Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="257083"]
Вагітність

У Польщі заборонили аборти: що думають зірки та редакція

0
У Польщі розгорілися протести проти рішення, яке забороняє робити аборти. Ми не змогли залишитися осторонь важливої

У Польщі розгорілися протести проти рішення, яке забороняє робити аборти. Ми не змогли залишитися осторонь важливої ​​теми і вирішили поділитися особистою думкою щодо цього, а також зібрали найгучніші висловлювання зірок щодо абортів. Діліться і ви своїми думками у коментарях.

У Польщі заборонили аборти: що думають зірки та редакція

Джерело: pexels.com

Законодавство в Польщі і так вважалося найсуворішим у Європі щодо переривання вагітності, а 22 жовтня його посилили ще більше. Верховний суд визнав неконституційним закон, що дозволяє аборти у зв'язку з виявленням у плода незворотного дефекту або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю. Саме через це робилося близько 98% легальних абортів у країні. Тепер операцію можна зробити, якщо є загроза життю самої жінки або вагітність відбулася за допомогою інцесту, згвалтування.

Рішення суду народ зустрів дуже негативно. Близько тисячі людей вийшли на вулиці із протестами. За кілька днів їх кількість зросла. Активісти по всій країні виступають проти ухваленого судом рішення з плакатами: "Ганьба", "Кров на ваших мантіях", "Зрозумійте, праві: це моя матка".

«Жінок у цій країні не поважають. Ніхто нас не слухає»,

- Прокоментувала одна з активісток.

Складно не погодитись з її думкою, оскільки подібні заборони вкотре доводять неповажне ставлення до жінок. Спроби керувати нашою репродуктивною системою – повернення в епоху патріархату. Що найжахливіше, судячи зі слів мітингувальників, це відбувається під впливом релігійних міркувань. У Польщі переважає католицизм, хто не знає.

Що думає редакція

Влада Барсукова, контент-директор сайтів liza.ua та moirebenok.ua

Я дуже люблю дітей. Це, мабуть, моє найбільше кохання в житті. У мене, яка все життя мріяла про трьох дітей, один-єдиний і, прямо скажемо, неповторний син. Коли я завагітніла, проблем (і побутових, і фінансових, і психологічних) було дуже багато.

Реакція друзів була: "Ну ти даєш!". Але в мене не було навіть найменших вагань. Ну ось взагалі жодних. Мені не збагнути бажання зробити аборт. Але ще більше я не можу зрозуміти, як хтось, окрім тебе самої, може вирішувати це питання за тебе.

Подібні заборони, які, звичайно, на благо, для збереження життя, чомусь обертаються трагедіями: смерть чи інвалідність під час підпільного аборту, залишені діти, нещасне маля поряд із байдужою чи нещасною мамою.

Я кілька разів у житті взяла на себе відповідальність і відмовила від аборту. Але. По-перше, мене попросила про це майбутня мати. А по-друге, я не давала жодних оцінок, не тиснула, просто трохи підтримала. Чесно? Все одно мені було погано, що я втрутилася. Наче я виявилася причетною до того, чого не повинна була. Це дуже педантичне питання. І ось точно – із тих справ, які треба робити особисто! Вирішувати – жінці. Те, що сьогодні за це право треба боротись – дикість. Те, що добро виявляється з такими кулаками, що жінки побиті – варварство. Чи з церквою теж працює «б'є – значить кохає»?

Протести у Польщі через аборти

Джерело: pexels.com

Слава Савельєва
Слава Савельєва, головний редактор сайту liza.ua

Для когось моя думка здасться обурливою, тому увага тригера: я підтримую право жінки на аборт. Якщо ці шість слів вас глибоко ображають, прогортайте, будь ласка, і зайвий раз не нервуйте. Для тих, хто лишився, розширюю.

Ситуація, що розгортається у Польщі, особисто для мене обурлива. Забороняти аборти та криміналізувати цю процедуру ні в якому разі не можна, як показує світова практика, ні до чого хорошого це не призводить. Далеко ходити за прикладом не треба: 1936 року в СРСР заборонили аборти. З одного боку, різко зросли показники народжуваності. Але з іншого боку, після 1936 помітне зростання кількості вбивства немовлят, неприродних смертей у віці до року.

І, звичайно, жінки не перестали робити аборти після законодавчої заборони. Просто підскочив показник виявлених підпільних абортів. Ключове слово – виявлені. Зрештою, через двадцять років, заборона була знята і визнана неефективною.

Аборти нікуди не подінуться, навіть якщо їх заборонити на законодавчому рівні. Вони все одно будуть проводитися, але в антисанітарних умовах, потай і з величезним ризиком для здоров'я жінки.

Діана Балинська
Діана Балинська, шеф-редактор liza.ua

Гаряче підтримую польських жінок, які вийшли на акцію протесту проти законопроекту про заборону абортів. Так, вплив католицької церкви завжди був сильний у Польщі, але це вже просто середньовіччя, архаїка якась! Ніхто не може відібрати у жінки право вирішувати – народжувати дитину чи ні.

Та ніхто й не забере! Просто аборти проводитимуться підпільно, можливо, в інших країнах, а це ризики для здоров'я, а то й для життя… Дуже сподіваюся, що здоровий глузд переможе і в Польщі не допустять цього «пекло для жінок».

Сюзанна Аль Маріді
Сюзанна Аль Маріді, редактор liza.ua та moirebenok.ua

Останнім часом я все частіше замислююся над складністю жіночої долі. Нам доводиться переживати більше, ніж чоловікам. Це факт. І це робить нас сильнішими, але до цього дня нами намагаються керувати. Навіть не те що нами, а нашою репродуктивною системою. Жінка – не інкубатор, аборт – медична операція, а не Вбивство. І лише жінці вирішувати, що робити. Наприклад, моя мама робила аборти, оскільки того вимагало медичний висновок, а потім у неї народилися три прекрасні доньки!

Мене те, що відбувається в Польщі, як жінку і розсудливу людину, дуже розлютило. Спочатку заборони абортів у США, тепер і тут. Хочеться сказати одне: дайте спокій наші матки і піхви!

Якщо жінка розуміє, що не готова дати майбутній дитині все необхідне, якщо вона усвідомлює, що не впорається з її інвалідністю, якщо вона не хоче бути матір'ю, вона має право перервати вагітність. І ніхто, НІХТО, не може їй це заборонити — жодна релігія, жодний уряд, жодний чоловік цієї планети. Раз так дбають про народжуваність, нехай заборонять мужикам мастурбувати, адже по суті вони даремно переводять насіннєву рідину, яка є одним з ключових інгредієнтів у створенні життя:)

Я дуже сподіваюся, що протести в Польщі не пройдуть даремно, і жінки зможуть відстояти свої права. До речі, минулого року на хвилі схожих заборон у США знамениті жінки теж висловилися про права на аборт.

Що думають зірки

Американська актриса з українським корінням Мілла Йовович сама одного разу була змушена зробити аборт:

Мілла Йовович діти

Джерело: instagram.com/millajovovich

Хто ви такі, щоб вказувати мені, що мені робити з моїм тілом? Хто ви такі, щоб ухвалювати такі рішення? Це рішення — моє, мого лікаря, моєї родини та моїх друзів. Але це моє рішення, не ваше…

Аборт – це у кращому разі кошмар. Жодна жінка не хоче пройти через це. Але ми маємо боротися за наші права, за те, щоб отримувати все, що нам потрібне для нашої безпеки».

Зірка серіалу «Зачаровані» Алісса Мілано у відповідь на заборону уряду закликала жінок бойкотувати секс:

Алісса Мілано

instagram.com/milano_alyssa

«Поки жінки не можуть мати контроль над своїм власним тілом, ми просто не можемо ризикувати завагітніти. Приєднуйтесь до мене і відмовтеся від сексу, доки ми не отримаємо права на тілесну автономію. Я закликаю всіх оголосити секс-бойкот».

Модель Джіджі Хадід, яка нещодавно вперше стала мамою, теж висловилася про аборти, засудивши рішення влади позбавити жінок цього права:

Джіджі Хадід

instagram.com/gigihadid

«Ніхто не знає, що відбувається за зачиненими дверима. Часто речі, які ми навіть не можемо собі уявити. Аборти на пізніх термінах зазвичай виконуються лише у разі невідкладної медичної допомоги, і на ранніх стадіях вагітності ніщо інше не має значення, якщо жінка не відчуває, що вона може безпечно привести дитину до цього світу. Кожна дитина заслуговує на те, щоб народитися в любові та стабільності».

Мораль цієї байки така: аборт — не привід для засудження, це непросте рішення, яке жінка, яка завагітніла, приймає через певні обставини: як фізіологічні, так і фінансові. Подібні закони, як у деяких штатах США та Польщі, лише забирають це право, змушують мучити себе і плід, що росте!

А що ви думаєте?

Джерело: журнал «Ліза»


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Мітки:
аборт
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти