Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="45291"]
Вагітність, Фітнес

Тазове передлежання плода: як допомогти дитині перевернутися?

0
Близько 10% дітей з різних причин не хочуть займати правильну позицію в матці: розміщуються в ній сідничками вниз. Таке п
Вправи для вагітних (фото: thinkstockphotos/fotobank.ua)

Вправи для вагітних (фото: thinkstockphotos/fotobank.ua)

Близько 10% дітей з різних причин не хочуть займати правильну позицію в матці: розміщуються в ній сідничками вниз. Таке передлежання фахівці називають сідничним або тазовим.

Причини тазового передлежання плода

Дитина може зайняти тазове, поперечне або косо положення, якщо у майбутньої мами були:

 •  повторні вагітності;
 • міома матки;
 •  передлежання плаценти;
 • кістки тазу або матка неправильної форми;
 • таз надто вузький;
 • багатоплідність, багато-або маловоддя;
 • у плода коротка пуповина;
 • передчасні роди;
 • ви не відмовилися від сексу в останні 2 місяці вагітності (з 33-го тижня) за наявності протипоказань та рекомендацій щодо помірності від свого лікаря.

Гімнастика Диканя на допомогу!

Щоб малюк зайняв правильне положення у вас в животі, з 29-го тижня виконуйте вправу І. Ф. Диканя 4 рази на день (перший раз-вранці після пробудження та відвідування туалету). За всієї своєї простоти воно дуже дієве! Ця «лежача» гімнастика змушує дитину активніше поводитися у матусі в животі і нормалізує тонус матки завдяки подразненню її рецепторів при зміні положення.

 1. Ляжте в ліжко на правий бік і зачекайте 10 хвилин.
 2. Переверніться через спину на лівий бік і зачекайте ще 10 хвилин. Повторіть 6 разів. Малюкам ця «лежача» гімнастика категорично не подобається: на знак протесту малюк перевертається в маминому животику. Іноді це відбувається з першого разу (майбутні матусі чудово відчувають довгоочікуваний перекид малюка). Правда, не виключено, що малюк знову перевернеться сідничками вниз.
 3. Відразу ж після того, як дитина розгорнулася головкою вниз, надягніть спеціальну білизну для вагітних з підтримуючим ефектом (його належить носити з 4-го місяця) і бандаж, щоб зафіксувати живіт і змусити малюка зберегти головне передлежання. Надягають білизну та бандаж вранці, не встаючи з ліжка (лежачи на спині і злегка піднявши стегна).
 4. Після того, як головка встановиться над входом у малий таз, намагайтеся спати і більше лежати на боці, що відповідає спинці дитини.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти