Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="164488"]
Вагітність

Секрети щасливої ​​вагітності: вчимося керувати емоціями

0
Вагітність – чарівний період. Але, на жаль, постійно перебувати в радісному та умиротвореному стані вдається не всім мати.

Вагітність – чарівний період. Але, на жаль, постійно перебувати в радісному та заспокоєному стані вдається не всім мамам…

невдоволена вагітна, сварка

Джерело: Getty Image

Звичайно, дратівливість виявляють не всі вагітні. І все-таки ситуація досить поширена, вона турбує і саму майбутню маму, яка відчуває, що не може впоратися з собою, і всіх, на кого її агресія спрямована. В чому причина?

Чому мила й ласкава дівчина раптом стає некерованою та злісною, дратівливою та уразливою мегерою? Насправді це явище є наукове пояснення, і навіть не одне, а відразу кілька.

Гормони чи гени?

Однією з причин різко виникаючого та яскраво вираженого роздратування в період вагітності фахівці вважають нашу генетичну пам'ять, тобто передачу життєво важливої ​​інформації з покоління до покоління. Наші далекі предки змушені були постійно захищатися від ворожого та небезпечного світу, постійно боротися за своє життя, для чого були потрібні швидка реакція та гарна фізична форма.


Оскільки сили та швидкість реакції майбутньої мами зменшуються, нашій вагітній прапрабабусі доводилося компенсувати їхню нестачу агресією та спалахами люті. Тільки так вона могла захищати себе та дитину.

Сучасний світ не такий небезпечний, та все ж генетична пам'ять нехай зрідка, але впливає на нашу поведінку та настрій. І ось майбутня мама навіть на несерйозний конфлікт реагує спалахом люті.

Є й інша причина. Жінка відчуває зв'язок зі своєю дитиною з першого триместру вагітності. Вже цей період вона почувається мамою. А ось чоловік зазвичай усвідомлює себе батьком набагато пізніше. Виникає нерозуміння… Жінці хочеться, практично на несвідомому рівні, щоб майбутній батько розділив із нею всі труднощі вагітності, адже це їхня спільна дитина. А виявляється таке бажання часто у підвищеній дратівливості.

Ще одна причина – гормональна перебудова (не всім вона дається легко). Та й генетику скидати з рахунків не варто – розпитайте маму, що вона відчувала під час вагітності.

інтимна сцена в ліжку

Джерело: Shutterstock

Гнів душить!

Що робити, якщо гнів душить? Спочатку усвідомити, що напади агресії - один із проявів перебудови організму. Це неприємно, але нормально. Ну… щось на кшталт токсикозу — фізіологічної реакції, властивої багатьом майбутнім мамам, пов'язаної з гормональними коливаннями.

Якщо роздратування — природна реакція, значить, чоловікові та іншим близьким доведеться або змиритися, або збирати образи у відповідь? А ось і ні. З нападами злість можна боротися.

Постійно дбайте про свій психологічний стан — це найпростіший і найдієвіший спосіб. Вчіться відпочивати та забувати про проблеми, що не стосуються безпосередньо вагітності та здоров'я.

вагітну обіймає чоловік

Джерело: Shutterstock

Радуйте себе!

Наприклад, спілкуванням із приємними людьми, цікавими заняттями з підготовки до пологів. Підійдуть будь-які захоплення, які не шкодять малюкові. Смішні історії, фільми, ролики в Інтернеті теж відмінно знижують психологічну напругу.

Помиріться! Спробуйте у свій спокійний період вибачитися у тих, кого ви ненароком образили. Вам обов'язково полегшає. Ну, і їм також. Попередьте близьких, що іноді важко тримати свої емоції під контролем. Вони вас зрозуміють та підтримають.

Влаштовуйте сеанси релаксації. Їх проводять у зручній позі, під спокійну музику, часто із запаленими свічками. Можна просто дивитися на язички полум'я, що коливаються. Зазвичай достатньо одного сеансу релаксації щовечора, щоб стати спокійнішим.

вагітна обіймає животик

Джерело: Shutterstock

Те, що лікар прописав

Порадьтеся з лікарем, який веде вашу вагітність. Можна попросити його порадити заспокійливий чай чи вітамінний комплекс. За останніми даними, сприятливий вплив на емоційне тло надають омега-3 жири (вони впливають на синтез серотоніну, що відповідає за настрій, знижують рівень тривоги, стресу та агресії, протистоять депресії).

Якщо рибу ви їсте не регулярно, можливо лікар порекомендує вам приймати риб'ячий жир або комплекс з омега-3.

продукти

Джерело: Instagram @__producton__

Тест: Чи вмієте ви керувати емоціями?

1. Ваша вагітність минає не так спокійно, як мріялося?

 А - Так Б - Ні

2. Вас мучить безсоння?

Б - Ні А - Так

3. У вас часом виникає відчуття, що все валиться з рук? 

А - Так Б - Ні

4. Вам здається, що вас ніхто не розуміє?

Б - Ні А - Так

5. Навколишні часто розмовляють із вами так, що ви не можете стримати негативних емоцій? 

А - Так Б - Ні

6. Складнощі у спілкуванні стали з'являтися саме під час вагітності?

Б - Ні А - Так

7. У вас часто бувають істерики?

Б - Ні А - Так

8. Ви часто виявляєте впертість?

А - Так Б - Ні

9. Вас часто мучить відчуття безпорадності перед проблемами, що виникають час від часу, неприємностями?

А - Так Б - Ні

10. Ви з великим нетерпінням чекаєте закінчення вагітності?

А - Так Б - Ні

Більше відповідей А: вам не завжди вдається впоратися з емоціями. Отже, є чого прагнути. Стати більш спокійною та впевненою у собі допоможуть фітнес, дихальна гімнастика, прогулянки та консультація перинатального психолога.
Більше відповідей Б: у вашій сім'ї все не так уже й погано. Емоційне тло не порушено, причин для занепокоєння немає. Тільки не забувайте радіти вагітності! Пам'ятайте, ваші емоції передаються дитині в животі.

вагітна

Джерело: instagram @mayavorderstrasse

Тренінг управління емоціями

Ця техніка описується багатьма психологами. Потрібно стати біля великого дзеркала так, щоб перед ним залишився вільний простір, і робити кроки, стаючи то ближче до дзеркала, то далі від нього.

 1. Подумки усміхніться і трохи розмірено подихайте. А тепер зробіть крок до дзеркала і дозвольте собі вихлюпнути негативні емоції: агресію, роздратування, образу, лють. Допомагайте собі при цьому мімікою, жестами та голосом. Можна голосно кричати, загрожувати та будувати неприємні гримаси.
 2. Тепер зробіть крок уперед. Посміхніться, розслабтеся, розмірено подихайте. Виділяйте кожен крок 7 –10 секунд.
 3. Крок до дзеркала – і знову висловлюємо негативні емоції, гримасуємо.
 4. Крок від дзеркала - посмішка та розмірене дихання.

Спочатку емоції будуть в основному штучними, потім перетворяться не просто на що природні, а й на контрольовані. Вправу повторюйте 3 рази на тиждень, результат буде помітний через кілька тижнів. І він буде вражаючим.

Приклади формулювань для аутогенного тренування (самовнушення)

 • Мої руки та ноги приємно теплі.
 • Мої руки та ноги приємно важкі.
 • По всьому тілу розливається тепло.
 • Я повністю розслаблена.
 • Я почуваюся чудово.
 • Я можу керувати собою.
 • Я нормально реагую на зауваження.
 • Я не маю бажання ні з ким сваритися.
 • Люди розуміють мене та добрі до мене.
 • Я впевнена в собі.
 • У мене все вийде.
 • Я спокійно, без напруги вирішую всі конфліктні ситуації.
 • У мене легко та спокійно на душі.
 • Я нічого не боюся.
 • Вагітність протікає чудово.
 • Я щаслива та готова до пологів.

Ще більше цікавих матеріалів читайте, передплативши журнал Добрі поради  


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти