризикована, але це означає лише те, що поставитися до неї слід ще більш уважно, ніж до попередньої. За такий короткий час організм ще не встигає повністю відновитися, токсикоз може бути дещо помітнішим, ніж уперше, проте це абсолютно не обов'язково. А ось ризик викидня дійсно підвищений, тому не варто відчувати долю і піднімати тяжкості, у тому числі дитину. Якщо маленький дуже хоче до мами на ручки, сідайте на крісло, диван і обіймайте малюка скільки завгодно - ви обидва скоро звикнете до такого стану справ.

Безцінною виявиться у період другої вагітності допомога близьких – чоловіка, мами, сестри. Вони допоможуть не носити важкі сумки, не прибирати і не піднімати на руки маленького. За всієї любові до первістка, пріоритет зараз має бути на збереження та розвиток плоду.

Коли настане час малюкові з'явитися на світ, пологи можуть пройти стрімко, а значить, особливо важливо до цього підготуватися. Заздалегідь потрібно визначитися з пологовим будинком та акушерською бригадою, підготувати всі документи та сумку з необхідними речами, нехай усе це знаходиться в одному місці, відомому не тільки вам, а й тим, хто повезе вас до лікарні.

Грудне годування та вагітність

Часто виникають побоювання, чи не викличе грудне годування скорочення м'язів матки, небезпечне для нової вагітності. Дійсно, окситоцин, який активно виробляється при стимуляції соска малюком, діє на тканини матки, проте його кількість максимально відразу після пологів, а згодом поступово зменшується і якщо вже вдалося завагітніти, значить, небезпеки практично немає.

Інша складність полягає в тому, що для вироблення молока необхідний значний ресурс, але для виношування малюка так само потрібні фізіологічні витрати, а це означає фактично подвійне навантаження на мамин організм. Важливо не довести себе до виснаження, що не піде на користь жодному з дітей - доведеться ще уважніше поставитися до свого раціону, а якщо це виявиться несумісним з грудним годуванням - виникає привід задуматися про тимчасове припинення годування.

Грудне годування

Burda Media

Як відомо, склад молока постійно змінюється, підлаштовуючись під потреби немовляти, а період вагітності трапляється так, що зміна складу і смаку не подобається дитині, і вона може відмовлятися від грудей. Можливо, у такому разі доведеться перейти на відповідну віком суміш. Крім того, це може стати приводом починати вводити в його раціон «дорослу» їжу.

Акушери рекомендують припинити грудне годування за деякий час до пологів, щоб дати можливість вироблення молозива, необхідного новонародженому. Не рідкісні випадки, коли після всіх складнощів мами відновлюють годівлю первістка, якщо ви цього прагнете, варто звернутися до досвідчених і перевірених фахівців з грудного вигодовування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Вагітність - визначаємо становище дитини в животі без УЗД
Чим друга вагітність відрізняється від першої: відверта розповідь багатодітної мами


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти