Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="272500"]
пологи

Скільки коштують пологи у 2022 році

0
З нового року Міністерство охорони здоров'я збільшило тарифи на пологи. Які послуги безкоштовні, а які ні і що робити, якщо в пологах

З нового року Міністерство охорони здоров'я збільшило тарифи на пологи. Які послуги безкоштовні, а які ні та що робити, якщо у пологовому будинку довелося платити?

Скільки коштують пологи у 2022 році

Джерело: Freepik

За програмою медичних гарантій, в Україні пологи безкоштовні. Минулого року за стандартні фізіологічні пологи та кесарів розтин виплата становила 10382 грн. Кошти були розраховані на медикаменти та базові послуги для мами та малюка. У пологових будинках цим тарифом виявилися незадоволені. За даними головлікарів, сума в 10 тисяч гривень може покрити лише пологи без ускладнень, оскільки кесарів коштує набагато більше. У зв'язку із цим міністерство охорони здоров'я вирішило збільшити тариф на пологи на 45%.

З 2022 року пологові будинки, які співпрацюють із Програмою, отримуватимуть 15101 грн.

Які послуги входять у безкоштовні пологи

Виділені гроші повинні повністю покрити всі витрати на породіллю та малюка. За законом, ви повинні надати такі послуги:


 • медичну допомогу при неускладнених та ускладнених пологах, а також при кесаревому перерізі,
 • можливість проведення партнерських пологів,
 • можливість цілодобового транспортування матері та дитини в іншу медустанову (у разі ускладнень),
 • лабораторні та інструментальні обстеження (у цілодобовому режимі),
 • медикаментозне знеболювання під час пологів (епідуральна анестезія),
 • інтенсивну терапію матері та дитини у разі ускладнень,
 • щеплення для новонародженого за національним календарем профілактичних щеплень
  ліки та витратні матеріали з Національного переліку основних лікарських засобів,
 • харчування породіллі під час перебування у пологовому будинку.
Які послуги входять у безкоштовні пологи

Джерело: Freepik

Якщо за пологи довелося заплатити:

Хоча пологи в Україні безкоштовні, багато хто нерідко оплачує зайві послуги. Існує практика подяки окремими «конвертиками» учасників пологів. Тільки українська Програма медичних гарантій виділяє медичній установі за кожні пологи певну суму грошей, тому платити комусь не потрібно.

Усі послуги мають бути для породіллі безкоштовними. Єдине, за що в пологовому будинку можуть брати гроші, то це за додаткові послуги. Наприклад, за палату підвищеної комфортності чи покращене харчування.

Якщо ж у вас вимагають плату за вищезазначені базові послуги, як за партнерські пологи або анестезію, не поспішайте сплачувати. Вимагайте рахунок, щоб потім оформити скаргу до НСЗУ та отримати назад гроші.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти