Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="209186"]
пологи

Як нині модно народжувати: 7 трендів серед майбутніх мам

0
У наші дні народжувати строго лежачи на спині у лікарняному пологовому залі зовсім не обов'язково. Сучасна жінка отримала право вибору місця

У наші дні народжувати строго лежачи на спині у лікарняному пологовому залі зовсім не обов'язково. Сучасна жінка отримала право вибору місця та положення тіла для пологів, а також долучити до процесу партнера, і не тільки чоловіка.

пологи, партнерські пологи, лотосові пологи, пологи у воді

Джерело: Shutterstock

Існують варіанти та способи пологів, які здатні полегшити настільки непростий, хоча й цілком природний процес появи світ малюка. Щоправда, лікарі наполягають – за будь-якого вибору важливо враховувати думку спеціаліста, а присутність професіонала (лікаря акушера-гінеколога та/або досвідченої акушерки) допоможуть у разі, якщо щось піде не за планом.

пологи вдома

У цивілізованих країнах домашні пологи практикують досить часто, не заборонені вони і нашій країні, але й непопулярні з низки причин. Однак, якщо вирішуватися на такий спосіб розродження, необхідно заручитися підтримкою лікаря, бажано того, який вів вагітність і знає особливості вашого організму та стан плода. У цьому випадку важливо передбачити можливість швидко вирушити до пологового будинку, якщо потрібно оперативне втручання.

Партнерські пологи

Присутність чоловіка при народженні дитини стала нормою навіть у наших пологових будинках – практично всі вони готові впустити майбутнього батька у пологовий зал. При цьому, за попередньою домовленістю, часто допускається присутність двох людей під час пологів, наприклад, це може бути чоловік, мама і плюс професійна доула.


пологи, партнерські пологи, лотосові пологи, пологи у воді

Джерело: Birth Photo Competition

Пологи у воді

Такий спосіб розродження багато хто вважає одним із найприродніших і найменш травматичним для немовляти. Вважається, що народження дитини у воду допомагає зменшити стрес у дитини, оскільки зміна довкілля відбувається поступово – спочатку малюк виявляється у звичних для нього умовах, у теплій воді, а потім його піднімають на повітря. Пологи у воду можливі у багатьох приватних пологових будинках, а вже й у деяких муніципальних. Присутність акушерки або лікаря обов'язкові, так само як і підготовка до процесу – важливо знати безліч нюансів, від температури та якості води, до часу, коли вийняти малюка з ванної, щоб він не наковтався води.

Гіпнороди

Метод заснований на застосуванні під час сутичок та потуг методик аутотренінгу та самогіпнозу, яким майбутня мама навчається у сертифікованих фахівців заздалегідь. Цей метод дозволяє сприймати процес пологів як радісну та приємну подію, незважаючи на больові відчуття. Вважається, що спокій мами та позитивний настрій на глибинному рівні допомагає легше пережити стрес від пологів та мами та дитині, на гормональному рівні. Гіпнороди практикувала Кейт Міддлтон і, схоже, до цього схиляється Меган Маркл.

пологи, партнерські пологи, лотосові пологи, пологи у воді

Джерело: pixabay.com

Лотосові пологи

Методика у тому, що припинення пуповини не виробляють досить довго, навіть після народження плаценти. Лотосові пологи почали практикувати на острові Балі, де й досі її практикують, а останнім часом поширилася по всьому світу. При «лотосових пологах» малюк після появи ще деякий час лежить поряд з плацентою, приєднаний пуповиною. Ця методика носить езотеричний сенс, а доказова медицина її не вітає, наголошуючи на підвищених ризиках для новонародженого.

Вертикальні пологи

Становище «стоячи» під час другого періоду пологів, дає більше волі жінці, дозволяючи вибрати комфортну їй позу. Вважається, що при вертикальних пологах просуванню плода по родових шляхах допомагає сила гравітації, потуги менш болючі (щоправда, це дуже суб'єктивно), пологи проходять швидше, а дитина просувається по родових шляхах більш плавно. Для вертикальних пологів у пологовому залі має бути спеціальне обладнання, яким укомплектовано більшість сучасних пологових будинків.

пологи, партнерські пологи, лотосові пологи, пологи у воді

Джерело: Birth Photo Competition

Пологи Лебоєра

Щодо нового способу пологів, запропонований французьким лікарем Фредеріком Лебоєром. Лікар вважав, що необхідно максимально знизити стрес під час переходу дитини з маминого живота до нашого світу. Для цього, в пологовому залі має бути м'яке приглушене світло і звучати заспокійлива музика. Лебоєр наполягав на пізньому припиненні пуповини, а немовля після народження поміщається у ванну з теплою водою. Методика пологів Лебоєра поки що мало вивчена, тому застосовують її не часто.

Само собою зрозуміло, що всі ці варіанти можливі лише за природних пологів без ускладнень. Визначити, чи може той чи інший обраний варіант повинен лікар.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти