Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="265114"]
пологи

Організація грудного вигодовування після кесаревого розтину

Old date:
Current date: 2022.12.01
New date: 2022.09.23
0
Настав час дощенту зруйнувати міф про те, що після кесаревого розтину у жінки нічого не складеться з грудним вигодовуванням. Що це ск

Настав час дощенту зруйнувати міф про те, що після кесаревого розтину у жінки нічого не складеться з грудним вигодовуванням. Що це складно, важко, молока не буде, тому не варто навіть починати, готуйтеся до суміші.

Організація грудного вигодовування після кесаревого розтину

Джерело: Shutterstock

Ви можете годувати дитину грудним молоком після кесаревого розтину. Стільки, скільки це буде потрібно дитині вам. Головне знати, що вас чекає після народження малюка і як правильно організувати початок грудного вигодовування, щоб це було максимально комфортно.

Думка про несумісність кесаревого розтину і грудного вигодовування тягнеться з тих годин, коли під час такого оперативного втручання застосовувалися медикаменти, які могли потрапити в молоко і негативно впливати на новонароджену дитину. Тому маму і дитину розлучали на певну годину, дитина одразу отримувала замінник грудного молока, а мама не отримувала жодної допомоги в організації грудного вигодовування, тому рідко після такого міг повернути новонародженого до грудного вигодовування.

Процес лактації (утворення молока) однаковий для всіх породіль, незалежно від того, яким шляхом дитина потрапила на цей світ. Існують лише певні ключові моменти в організації грудного вигодовування після кесаревого розтину, які потрібно знати самій жінці, її близькому оточенню та медичному персоналу.


Організація грудного вигодовування після кесаревого розтину

Джерело: Shutterstock

Стан здоров'я та самопочуття породіллі

Тут все залежить від перебігу вагітності та історії кесаревого розтину, застосування медикаментів, швидкості відновлення організму після втручання.

Помічники

Слабкість, запаморочення, больові відчуття — у такому стані жінка не може повноцінно доглядати за новонародженим, їй потрібен помічник, який допоможе прийняти зручну позу, прикласти дитину, а потім доглядатиме за обома. Це може бути чоловік, мати, подруга, доула, медперсонал.

Раннє прикладання

Перше прикладання необхідно здійснити, як тільки мама і дитина будуть до нього готові, навіть якщо це буде зовсім недовго, але дитина зможе отримати дорогоцінні краплі молозива. У цей момент також відбувається сильний сплеск позитивних емоцій, який запускає лактацію.

кесарів розтин, грудне вигодовування після кесаревого розтину, як годувати дитину грудьми після кесарева, як правильно прикладати малюка, недоношену дитину, лактацію після кесарева, грудне молоко, пологи, спільне перебування в пологовому будинку

Джерело: GettyImages

Частини застосування

Прикладайте дитину до грудей так часто, як це можливо, бажано шкірних 1,5-2 години, можна навіть і частіше. Прикладайте, коли дитина просить (шукає груди ротом, хвилюється, крутить головою). Пропонуйте груди самі, якщо інтервал між прикладаннями більше ніж 2 години.

Затримка "приходу" молока

Молоко буде обов'язково! Воно може «прийти» не на 3-4 день, а на 6-7 чи трохи пізніше. Це все через перенесене втручання, медикаменти та стреси. Докладайте дитину часто і навіть дуже часто. Якщо це неможливо – потрібно зціджуватися, щоб стимулювати лактацію.

Організація грудного вигодовування після кесаревого розтину

Джерело: Shutterstock

Зручні пози для годування

Вибирайте таку позу, щоб зберігати зону післяопераційного шва від травмування. Лежачи на боці, напівлежачи, сидячи глибоко в м'якому кріслі, навіть стоячи — вам має бути зручно. Використовуйте подушки під спину, під коліна і під руки, щоб під час годування ви могли розслабитися.

Діскомфорт і больові відчуття

Біль і стресс основні враги грудного вигодовування, вони можуть спричинити слабкий відтік грудного молока (воно у вас є, але дитина не може висмоктати). Тому вам потрібна зручна поза, тепло, тепле пиття та комфорт. Полегшити болісні відчуття у грудях допоможе м'який масаж молочних залоз.

грудне вигодовування, годування груддю, зціджування, розціджування, годуємо грудьми, лактостаз, мастит, Ксенія Соловей, Молочні річки, консультант з грудного вигодовування

Джерело: Shutterstock

Поведінка новонародженого

Новонароджені після кесаревого розтину можуть вестись по-різному, але в більшості випадків спостерігається втома і сонливість. Тут потрібно проявити терплячість і наполегливість — часто прикладати, пропонувати груди на кожний прояв активності і навіть у напівсні. Можна догодовувати дитину своїм зцідженим молоком з чашки, ложки або шприца.

Підтримка та допомога

Якщо допомоги медичного персоналу вам не вистачає, рекомендуємо звернутися до консультантів з грудного вигодовування, які можуть надати вам інформацію та підтримати в цю складну годину телефоном чи онлайн навіть у лікарняній палаті.

Шкірна історія грудного вигодовування унікальна і спеціалісти з грудного вигодовування можуть допомогти вам пройти її від початку до кінця, підтримати порадою і добрим словом, відповіді на сотні запитань, які виникають у кожної мами після народження дитини.

Кесарський розтин - це лише початок вашої історії грудного вигодовування, і вона може бути тривалою, теплою, наповненою позитивними емоціями, корисною для вас і дитини.

Організація грудного вигодовування після кесаревого розтину

А з червня місяця цього року в Україні запрацює універсальна Гаряча лінія підтримки батьків після пологів.

  • Кожна батьківщина в Україні зможе зателефонувати безкоштовно отримати відповіді на свої запитання у таких сферах: післяпологове відновлення жінки, психологія, ендокринологія, гінекологія, догляд за немовлям, грудне вигодовування, сон немовляти, юридичні питання.
  • Гарячу лінію підтримки батьків після пологів починає розробляти МВ КПВМ «Лада».
  • Гарячу лінію організовано у рамках проекту «Європейський Союз для сталості громадського суспільства в Україні», що впроваджується Isar Ednannia за фінансової підтримки Європейського Союзу.

ГО КПВМ «Лада»

https://www.facebook.com/GOkpvmLada

https://www.instagram.com/go.lada

Телеграм-бот підтримки мами після пологів «Лада-бот»

https://t.me/GO_LadaBot

Щоб мама була у ресурсі.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти