Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="186981"]
пологи

Партнерські пологи очима тата: 4 реальні історії

0
У неділю 17 червня у світі відзначили День батька. В Україні ж досі точаться суперечки про дату цього свята (червень чи вересень), і до єдиного

У неділю 17 червня у світі відзначили День батька. В Україні ж досі точаться суперечки про дату цього свята (червень чи вересень), і до єдиного рішення суспільство поки що не дійшло. Ці суперечки, можливо, невипадково якимось чином відображають стан речей щодо статусу батька, його роль у вихованні дитини, участі в сім'ї не тільки як годувальника, але і як рівноправного і важливого партнера. 

догляд за новонародженим, купання, сповивання, чи догодовувати дитину, стрес

Джерело: Shutterstock

Все голосніше стають голоси батьків, які не бажають самоусуватися від виховання дітей, задовольняючись роллю стороннього спостерігача і доручаючи цю відповідальну справу лише дружині та бабусям. Тому все більш звичайним стає те, що сучасні чоловіки не гірші за дружину розбираються в питаннях здоров'я дитини, згодні піти в декретну відпустку і хочуть бути поруч із дружиною під час пологів.

Саме останнє явище – зростання популярності партнерських пологів в Україні – і спробувало досліджувати клініка ISIDA  за підтримки фотографа Тані Клименко у рамках спільного проекту «Трансформація». Вперше в Україні вона попросила самих чоловіків розповісти про своє рішення бути присутнім під час пологів, щоб допомогти дружині пройти це нелегке випробування. Розповісти про ту трансформацію, яку вони пережили у день народження своїх дітей.

Народження батьків

4 батьки взяли участь у проекті «Трансформація». Це чоловіки, які разом зі своїми дружинами пройшли через непростий досвід народження дитини, були безпосередніми учасниками появи на світ нового життя та надали неоціненну допомогу своїм дружинам та дітям у ці зворушливі та одночасно напружені миті. І тепер вони розповіли про найбільші відкриття, переживання, зміни та прозріння, які трапилися з ними після цього.


Я багато дізнався невідомого мені раніше про народження та виховання дітей. Наприклад, що всі діти різні, і чекати від своєї дитини якоїсь стандартної поведінки не варто. Що кожна дитина індивідуальна, але, є певні групи поведінки – від спокійних до найбільш буйних. Що до кожної дитини потрібен свій підхід, певний, передбачуваний йому графік. Дізнався, що дитина може лякатися нових речей, а коли все відбувається за планом, зрозуміло та передбачувано – це краще і для нього, і для батьків легше.

Володимир Коваленко

Найнесподіванішим і найдивовижнішим відкриттям було про сам процес пологів. Я не знав, що він включає стільки етапів. Я думав, що все проходить трохи по-іншому. Я більше розумію про народження дитини, ніж батьки, які не є родами. Я розумію, наскільки це складно було для дитини, скільки він подолав труднощів у перші хвилини життя і який він молодець. Я навіть не уявляв нічого подібного раніше. Батьки, які приїжджають забирати дитину з пологового будинку, вже бачать результат, а не сам цей процес та всі його складнощі.

Євген Островський

Це наша друга дитина, перша дружина народжувала одна. Коли я дізнався про таку можливість під час другої вагітності, то зрозумів, що хочу бути присутнім при цьому моменті, хочу отримати цей абсолютно новий для мене досвід. Коли народилася наша перша донька, я її одразу не бачив. Мені її віддали за 5 днів, вона взагалі в іншому місті народилася, і 5 днів – це великий термін. А тут з першої хвилини все було на моїх очах, я все бачив, відчував. Різницю просто не передати словами, вона величезна.

 Андрій Смирнов

Я зрозумів, що партнерські пологи – це не тільки моя присутність у пологовій палаті, але, що набагато важливіше – участь і підтримка під час усієї вагітності і після найскладніших перших тижнів. І це було найважливішим знанням, яке допомогло мені знайти себе в цьому процесі... Я думаю, якщо люди щасливі у шлюбі, вони обов'язково повинні пройти цей шлях разом, щоб тато підтримував маму, і мамі було спокійніше. Я думаю, від цього і самі пологи проходять благополучніше.

Євген Пастернак

Чи буде присутній чоловік на пологах або краще довірити цю справу професіоналам - на це питання кожна пара повинна відповісти сама. Головне – пам'ятати, що це має бути взаємне бажання батьків. Лікарі клініки ISIDA радять підготуватися до партнерських пологів: проконсультуватися зі спеціалістом, пройти курси, ознайомитися з літературою, вивчити кілька прийомів для розслаблення та зняття стресу, розібратися в етапах процесу та своїх діях на кожній стадії. І звичайно ж бути активним учасником та впевненим помічником для своєї дружини та насолоджуватися зустріччю з новим життям.

Корисна добірка матеріалів про партнерські пологи тут

Джерело: youtube, автор: ISIDAclinic


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти