Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="162626"]
пологи

Кесарів розтин: як операція впливає на дитину

0
Досить часто пологи відбуваються шляхом кесаревого розтину. Іноді це запланована операція, іноді ні. Звичайно, що народите

Досить часто пологи відбуваються шляхом кесаревого розтину. Іноді це запланована операція, іноді ні. Звичайно, що батьків новонародженого малюка турбує питання: як впливає на стан здоров'я дитини такий спосіб появи на світ?

Джерело: instagram@taylergolden

Народження дитини природним та оперативним шляхом, звичайно ж, відрізняється за впливом на те, як відбуватиметься адаптація малюка до позаутробного існування у перші хвилини та години життя.

Лідія Бабич
Лідія Бабич
педіатр

При природних пологах новонароджену дитину відразу викладають на груди матері, щоб відбувся перший контакт «шкіра до шкіри». Цей контакт важливий для теплового захисту малюка, для встановлення психологічного взаємозв'язку матері та дитини, для успішного початку грудного вигодовування, для оптимального заселення корисною мікрофлорою.

Якщо операція кесаревого розтину проходитиме під епідуральною анестезією, то технічно можна викласти дитину на груди мамі. «Підмінити» маму в цій справі може й тато новонародженого. У більшості пологових будинків для цього створені умови. Знаючи про те, наскільки важливим є такий контакт, бажано подбати про це заздалегідь — обговоріть з акушерською бригадою план дій. Рекомендована тривалість контакту "шкіра до шкіри" - 2 години.


Перетискання пуповини

Існує лише 2 види крові – кров матері та дитини. Кров, що у пуповині, теж належить дитині, і ці мілілітри дуже важливі для малюка. На жаль, при виконанні операції немає можливості чекати, поки пуповина припинить пульсувати самостійно, перш ніж перетиснути і перетнути. Доведено, що надто швидке (раніше 30 секунд) перетискання пуповини пов'язане з підвищеним ризиком розвитку залізодефіцитної анемії у другому півріччі життя дитини. Педіатр, який супроводжуватиме малюка, має вчасно призначити загальний аналіз крові для діагностики та за необхідності – профілактичні дози препарату заліза.

Джерело: pixabay

Що з годівлями?

Ранній і достатній за тривалістю тактильний контакт новонародженого з мамою, правильне прикладання та початок грудного вигодовування в першу годину після пологів, цілодобове спільне перебування у післяпологовій палаті, часті прикладання до грудей без обмежень – все це є запорукою успішного та тривалого грудного вигодовування.

Можливість для матері бути активною та доглядати за малюком означає, що гормональні системи мами та малюка налаштовуються одна на одну. Вигляд дитини, її запах і голос, відчуття від дотику до оксамитової шкіри малюка не просто приносять радість. Формується так звана материнська домінанта.

Це означає, що бажання дбати про малюка і годувати його грудьми стає найголовнішим мотивом у поведінці жінки, що народила. Паростки таких змін з'являються, звичайно, ще під час вагітності. Але саме пологи та перші години контакту з дитиною після її народження стають «включачем». І за своїм впливом на лактацію фактор материнської домінанти неможливо переоцінити.

Годування груддю.

Джерело: Burda Media

Що після кесаревого розтину?

Якщо пологи сталися таким чином, то цілком можливо пізніше прибуття молока. При вимушеному роздільному стані мами та новонародженого, відсутність частих прикладань до грудей молозивний період може тривати й до 5–7 днів. Особливо якщо дитину догодовували сумішшю з пляшки з соскою, керуючись застарілими уявленнями про те, що «у грудях у перші дні нічого немає».

Етап прибуття молока може проходити різкіше. Чи легко мамі справлятиметься з нагрубанням грудей і припливами молока — безпосередньо залежить від її допологової поінформованості про налагодження грудного вигодовування, про те, як прикладати дитину до грудей правильно, як бути з новими відчуттями та завданнями.

Джерело: Shutterstock/Fotodom Ukraine

Мікроскопічна спільнота

Проходячи по родових шляхах, дитина природно заселяється мікрофлорою матері. Безліч бактерій колонізують шкіру, верхні дихальні шляхи, слизові оболонки та шлунково-кишковий тракт.
Далі з першими ковтками молозива новонароджений отримує не лише їжу та заспокоєння після пологів. Мама дає йому потужні фактори імунного захисту завдяки імуноглобулінам та іншим речовинам грудного молока. Вкрай важливо, щоб першим харчуванням дитини було саме молозиво матері.

Доведено, що якщо до того часу, як новонароджений прикладеться до грудей, він отримає суміш або будь-яку іншу рідину крім молозива матері, ризик алергії та розладів травного тракту зросте. У тому числі це може вплинути на вираженість коліків.

Доношуємо

Новонародженим малюкам та маленьким дітям взагалі життєво необхідно відчувати себе у безпеці. Саме мама є живим утіленням цієї потреби. Дбайлива, любляча мама, що постійно знаходиться поруч.

Якщо після операції кесаревого розтину дитина знаходиться окремо від матері, це може вплинути на її почуття безпеки та закономірно позначитися на поведінці, сні, рівні збудливості, манері прикладатися до грудей, вимогливості до контакту з мамою.
Пологи – дуже непростий процес для малюка. А якщо вони сталися за допомогою операції, дитині може бути складніше.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти