Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="206574"]
пологи

Чи правда, що схема пологів успадковується по матері?

0
Генетика наука досить молода, тому багато факторів успадкування поки що не вивчені. Але з приводу переданої по жіночій лінії

Генетика наука досить молода, тому багато факторів успадкування поки що не вивчені. Але з приводу матриці пологів, що передається по жіночій лінії, можна поговорити.

пологи, схема пологів, успадкування схеми пологів

Джерело: GettyImages

Чомусь найчастіше, коли мова заходить про успадкування схеми пологів, мають на увазі негативний досвід мами чи бабусі. Хоча, чому б не розслабитися і не звернути увагу на позитивні моменти, які також були? Не рідко можна почути сімейні історії про те, що жінки народжували дітей передчасно, є сім'ї, де народжують великих та переношених малюків. Насправді, варіантів може бути безліч, причому найнеймовірніші. Деякі їх носять характер легенди, які пов'язані з фізіологічним успадкуванням, інколи ж входить у гру психосоматика.

Фізіологія та успадкування схеми пологів

Не секрет, що часто діти успадковують від батьків будову скелета, зростання, навіть типи реагування на фізіологічні процеси. Деякі властивості можуть передаватися з покоління до покоління, а деякі мають пряме відношення до процесу пологів. Навіть психоемоційні особливості, які дівчинка отримала від мами та бабусі, можуть позначитися на її вагітності та пологах. Зрозуміло, якщо у спадок ви отримали вузький таз, то народжувати, можливо, буде важче.

Справді, існує спадковий чинник щодо передчасних та стрімких пологів. Якраз передчасні пологи бувають найчастіше стрімкими, тому що дитина менших розмірів і просувається по родових шляхах легше через менший опір тканин. Ви повинні обговорити ці ризики з лікарем. Можливо, вам моніторити по УЗД довжину шийки матки. Також лікар навчить вас діям у разі настання передчасних пологів. Є. Березовська


Особливість ендокринної системи, що передається у спадок, цілком може стати причиною передчасних пологів, але чи можна говорити, що передається саме схема пологів? І невже, знаючи таку спадкову особливість, нічого не можна зробити? Думаю, цілком реально уникнути маминої схеми. Ще 50 років тому нічого з цим поробити не могли, то в наші дні, враховуючи фізіологічні та психологічні особливості жінки, протягом пологів можна вплинути. І йдеться не про медикаментозне втручання. До речі, акушери-гінекологи кажуть, що тривалість природних пологів помітно зменшилася і становить від 8 до 18 годин для перших пологів, порівняно з 24 годинами 50 років тому.

пологи, схема пологів, успадкування схеми пологів

Джерело: Fotolia

Психологічний настрій та сценарій пологів

Перинатальні психологи стверджують, емоційна готовність жінки до тяжких чи проблемних пологів цілком може вплинути на їх перебіг. Звичайно, народжуємо ми не головою, але вплив психіки на фізіологію нехай і недостатньо вивчений, але не заперечується навіть апологетами доказової медицини.

Дівчинка готується стати матір'ю з самого дитинства, коли мама розповідає їй про те, як з'являються діти, що таке пологи та інші речі, які цікавлять малюкові. Безумовно, розповідати важливо правду, але з урахуванням віку дитини та контролювати емоційне забарвлення оповідання. Якщо мама періодично визначає страх, біль і небезпеку, говорячи про власні пологи, у дитині поселяється глибинний страх перед майбутнім непростим, але цілком природним процесом. Так формується сценарій пологів, тесть, фіксується очікуваний біль та небезпека.

пологи, схема пологів, успадкування схеми пологів

Джерело: GettyImages

Такий психологічний негативний сценарій пологів цілком реально змінити, але для цього варто звернутися за допомогою до фахівця – перинатального психолога.

Олена Березовська
Олена Березовська
Лікар-дослідник, акушер-гінеколог автор книги «Настільний посібник для вагітних жінок», засновник та керівник Міжнародної Академії здорового життя (International Academy of Healthy Life) м. Торонто, Канада   doctorberezovska.com,     facebook.com/dr.olena.berezovska,   instagram.com @dr_olena_berezovska

Вираженого спадкового зв'язку між вагітностями і пологами в поколіннях не існує, хоча незначний зв'язок все ж таки є. Тому кажуть, що патерн вагітності та пологів може бути схожим на той, який був у матері жінки. До речі, мене мама народила об 11:37 ранку передчасно. Я народила доньку вчасно, але також об 11:37. Сина мама народила о 6:25 ранку, я теж народила в цей час свого сина. Але якщо порівнювати всі вагітності та пологи у мами, бабусі, моєї сестри і в мене – колосальна різноманітність і жодного патерну.

У наш час, коли пострадянські лікарі з кожної нормальної вагітності створюють патологічну, а пологи теж перетворюють на не нормальні, то прогнозувати, як народжуватимуть новонароджені дівчатка, неможливо. Може їм пощастить із медициною і ніхто нікуди не гнатиме ні зі стимуляцією, ні індукцією, і пологами тоді, коли особисто лікареві хочеться. Отже, сподівайтеся все ж таки на краще, тобто. на здоровий сценарій.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти