Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="87039"]
пологи

Хто така доула і навіщо вона потрібна під час пологів?

0
Партнерські пологи в сучасному світі не новина, але чи знаєте ви, що, крім чоловіка, маєте право запросити доулу? Незважаючи на те, що

Партнерські пологи в сучасному світі не новина, але чи знаєте ви, що, крім чоловіка, маєте право запросити доулу?

хто така доула

Джерело: Burda Media

Незважаючи на те, що офіційно такої професії як доулу в нашій країні немає, самі фахівці з ведення пологів існують, але головне не помилитися і вибрати помічницю, яка не нашкодить, а стане вашою підтримкою і посередником між вами та медперсоналом.

Хто така доула

«Доула» у перекладі з грецької — «служниця для жінки», а в сучасному розумінні – помічниця під час пологів – все просто. За кордоном ця професія дуже шанована та затребувана. Мамочки і самі доули збираються до спільноти, щоб ділитися досвідом, накопичувати цінні «файлики» після пологів, створювати культуру батьківства. Питається, навіщо? А потім, щоб впливати на загальноприйняту систему пологової допомоги - якщо хочете, її олюднення в порівнянні з лікарняною, наближення до витоків, коли жінка, народжуючи, практично зливається з природою. Але це звучить пафосно, а на практиці все досить просто, хоч і не позбавлене відчуття дива, чаклунства. Про це детальніше…

Лікар проводить огляд вагітної на апараті УЗД.

Джерело: Burda Media

Якщо коротко, то це жінка, яка займається всім тим, що оточує жінку, яка чекає, народжує і народжує дитину. Ключовий момент – ця жінка повинна мати позитивний і надихаючий особистий досвід пологів і материнства. Крім того, доула ще й фахівець у фізіології та психології перинатального (допологового) періоду. часів, коли досвідчена жінка допомагала іншій жінці проживати пологи, знаючи її під час вагітності, її переваги та хвилювання, знаючи, що може допомогти під час пологів, і залишаючись з нею з початку до кінця.


Причина появи доул – і автентичних акушерок загалом – можна пояснити з погляду фізіологів. Мовою цих вчених, які вивчають, як функціонує тіло, легко пояснити, як певні ситуації можуть придушувати процес пологів. Він гальмується, коли жінка, що народжує, відчуває, що за нею спостерігають, при цьому активується та частина мозку (неокортекс), яка повинна відключатися під час пологів. Інакше кажучи, особисте, усамітнене простір виявляється базової потребою. Гальмування процесу пологів відбувається у будь-якій ситуації, що з виділенням гормонів адреналінової групи. Це означає, що відчуття безпеки це ще одна основна потреба вагітних жінок.

Чого очікувати від доули

Важливо розуміти – доула не лікар, тому до її компетенції не входить прийняття будь-яких медичних рішень, лише рекомендації, які не виходять за межі медичних протоколів. Проте професійна доула. Крім того, що має власний досвід, повинна мати багаж знань з фізіології пологів та жіночого тіла, знання психології, витримку, делікатність, знати юридичну сторону спілкування з медперсоналом (права породіллі). Усьому цьому навчають на спеціальних курсах, після яких доула отримує сертифікат, що підтверджує її навички та знання. Отже, що ж належить до компетенції доули:

Партнерські пологи - фото

Fotolia

 • Підготовка жінки та її партнера до пологів, навчання технік дихання та способів полегшення болю під час сутичок.
 • Доула допоможе визначити час, коли вже час їхати до пологового будинку — це особливо актуально при перших пологах, оскільки підрахувати сутички буває не завжди просто. А якщо вирушити в клініку раніше, можна спровокувати персонал на стимуляцію родової діяльності, що зовсім не на користь ні жінці, ні малюкові.
 • Доула підтримає психологічно не тільки майбутню маму, вона пояснить, як повинен поводитися чоловік, якщо він так само присутній під час пологів, що йому не варто говорити і як допомогти дружині.
 • Доула виступає посередником між народжувальною жінкою і медперсоналом, вона бачить картину в цілому, може роз'яснити, навіщо медики пропонують ту чи іншу процедуру і висловити свою суб'єктивну думку з цього приводу. Але пам'ятайте - рішення приймаєте все одно ви разом із лікарями.
 • Іноді у лікаря просто немає ні часу ні можливості вислуховувати плутанні прохання жінки, яка народжує. Тоді на допомогу приходить помічниця. Вона може пояснити, чого хотіла жінка, на що спочатку налаштовувалась.
 • Сфера впливу доули не поширюється на патології та екстрені медичні випадки.
 • Доула підходить до процесу з позиції довіри до породіллі, її можливостей прийняти своє тіло як правильний і сильний інструмент, що тисячоліттями давав життя.
 • Доула нагадує матері та лікареві, яким був план пологів, пояснює породіллі, що відбувається, якщо обставини змінилися, і лікар пропонує спробувати медикаментозну дію.
 • Доула працює не на противагу лікарю, а вона доповнює його і контролює дії персоналу, щоб не допустити невиправдано агресивні дії.
Вагітна та лікар у пологовому будинку.

Legion-Media

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Чого не слід очікувати від доули

Доула не лікар і не акушерка, вона не має спеціальної медичної освіти, тому вона не може замінити кваліфіковану допомогу в пологовому будинку. Доула не може проводити огляд шийки матки на предмет розкриття, ставити монітор для дослідження серцебиття плода, призначати знеболювальні.

Доула не може, як акушерка приймати пологи, але може асистувати, якщо виникне така потреба.

_______________________

Команда ТСН українського телеканалу 1+1 підготувала цикл програм під назвою «Основний інстинкт» на допомогу сучасним батькам і один із перших сюжетів присвячений роботі доул.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти