Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="4788"]
Вагітність, Відносини

У гонитві за гострими відчуттями.

0
Мамочкам, які звикли до активного способу життя, під час вагітності іноді доводиться нелегко. Але не варто засмучуватися

Мамочкам, які звикли до активного способу життя, під час вагітності іноді доводиться нелегко. Але не варто засмучуватись, пам'ятайте, адже це не назавжди! Хтось швидко звикає до нового роду та більш спокійного життя, інші не хочуть відмовлятися від походів на байдарках, незважаючи на протести рідних. Що ж кажуть із цього приводу фахівці? Звичайно, краще дотримуватися золотої середини, є спеціальний фітнес для вагітних, можна відвідувати басейн, але все-таки існують заняття від яких на 9 місяців все-таки краще відмовитися.

По пустелі на квадроциклі

Якось ми з чоловіком, відпочиваючи в Єгипті, вирушили на мотосафарі пустелею. Охочих розважити себе невеликою екстремальною пригодою серед відпочиваючих було чимало. Арабський інструктор спокійно розсаджував людей по квадроциклах і показував, як їх включати і де гальмо. У цьому, власне, і був весь інструктаж. На третьому квадроциклі від спокою інструктора не залишилося й сліду: перед ним стояла пара — юнак та його вагітна дружина. Як потім з'ясувалося, Люда була на восьмому місяці вагітності. Її чоловік все ж таки зміг умовити інструктора дати їм квадроцикл (вирішальним аргументом було те, що гроші вже заплачені). Всю дорогу бідна Люда то підводилася, то, навпаки, намагалася прилягти на плече свого чоловіка. Загалом, мотосафарі не принесло майбутнім батькам ніякого задоволення.

Обидва вони після повернення в готель вирішили більше на такі екскурсії не записуватися. "Легко відбулися", - говорили інші відпочиваючі. Яке ж було загальне подив, коли наступного ранку до готелю приїхала «швидка» і Люду відвезли до шпиталю. Повернулась вона за кілька днів уже не одна. Виїжджали з Єгипту молоді батьки разом із своїм первістком. Малюк народився недоношеним. У госпіталі матусі сказали, що передчасні пологи були спровоковані тривалою тряскою на квадроциклі. Лікарі були вкрай здивовані, як Люда в її становищі пішла на такий ризик, і головне навіщо? Це ж питання поставили молодій мамі представники страхової компанії. До речі, страховка не накрила цього випадку, і закордонні пологи влетіли батькам-екстремалам у копієчку.

Велосипед та мотоцикл

До таких же, а то й поганіших наслідків можуть призвести інші «екстремальні капризи» майбутніх мам. Чого ж категорично не можна робити вагітним і чим небезпечно для здоров'я дитини чи самої мами?


Медики вважають, що при вагітності протипоказані травмонебезпечні види спорту, такі як катання на квадроциклах, мотоциклах, велосипеді та навіть на лижах.

Також на якийсь час доведеться забути про важкі дальні походи та сходження в гори. Любителям кінного спорту також доведеться зробити перерву. Та й усі водні види спорту, крім плавання, теж під забороною: серфінг, водні лижі, аквабайки. Під час вагітності в жодному разі не можна падати, а у цих видах спорту ймовірність падінь дуже велика.

Квадроцикли та мотоцикли небезпечні не тільки можливістю травм та падінь, але й тряскою, яка може спричинити передчасні пологи або викидень на ранніх термінах вагітності. Велосипед найменш небезпечний, але все ж таки не рекомендується через ймовірність падіння майбутньої мами. Саме по собі велосипедне навантаження не тільки не шкідливе, але навіть корисне для організму вагітної (за відсутності протипоказань, природно), проте через травмонебезпечність матусям все ж таки не варто вирушати на велосипедну прогулянку.

Далекі походи та альпінізм на ранніх термінах небезпечні перериванням вагітності, на пізніх - це дуже серйозне випробування для організму і авантюра, від якої ви, швидше за все, самі захочете утриматися, коли уявите себе з кругленьким животом, що дереться в гору.

Лижі, ролики та скейтборд більшість гінекологів забороняють своїм пацієнткам знову ж таки через небезпеку падінь. Пам'ятайте, що у вагітних центр тяжкості зміщений і координація рухів злегка порушена, тому утримати рівновагу на роликах, лижах або скейті - завдання непросте навіть для спритних і спортивних матусь.

Кінний спорт не рекомендований майбутнім мамам не тільки тому, що є ризик отримати травму, але також через те, що ритмічна тряска у сідлі може спровокувати передчасні пологи. При цьому, якщо майбутня мама до вагітності серйозно займалася кінним спортом і важко переживає розлуку зі своїм конем, краще просто відвідувати її в стайні. Спілкування з улюбленою твариною позитивно впливає на настрої.

До того ж різкий виплеск адреналіну, який викликають ці екстремальні види спорту, теж небажаний – під час вагітності потрібно підтримувати рівний, спокійний, трохи піднятий настрій. Тоді і малюк почуватиметься в животі комфортно та захищено.

Висота та тяжкості

Будь-які види спорту, пов'язані з підняттям на висоту, навіть просто романтичне побачення з коханим у кафе на даху якоїсь висотки або на оглядовому майданчику небезпечні для майбутніх мам. Хтось може запитати: А що тут такого? Адже це не дає жодного фізичного навантаження». Тим часом підняття на висоту саме по собі вже величезне навантаження на вестибулярний апарат вагітної. Будь-якої миті мама може втратити рівновагу і зірватися вниз.

Будь-які силові види спорту (атлетика, спортивна гімнастика, вправи на силових тренажерах), а також заняття, пов'язані з підняттям важких речей, - штанга, гантелі, жим - зі зрозумілих причин вагітним категорично забороняються.

Акушери-гінекологи впевнені, що підняття тяжкості та надмірні фізичні навантаження — найчастіші причини викиднів та передчасних пологів. До того ж, навіть якщо обійдеться без таких страшних наслідків, невиправдані силові навантаження на організм майбутньої мами негативно позначаться на роботі її серцево-судинної системи, якій і так у такий непростий період, як виношування малюка, доводиться нелегко.

танці

Неоднозначна позиція у лікарів стосовно танців та аеробіки для вагітних. З одного боку, те й інше позитивно позначається на стані здоров'я майбутньої матусі, на її настрої, допомагає їй підтримувати себе у формі, зменшує фізичний дискомфорт від болю в ногах і в спині, полегшує відновлення після пологів і приводить м'язи в тонус. З іншого боку, в танцях і в аеробіці складно обійтися без тряски, настільки небезпечної при вагітності, і стрибків, які майбутнім мамам суворо заборонені через те, що можуть викликати передчасні пологи або викидень на ранніх термінах. І танцями, і аеробікою, в принципі, займатися можна, але дуже обережно і з дозволу свого гінеколога. За перших ознак нездужання чи втоми заняття потрібно припинити. І, звичайно, варто вибирати спеціальні програми для майбутніх мам, а не звичайні танцювальні чи аеробні класи. Добре вибір спецпрограм для вагітних зараз у всіх фітнес-центрах величезний.

засмага

Крім «спортивного екстриму» майбутні мами найчастіше схильні до інших, часом не менш шкідливих для здоров'я малюка, капризів. Влітку і навесні велика спокуса поніжитися на сонці з метою отримання красивої бронзової засмаги. Однак варто знати, що для вагітних довге перебування на сонці - це абсолютно нездорове проведення часу.

По-перше, тривале перебування на пляжі підвищує температуру внутрішніх органів майбутньої матусі, що, у свою чергу, підвищує температуру плода, а це вже може вплинути на стан мозку крихти.

По-друге, під впливом ультрафіолетових променів в організмі майбутньої мами знижується рівень вмісту фолієвої кислоти, яка так потрібна малюкові.

По-третє, гормони естрогени у поєднанні із сонячними променями можуть викликати на обличчі утворення так званої «маски вагітності» — темних плям на лобі та носі. У деяких випадках вони зникають після пологів, але іноді залишаються на все життя.

Куріння, алкоголь...

До «гастрономічного екстриму» акушери-гінекологи ставляться більш поблажливо.

Звичайно, бажання поласувати фастфудом чи суші — не дуже здорове, але й не таке шкідливе, як це може здатися. Якщо дуже хочеться дозволити собі щось із не найкорисніших продуктів — краще дати волю своєму капризу один раз, ніж потім страждати через те, що в усьому доводиться відмовляти. Головне – знати міру.

Так, бажання майбутньої мами – закон. Але тільки в тому випадку, якщо не йдеться про тютюн або алкоголь. Курити і випивати не можна за жодних обставин, як би сильно цього не хотілося. Алкоголь вкрай негативно впливає на нервову систему малюка. Нікотин викликає кисневе голодування дитини в утробі матері. Якщо до вагітності жінка курила, то зараз найкращий час, щоб відмовитися від цієї згубної звички.

Сучасні гінекологи не рекомендують вагітній жінці всі дев'ять місяців сидіти вдома або лежати перед телевізором. Вони підтримують фізичну активність майбутніх матусь, але головне, не перестаратися! Обов'язково перед початком занять тим чи іншим спортом порадитись зі своїм гінекологом і не перестаратися з фізичними навантаженнями.

Всім зрозуміло, навіть у положенні ви в змозі і бігати і стрибати і в бурхливу річку пірнути, але навіщо? Потерпіть трохи, у вас буде ще багато часу на всі ваші хобі і спортивні досягнення. Зараз для вас найголовніше - виносити та народити здорову дитину вчасно. А через пару місяців ви зможете просто кататися разом з ним вже на велосипеді, це так весело і цікаво!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти