Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="256988"]
пологи

Я боялася сексу після пологів і оплакувала своє тіло: досвід та історія мами

0
Секс після пологів це одна з актуальних тем, на які не прийнято говорити вголос – іноді через збентеження, а іноді через страх побут.

Секс після пологів це одна з актуальних тем, на які не прийнято говорити вголос – іноді через збентеження, а іноді через страх бути незрозумілою.

секс після пологів

Джерело: Unsplash

Після народження дитини багато жінок стикаються з внутрішніми переживаннями, комплексами, побоюваннями і навіть небажанням інтимної близькості через те, що більше не знають своє тіло.

Складний і водночас прекрасний відрізок життя, довжиною дев'ять місяців, завершився і залишив по собі певні емоції, досвід і навіть шрами. Крім того, зміни, що відбулися з тілом після вагітності та пологів, впливають на самооцінку, впевненість у собі та провокують появу комплексів, які не дають розслабитися та жити тим життям, яке було у жінки раніше.

Американська блогер, автор книги про поезію та журналіст Елізабет Айула вирішила торкнутися важливої ​​теми, про яку не прийнято говорити вголос, і розповісти про свій досвід інтимного життя з чоловіком після пологів.


Чому я боялася інтимної близькості після пологів: історія та досвід мами

Моєму синові зараз 2 роки, і народження дитини, як і раніше, залишається одним із найсміливіших вчинків, які я коли-небудь зробила. Перебуваючи у пологовому відділенні, під час найсильніших сутичок, у мене з'явилася повага до кожної жінки, яка народила дитину. Після чотирьох напружених годин я нарешті змогла побачити маленького хлопця, який панував над моїм тілом майже 10 місяців.

Після пологів я відчула, що дали мені нове тіло. Це було незнайоме почуття – вигнуті форми, до яких я мала звикнути. У той час я відчувала себе некомфортно у власному тілі, але мій чоловік був прив'язаний до мене більше, ніж будь-коли. Він знаходив мене дуже привабливою, а також відчув глибший зв'язок зі мною після того, як побачив, як я народжую нашу дитину.

секс після пологів

Джерело: Unsplash

Проблема полягала в тому, що я не відчувала себе привабливою та боялася сексу. Я не могла змиритися з тим фактом, що виношувала та виштовхувала дитину, і це вплинуло на моє ставлення до інтимної близькості. Я також боялася, що близькість не принесе задоволення моєму чоловікові через зміни, що сталися з моїм тілом. І мені було незручно! Давайте не забуватимемо про той факт, що мої груди були переповнені молоком і стали твердими через годування груддю. Мої соски були болючими – незважаючи на крем для сосків, який я використала для полегшення болю.

Моїм першим спонуканням було обговорити цю невпевненість із чоловіком, але мені заважали страх і вразливість. Я не знала, як сказати йому, що нервуюся, тому що у мене все ще йде кров через післяпологове відновлення, і я не почуваюся комфортно у власній шкірі. Натомість я використала відмовки — втома та виснаження стали моїм виправданням і я сподівалася, що це спрацює, доки я не зберуся з думками та емоціями. Я така вдячна, що чоловік не став на мене тиснути і дав мені час.

Я почала читати роздуми інших жінок про бодіпозитив, особливо після народження дитини. Мене втішило розуміння того, що я не одна і що є багато жінок, які пережили подібні переживання. Я почала вести щоденник, щоб зрозуміти, чому я відчуваю себе несексуальною, непривабливою та відірваною від сексу.

секс після пологів

Джерело: Unsplash

Згодом я виявила, що оплакую тіло, яке було у мене до вагітності. Я все ще була трохи вражена досвідом пологів. Після народження дитини я все ще не почувалася комфортно, коли щось було в мені. Мені довелося сумувати за своїм старим тілом і, нарешті, визнати, що тепер маю нове. Мені також довелося прийняти той факт, що моє тіло зазнає багатьох змін.

Моє тіло тільки-но допомогло мені зробити щось надприродне – у цьому світі з'явився ще один міцний здоровий хлопчик, і я можу цим пишатися. Звичайно, розтяжки, зайві кілограми і в'ялий живіт турбували мене, але це не кінець світу — це лише ознаки того, на що я здатна. І я знала, що нічого не заважає мені тренуватися після народження дитини, тому я могла почати працювати над тілом, про яке мріяла.

Через кілька місяців я почала виявляти любов до себе і знову насолодитися близькістю. Багато в чому це було навіть приємніше, ніж секс до народження дитини, тому що я вийшла на новий рівень самосвідомості та самооцінки.

У той момент, коли я почала ставитись до себе з добротою і вихваляти своє тіло за те неймовірне диво, що воно створило, я виявила, що близькість дається мені простіше. Це стало не лише ритуалом для посилення нашого кохання з чоловіком, але й способом відсвяткувати результат нашого кохання — маленький грудочок радості, який ми тепер називаємо нашим сином.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти