Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="69080"]
пологи

Партнерські пологи: за та проти

0
На партнерські пологи років десять тому вирішувалися одиниці, п'ять років тому це стало нормою, а зараз відсутність чоловіка на пологах.

На партнерські пологи років десять тому вирішувалися одиниці, п'ять років тому це стало нормою, а зараз відсутність чоловіка під час пологів у переважній більшості випадків викликає запитання: «А чому?». Чи завжди партнерські пологи – це добре? Шукаємо аргументи за та проти.

партнерські пологи

Джерело: Shutterstock

Зміст:

Партнерські пологи з погляду нашого консультанта, акушера-гінеколога Сергія Бакшеєва можна поділити на дві частини. Перша частина - чисто психологічна і найбільш часто обговорювана. Як почуватиметься чоловік після пологів, якими будуть стосунки після участі чоловіка у «чисто жіночій справі» – пологах? Як чоловік ставитиметься до дитини, яку він прийняв на руки в перші хвилини її життя? Відповіді на всі ці питання потрібно шукати у процесі підготовки до пологів.

Чи змінять партнерські пологи відносини між подружжям?

Думка психологів про те, чи зміняться відносини між подружжям після партнерських пологів однозначно: якщо рішення про пологи з чоловіком було з обох боків абсолютно добровільним, то відносини між чоловіком та жінкою лише зміцніють. Якщо між чоловіком і дружиною існують довірчі та ніжні стосунки, то допомога чоловіка під час пологів буде дуже доречною. Адже жінка в період сутичок і потуг дуже потребує підтримки і кому, як не коханій людині, надавати її?


Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Інша справа – маніпуляції партнерськими пологами як інструментом тиску на чоловіка або, що теж іноді трапляється, – на жінку. Люди різні, і не всі можуть чи хочуть бачити процес пологів. І це нормально. У жодному разі не повинно розцінюватися з боку жінки як доказ недостатньої любові до неї чоловіка, а з боку чоловіка – як недовіра до нього, невіра у його психологічну стійкість, здатність бути корисною у потрібну хвилину.

Маніпуляція партнерськими пологами неприпустима! І відносини між подружжям можуть справді змінюватися на гірший бік, якщо комусь довелося робити над собою зусилля, погоджуючись на це.

партнерські пологи - як це впливає на відносини

Джерело: Shutterstock

А якщо компроміс?

Пологи – складний фізіологічний процес. І виглядає він насправді зовсім не так красиво, як у кіно. Та й сам малюк з'являється на світ зовсім не таким, як ми його звикли бачити на рекламних картинках. Деяких чоловіків (навіть не надто ніжних на вигляд) це може шокувати. Але чоловікові зовсім необов'язково бути присутнім протягом усього процесу пологів. Можна піти на такий компроміс: нехай ваш коханий буде поруч у нескінченні години сутичок. Саме в цей час його підтримка буде дуже важливою для жінки. Буквально неоціненною! А власне народження малюка нехай так і залишиться для нього сакральною таємницею.

Важливо одне: не варто вмовляти чоловіка, якщо він зовсім проти. Користі від цього не буде й у тому випадку, якщо ваш чоловік надто вразливий. Якщо ж сама жінка не відчуває необхідності брати із собою на пологи чоловіка, то робити це лише через те, що так заведено, не варто. Не підходять спільні пологи і тих жінок, котрим виглядати ідеально завжди – справа принципу. Під час пологів це неможливо.

партнерські пологи як це відбувається

Джерело: Shutterstock

Моя головна підтримка

Якщо ви зважили все за і проти, і ухвалили рішення про партнерські пологи – вітаємо! Як мінімум, корисність участі чоловіка в партнерських пологах можна пояснити з суто фізіологічних позицій. Присутність коханої людини під час пологів заспокоює жінку, знижує рівень гормонів стресу в її організмі. А гормони стресу – затяті противники легких пологів. Вони спазмують всі м'язи, у тому числі й ті, які працюють під час пологів, подовжуючи таким чином пологи і посилюючи болючі відчуття.

Дуже добре, якщо подружжя проходить курси підготовки до партнерських пологів. Правильне уявлення про те, що відбуватиметься, позбавляє від головного фактора стресу – невідомості.

Потрібно також розуміти, що допомога чоловіка може бути не лише моральною. Майбутній тато може робити знеболюючий масаж, допомагати дружині підтримувати позу, зручну для перечікування сутичок, нагадувати про правильне дихання під час сутички. Іноді цього і не потрібно, достатньо того, що майбутній тато витирає піт з чола породіллі та тримає її за руку.

Іноді пари розробляють план ідеальних пологів, якого б хотіли дотримуватися. Подружжя обов'язково має обговорити розроблену ними тактику з лікарем, який прийматиме пологи. Надалі партнер зможе оцінювати дії медиків і разом із дружиною та лікарем приймати рішення про необхідність тієї чи іншої процедури.

Лікарі можуть запропонувати татові самостійно перерізати пуповину. І звичайно, саме він зробить перші фото новонародженого малюка.

Майбутній тато може бути присутнім на пологах навіть у тому випадку, якщо планується кесарів розтин. Якщо операція проходить під загальним наркозом, а не епідуральною анестезією, дитина буде викладена на живіт татові. І це залишає незабутній слід у пам'яті чоловіка.

партнерські пологи, спільні пологи, пологи з чоловіком

Джерело: Shutterstock

Найкращий тато

Загалом фахівці стверджують, що рішення про спільні, партнерські пологи має походити від чоловіка. Однак сам собою цей факт – ще не доказ того, що він готовий до майбутніх емоційних випробувань. Ще раз наголосимо: щоб уникнути можливих емоційних проблем у майбутньому, сто разів подумайте, перш ніж приймати рішення. І точно не варто силою і шантажем змушувати чоловіка брати в цьому участь.

Дуже часто майбутні матусі, яким будь-що треба народжувати разом з чоловіком, наводять, на їхню думку, незаперечний аргумент. Мовляв, спільні пологи зміцнюють емоційний зв'язок між дитиною та її татом. Це не так. Останні дослідження у цій галузі не підтверджують того, що тата, які не були на пологах, мають поганий контакт із малюком. Лише присутності на пологах власної дитини не завжди достатньо для виникнення справжнього, сильного батьківського кохання.

Будь готовий

Заради справедливості варто сказати, що багато майбутніх татусів легко, а головне усвідомлено погоджуються на спільні пологи. Найголовніша причина цього – бажання захистити кохану та розділити з нею почуття відповідальності. Що й казати: спокійніше бути присутньою, розуміти, що відбувається тут і зараз, ніж чергувати біля телефону в повній невідомості. У будь-якому разі треба бути готовим до того, що відбуватися все буде не так, як ви собі уявляєте. І насамперед усвідомити, що у пологовому будинку вирішальне слово належить лікарям, тому чоловікові доведеться стримувати свої емоції (а вони будуть, повірте!). Головна умова партнерських пологів – у жодному разі не втручатися у дії медперсоналу, навіть якщо вам здається, що вони все роблять не так.

І ще. Новонароджене маля, якого вам дадуть потримати відразу після народження, зовсім не схоже на «глянцевих» немовлят – швидше, на маленьку буро-фіолетову грудочку. Це життя – очікування не одразу збігаються з реальністю. Але вже зовсім скоро малюк зміниться, стане справжнім богатирем. Нехай лише трохи підросте!

роль тата у партнерських пологах

Джерело: Shutterstock

Чи є секс після партнерських пологів?

І ще один важливий психологічний аспект: про секс після партнерських пологів. Теорія, що чоловік втрачає потяг до своєї дружини після присутності під час пологів, дуже мало пов'язана саме з пологами. Швидше і частіше вона пов'язана з життям чоловіка та жінки після появи на світ дитини. І перше місце тут займає втома та завантаженість мами, яка повністю віддана маленькому чоловічку. У цій ситуації цілком нормально, що чоловік відходить на другий план, шкодує та оберігає свою дружину, розуміючи її втому, не намагається виявляти сексуальний інтерес.

Секс після пологів, чи вони партнерські ні, безумовно, зміниться. Це пов'язано з анатомічними змінами, психологічними змінами молодих батьків. У той же час є маса жінок, які кажуть, що після пологів відчувають сильніше, оргазм - яскравіше, задоволення - частіше.

Тому, якщо зміни у сексуальних відносинах і трапляються, не варто пов'язувати їх із партнерськими пологами.

Партнерські пологи: які аналізи здавати

Вимоги до тат, які будуть присутні на партнерських пологах, у приватних пологових будинках та державних клініках можуть сильно відрізнятися. Повний список аналізів, які можуть вимагати у пологовому будинку, є таким:

  • результати аналізів крові на ВІЛ та сифіліс (проба Вассермана),
  • бакпосів з носа та зіва (аналіз здається у місцевій санепідемстанції),
  • флюорографія за останні півроку.

Якщо ви вже знаєте, в якому пологовому будинку з'явиться ваш малюк, обов'язково уточніть, які саме обстеження необхідно пройти заздалегідь.

пологи з чоловіком

Fotolia

Кому не підходять партнерські пологи?

Психологи радять не використовувати спільні пологи як засіб для зміцнення складних взаємин у парі. Як показує практика, що гірше було розуміння між чоловіком і жінкою, тим менше шансів, що пологи допоможуть налагодити його. Ризик того, що стосунки зруйнуються повністю і призведуть до розставання, дуже велике.

Не варто залучати до партнерських пологів чоловіків із неврівноваженим, запальним, істеричним характером чи шкідливими звичками. Якоїсь миті пологи можуть піти за незапланованим сценарієм, і чоловік спробує взяти керівництво процесом на себе. Це не просто неприпустимо, але загрожує сумними наслідками для всіх учасників пологів.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти