Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="282251"]
Роды

У скільки разів планують збільшити допомогу при народженні дитини у 2024 році

0
Депутати пропонують збільшити допомогу при народженні дитини майже вдесятеро. У Верховній Раді України було зареєстровано за�

Депутати пропонують збільшити допомогу при народженні дитини майже вдесятеро.

допомога при народженні 2024

Джерело: freepik

У Верховній Раді України було зареєстровано законопроєкт №11072, який пропонує істотне збільшення розміру державної допомоги при народженні дитини – з поточних 41 тисячі гривень до 384 тисяч гривень.

Автори законопроєкту пропонують прив’язати розрахунок допомоги при народженні дитини до розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, установленого на день народження дитини.

«Протягом останніх років в Україні спостерігається скорочення народжуваності. Загалом за останні десять років народжуваність в Україні скоротилася на 40%. Причиною скорочення народжуваності є багато факторів, проте одним із головних залишається низький рівень допомоги при народженні дитини, а також воєнні дії на території України внаслідок збройної агресії країни-терористки Росії», – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.


допомога при народженні 2024

Джерело: freepik

Якщо законопроєкт ухвалять, то допомога при народженні складатиме:

  • На першу дитину держава має надавати допомогу у розмірі, кратному 150 розмірам прожиткового мінімуму – станом на березень 2024 року це 384,5 тисячі гривень.
  • Суму допомоги на другу дитину пропонують встановити у розмірі, кратному 100 прожиткових мінімумів – 256,3 тисячі гривень.
  • На третю і кожну наступну дитину – у розмірі, кратному 50 прожиткових мінімумів – тобто, по 128,2 тисячі гривень.
  • Одноразовий розмір виплат, за пропозицією депутатів, має дорівнювати 20 розмірам прожиткового мінімуму – нині це 51,3 тисячі гривень.

Надалі виплати мають відбуватися впродовж трьох років.

Зауважимо, що від початку 2024 року прожитковий мінімум становить:

  • 3 023 грн – для працездатних осіб;
  • 2 563 грн – для дітей віком до шести років;
  • 3 196 грн – для дітей від шести до 18 років;
  • 2 361 грн – для осіб, які втратили працездатність.

Скільки немовлят народилося у 2023 році

За даними Міністерства юстиції, торік в Україні народилося 187 387 тисяч дітей, що є найнижчим  показником за часів незалежності. Проте, у пояснювальній записці ця цифра трохи відрізняється і становить 184 985. При цьому, кількість жінок, які вперше стали мамами у 2023 році становила 13 368 проти 39 891 у 2022 році і 24 989 у 2021.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты