Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="274987"]
Вагітність

УЗД під час вагітності: на якому тижні, що можна побачити

0
У нормі протягом вагітності жінка робить ультразвукове дослідження щонайменше тричі. Якщо існують підозри про будь-яке відхилення

У нормі протягом вагітності жінка робить ультразвукове дослідження щонайменше тричі. Якщо існують підозри про будь-яке відхилення у здоров'ї вагітної або плода, їх кількість може бути збільшена, адже УЗД – абсолютно безпечна процедура.

УЗД під час вагітності: на якому тижні, що можна побачити

Джерело: GettyImages

Однак для самозаспокоєння краще заздалегідь розуміти, що на кожному етапі розвитку дитини лікар відправляє вас на нове дослідження. Що можна побачити на УЗД під час вагітності на кожному терміні, розповідаємо у цій статті.

1-2 АКУШЕРСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ

Перше УЗД робиться для підтвердження маткової вагітності та перевірки нормального прикріплення ембріона до стінки. Його можна зробити вже за 2-3 тижні після зачаття. На ранньому терміні важливо виявити позаматкову вагітність та загрозу переривання, адже обидві ці патології становитимуть серйозну загрозу для здоров'я майбутньої матері.

10-12 ТИЖДЕНЬ

Інше планове УЗД зазвичай проводитиметься наприкінці першого триместру. До цього періоду у малюка закладаються і формуються основні органи та системи, тому стає можливим виключити багато генетичних захворювань. Також на цьому терміні можна чітко визначити багатоплідну вагітність.


13-16 ТИЖДЕНЬ

Маса плоду в цей період — 20-25 г, у нього вже чітко видно кінцівки, пальчики на руках та ногах, серце. Саме для виключення його патологій проводять ультразвукове дослідження. На цьому терміні переважно вже можна визначити стать дитини. Під час дослідження можна побачити, як малюк відкриває та закриває рота, рухає пальчиками та ногами.

17-20 ТИЖДЕНЬ

УЗД проводитися для вивчення стану плаценти та навколоплідних вод – вони багато що можуть сказати про здоров'я матері та малюка. Дитя вже рухається, у нього з'являються перше волосся, брови та вії.

УЗД під час вагітності: на якому тижні, що можна побачити

Джерело: instagram@ zhenskaya_konsultacia_xasavurt

20-24 ТИЖДЕНЬ

За рекомендацією лікаря скринінг у цей період є бажаним, тому що дозволяє розглянути найдрібніші подробиці розвитку плода: структуру головного мозку, серця, хребта. Під час цієї процедури можна у всій повноті уявити зовнішність крихітки і навіть пошукати перші спільні риси з мамою чи татом.

25-28 ТИЖДЕНЬ

До кінця цього терміну вага плода досягає 1 кг. Зараз настає один із зворушливих моментів — лікар уже може з точністю до 99,9% назвати вам стать дитини.

29-32 ТИЖДЕНЬ

Час обов'язкового УЗД — це період, коли малюка вже добре видно, при тому, що він ще не дуже рухливий і дозволяє собі розглянути.

33-36 ТИЖДЕНЬ

Дитина займає остаточне положення у матці перед пологами (в ідеалі — голівкою вниз). Проведення УЗД дозволяє його проаналізувати і вирішити, якими будуть пологи: наприклад, для багатоплідної вагітності можна виключити кесарів розтин, якщо хоча б одна дитина прийняла положення вниз голівкою. Також скринінг на цьому етапі дозволяє виявити пізні аномалії розвитку – найчастіше це проблеми із почками.

Якщо ваша дитина вважається доношеною, пологи можуть розпочатися будь-якої хвилини. Результати УЗД, крім положення плода, допоможуть вибрати тактику пологів під час обвивання пуповиною. Якщо під час дослідження лікар побачить, що голівка дитини опускається до входу в малий таз, пологи можна очікувати з хвилини на хвилину.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти