Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="276017"]
Роды

Що робити, якщо пологи почалися до приїзду швидкої: покрокова інструкція

0
Пологи хоч і природний процес, проте дуже непростий і такий, що вимагає участі медперсоналу. Однак, в екстрених ситуаціях варто зна�

Пологи хоч і природний процес, проте дуже непростий і такий, що вимагає участі медперсоналу. Однак, в екстрених ситуаціях варто знати, як поводитися, щоб допомогти малюкові з’явитися на світ попри будь-які обставини.

вагітна жінка, пологи почались до приїзду швидкої, пологи без лікаря

Джерело: Fotolia

Один з найпоширеніших страхів вагітних — стрімкі пологи в найнесподіваніший момент або в несподіваному місці. Проте, таке трапляється вкрай рідко, хоч кожен випадок з новин підживлює наші страхи. Як правило, пологи тривають досить довго, щоб медики встигли приїхати або ви дісталися до пологового будинку, але якщо все ж ситуація складна, а пологи почалися, вам буде потрібний помічник та інструкції для нього, що робити. Таку інструкцію варто видрукувати та покласти в підготовлену сумку з речами для пологів. 

Беремен правильні пологи дитини, перед пологами, як правильно дихати, перші пологи жінки, як вести себе при пологах

Джерело: GettyImages

Кличте на допомогу

Складіть і підтримуйте актуальним список контактів всіх, хто може прийти на допомогу при пологах. Тримайте сімейний автомобіль заправленим постійно, якщо наближається дата пологів. Якщо ви народжуєте під час стихійного лиха, спочатку спробуйте зв’язатися з акушеркою, лікарем або лікарнею. Якщо ви не можете зв’язатися з вашим лікарем, зателефонуйте за номером 103 і розкажіть диспетчеру, що відбувається, попросіть зв’язати вас з фахівцем, який може інструктувати вас телефоном. 

Підготуйте кімнату

Накрийте ліжко клейонкою (якщо її немає, використовуйте завіску для душу), зверху накрийте чистим простирадлом, щоб уберегти матрац від намокання. Відкрийте вхідні двері, щоб помічники могли увійти до будинку, коли ви вже не зможете їх впустити. Сумку, яку ви зібрали для пологового будинку, поставте біля ліжка у відкритому вигляді. Якщо в будинку є тварини, закрийте їх в іншій кімнаті або ванній. 


Інструкції для вашого помічника на першому етапі пологів

Зберігайте спокій і зберігайте простір якомога чистішим — зніміть верхній одяг, взуття, вимийте руки з милом. Допоможіть мамі почувати себе комфортно. Помістіть кілька рушників під неї, щоб зібрати рідину при розриві плодового мішка з водою і при вагінальній кровотечі, яка може виникнути під час пологів. Перший етап пологів може тривати від кількох годин до кількох діб. Як тільки мати починає стогнати або тужитися, перша стадія закінчується, і це означає, дитина скоро народиться. Етап потуг може тривати всього кілька хвилин, але може тривати годину або дві, якщо це перша дитина матері.

пологи з партнером, вагітна пара

Джерело: Shutterstock

Інструкції для помічника на другому етапі пологів

Коли ви побачите голівку при відкритті в піхві, надягніть стерильні рукавички. Якщо немає рукавичок, ретельно вимийте руки з милом і водою або обробіть дезінфекційним засобом для рук. 

 1. Як тільки голівка вийде, уважно огляньте, чи не оповита шийка пуповиною. Пуповина слизька, кругла і нагадує желе.
 2. Якщо пуповина оповита навколо шиї, обережно підніміть її над голівкою або відведіть назад за плечі. 
 3. Якщо плечі не виходять відразу після народження голівки: обережно і легко притисніть голову дитини до спини матері, щоб допомогти плечам вийти, і попросіть її тужитися. Як тільки плечі вийшли, інша частина тіла народиться швидко. 
 4. Якщо плечі все ще не виходять: нехай мама лежить на спині та підтягне коліна до грудей, потім попросіть її тужитися. Це допомагає рухати тазом вгору і звільнити плечі дитини, якщо вони застрягли.

Інструкції для вашого помічника, що робити з новонародженим

 1. Коли дитина народиться, покладіть її на оголені груди матері та накрийте обох ковдрою. Зніміть перший мокрий рушник і тримайте малюка накритим сухою ковдрою. 
 2. Якщо дитина не плаче або не дихає: сильно потріть спину дитини вгору і вниз. Не ляскайте і не тримайте дитину вниз головою. 
 3. Якщо дитина все ще не плаче і не дихає вільно: поверніть її обличчям вгору, нахиліть голову трохи назад, щоб випрямити дихальні шляхи, і продовжуйте терти спину. Коли дитина почне дихати, він / вона стане рожевим/ою. Руки та ноги немовляти залишатимуться блакитними протягом декількох годин. 
 4. Якщо у дитини блювота або синюшність: використовуйте одноразовий шприц без голки, щоб видалити рідину з носа і рота. Якщо дитина все ще не дихає, почніть штучне дихання дитини. 
 5. Пуповину краще не чіпати до приїзду швидкої допомоги, але якщо медики до вас не дістануться, доведеться зробити це самостійно. Для цього перев’яжіть пуповину у двох місцях приблизно в 7 см від дитини близько один до одного шнурком або міцною ниткою. Простерилізуйте гострі ножиці спиртом і розріжте між перев’язками. Але не поспішайте цього робити, дочекайтеся, поки в пуповині перестане пульсувати кров.
пологи, новонароджена дитина, як прийняти пологи без лікаря

Джерело: instagram @galimya_fotorodov

Інструкція для вашого помічника, що робити з плацентою

 1. Плацента може бути готова вийти як через кілька хвилин, так і через пів години після пологів. Ви можете побачити прилив крові та подовження пуповини, коли плацента готова до пологів. Поставте миску поруч з піхвою матері та попросіть її тужитися, щоб виштовхнути плаценту. Не застосовуйте сили та не тягніть за пуповину, якщо плацента не виходить, це небезпечно для життя жінки. Згусток, який вийде з невеликою кровотечею і рідиною, це і є плацента, послід або «дитяче місце», як називають її в народі. Покладіть плаценту до поліетиленового пакета.
 2.  Як тільки плацента вийде, кровотеча матері буде схоже на кровотечу з важкого періоду. Дуже важливо, щоб дитина до цього часу була прикладена до грудей — крім користі для новонародженого, смоктання викликає викид окситоцину, що сприяє скороченню матки та сповільнить кровотечу після пологів. 

Як би не пройшов процес екстремальних пологів, лікар потрібен обов’язково. Тому, якщо у вас є така можливість, викличте медиків і дочекайтеся їх приїзду разом із мамою та малюком. І ще — це не інструкції з домашніх пологів без участі фахівців, а допомога в безвихідній ситуації, і подивіться англійський серіал «Викличте акушерку».

Джерело

Сергей Бакшеев
Сергей Бакшеев
Акушер-гинеколог-репродуктолог, кандидат медицинских наук, «Кабинет доктора Бакшеева», г. Вишневое

Вагітні дуже бояться такого сценарію, коли пологи починаються не за планом, а раптово! Здавалося б, лікар обраний, обмінна карта підписана, але ви спланували пологи у вихідний день, а виявилося, пологи почалися в робочий: і чоловік поїхав до офісу, а ваша мама на дачі, подруга — на морях із сім’єю. 

 1. Завжди носіть із собою обмінну карту, особливо на останніх термінах вагітності, адже пологи можуть початися де завгодно: в таксі, літаку, в гостях, на вулиці. 
 2. Добре, якщо ви домовилися зі своїм гінекологом заздалегідь і у вас є його телефон, щоб ви завжди могли зателефонувати своєму лікарю. Обговоріть свої страхи з лікарем, він завжди піде вам назустріч. Особисто я завжди 24 години на добу на зв’язку зі своїми породіллями. І вони відчувають себе зі мною, як за кам’яною стіною. Саме такого лікаря від Бога я вам і раджу. 
 3. Прислухайтеся до свого організму! Перейми можуть бути тренувальними, не варто відразу летіти до лікарні. Якщо проміжок часу між переймами зменшується, тоді необхідно госпіталізуватися. Читайте про провісників швидких пологів, відвідайте курси для мам-первісток, тим, хто народжують не перший раз, також корисно буде послухати провідних акушерів-гінекологів. 
 4. Якщо у вас не перші пологи, будьте готові до того, що до лікарні потрібно буде виїхати набагато швидше. При повторних пологах матка розкривається стрімкіше. 
 5. Сумка в пологовий будинок має бути готова за місяць до пологів і чекати провісників пологів у надійному місці, про яке знаєте ви та ваші близькі. 
 6. Якщо ви відчуваєте, що не доїдете, і ви опинилися у себе вдома (або в іншому місці!), а перейми стають частішими 3-5 за 10 хвилин, тривають 40 секунд, з’являється раптове непереборне бажання тужитися, слід зробити впевнені та спокійні кроки, поки ви чекаєте прибуття медичної допомоги. Не допустіть зайвого адреналіну — він не помічник вам під час пологів!

Інструкція при екстрених пологах

 1. Зателефонуйте до швидкої допомоги, попросіть диспетчера надіслати команду фахівців якомога швидше. 
 2. Відкрийте двері для медперсоналу, можливо пізніше вам важко буде це зробити.
 3.  Якщо чоловіка вдома немає, покличте сусідів, родичів, друзів.
 4. Зателефонуйте лікарю, який вас спостерігає, можливо він телефоном зможе вам допомогти. 
 5. Помийте руки, промежину господарським милом або спеціальним гелем для інтимної гігієни — ЛАКТАЦИД — жодних гелів з сильним ароматом. 
 6. Зберіть простирадла, ковдри, рушники, ганчір’я, покладіть під себе і залиште для дитини. 
 7. Під час переймів використовуйте техніки правильного дихання: глибокий вдих — довгий видих. Губи при цьому напіввідкриті, не напружені, очі заплющені. 
 8. Приймайте зручну для себе позу, будьте голою або в зручному одязі без спідньої білизни. Рухайтеся або стійте на колінах, полежте на боці, використовуйте фітбол, контрастний душ, музику для полегшення пологової діяльності.

Якщо почався період потуг

Потуги — це вигнання плода з матки. Тобто безпосередньо процес народження малюка. При потугах ви відчуєте сильний тиск на пряму кишку. Це як бажання сходити по-великому.

 • Дихайте по-собачому (короткі часті вдихи та видихи).
 • Зберігайте спокій, ваше тіло знає, що робити, малюк теж працює!
 • Розстелите поліетилен або багато одноразових пелюшок на диван або підлогу, прийміть максимально зручну позу.
 • Сядьте навпочіпки, обіпріться спиною на гору подушок або край низького дивана. Не рекомендуємо позицію лежачи на спині.
 • Якщо є чоловік або близький родич, ви можете сісти на край ліжка, ступнями впертися в партнера, який при цьому сидить на стільці. 
 • Коли з’явиться голівка, притисніть руки до промежини, не дайте малюкові вийти занадто швидко. 
 • Якщо ви народжуєте сидячи, обережно присядьте якнайнижче, щоб малюк не вдарився. 
 • Якщо пуповина оповилася навколо голівки, акуратно зніміть її, не скручуйте і не відрізайте самостійно, залиште це питання лікарям.
 • Малюк вислизнув? Витріть крихітку і покладіть на живіт, щоб зігріти своїм теплом. 
 • Нехай партнер допоможе очистити носик і очі від слизу і накриє вас теплою ковдрою. 
 • Якщо малюк не почав дихати і не заплакав, розтирайте його по спинці, стукніть акуратно по п’ятах, закрийте носик, відкрийте рот і вдихніть в нього защічний обсяг повітря. 
 • Залишайтеся на місці, поки не вийде плацента. 
 • Крихітку може і не вдасться погодувати груддю, оскільки довжини пуповини може бути недостатньо, щоб малюк дотягнувся. 
 • Якщо все ж таки вдасться дати пару крапель молозива до приїзду лікарів, це буде чудово! А поки стимулюйте соски.

Вдалих пологів!Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Метки:
пологи
Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты