Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="204242"]
пологи

Як краще пережити потуги: поведінка, дихання, пози

Old date: 2018-12-17
Current date: 2023.01.31
New date: 2020.03.01
0
Найпрекрасніший, довгоочікуваний, але й нелегкий період пологів, потуги не у всіх проходить однаково. Як оптимально пережити цей період

Найпрекрасніший, довгоочікуваний, але й нелегкий період пологів, потуги не у всіх проходить однаково. Як оптимально пережити цей період? Розбираємось із фахівцем

потуги, пологи, вагітність, м'які пологи, вигнання плода, фізіологічні пологи, легкі пологи, як налаштуватися на легкі пологи

Джерело: Fotolia

Пройдено довгий шлях. Вагітність: організм готується до народження малюка, зріють гормони, жінка налаштовується психологічно. Іноді незрозуміло – це вже пологи чи ще ні? Але ось минули години наростаючих сутичок. Шийка матки відкрилася повністю і шлях просування малюка відкритий.

Особливості потуг

Заради справедливості, треба сказати, що поділ пологів на сутички і потуги умовний, і той і інший процес обумовлений ритмічними скороченнями матки. Різниця в тому, що в потугах дитина починає своє просування родовими шляхами, а жінка знаходиться в особливому стані, коли їй потрібно сильно попрацювати.

Потуги у перших та наступних пологах. За статистикою, у першородних жінок цей період займає більше часу і забирає більше сил. У перших пологах жінці краще запастися терпінням і налаштуватися на те, що потужний період може тривати від півгодини до кількох годин. У наступних пологах цей час може скоротитися до 10 хвилин.


дитина під час пологів, потуги, пологи, вагітність, м'які пологи, вигнання плода, фізіологічні пологи, легкі пологи, як налаштуватися на легкі пологи

Джерело: GettyImages

Акушерська тактика ведення потужного періоду. Багато залежить від цього, як розуміє процес пологів медичний персонал. На жаль, часто зустрічається ставлення до породіллі як до «хворого пацієнта», тоді тактика пологів буде агресивною, з форсуванням потуг. Якщо ж ставлення під час пологів до кожної мами індивідуальне, акушерка прислухатиметься до потреб жінки, і тактика, швидше за все, буде неквапливою та вичікувальною. Зараз у пологових будинках, які підтримують проект «М'які пологи», надають важливого значення гуманному проведенню потуг. Тому, коли ви обиратимете пологовий будинок, лікаря, акушерку, поцікавтеся, як саме вони ведуть потуги, це важливо.
Фізіологічні відмінності у жінок. Йдеться про стан тазу та зв'язок. Крім уроджених особливостей, є речі, на які можна вплинути для легшого проходження потуг. Саме тому багато жінок під час вагітності відвідують остеопати.

Як дихати?

Залежно від того, який тактики дотримується акушерка, і наскільки близьке ваше маля до народження, вам запропонують різні види дихання в потугах. Дихання вниз - Як при "стулі", видування.
Класичне дихання — коли бій приходить жінці пропонують набрати багато повітря на вдиху, закрити рот, підборіддя підтягнути до грудей і на затримці дихання сильно потужитися, потім м'яко видихнути, так тричі за бій.

дитина під час пологів, потуги, пологи, вагітність, м'які пологи, вигнання плода, фізіологічні пологи, легкі пологи, як налаштуватися на легкі пологи

Джерело: Shutterstock

М'який підхід до потужного періоду

РУСЕРСРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРР«вытуживания» ребенка тоді, коли головка дитини не готова, або немає бою у матері. Це несприятливий сценарій для здоров'я мами, так і для немовляти. РњСЏРіРєРёР№ сценарий - Не турбувати жінку в цей період і дати можливість структурам мозку запустити "рефлекс вигнання плода". У природних пологах рефлекс «вигнання плода» запускається різким стрибком рівня катехоламінів. Жінка може відчувати приплив енергії, збудження, агресії, страху. При цьому посилені сутички допомагають легше і швидше народити дитину. Під час пологів, коли природний процес був порушений медичними втручаннями, синтетичним окситоцином, таке явище не спостерігається, оскільки організм розбалансований, і народження відбувається виключно свідомими зусиллями жінки.

відчуття

Іноді підтужування починається, коли ще немає повного відкриття шийки матки (на 8-9 см): бажання тугіше виникає тільки на піку сутички. Це найінстинктивніша поведінка жінки за весь період пологів. Важливо, щоб у цей час вона могла реалізувати свої базові потреби у безпеці (щоб було тепло, тихо, темно). У потокових пологових будинках у цей момент часто починається метушня, яка збиває жінку з настрою. Через деякий час настає повне відкриття шийки матки, потуги стають потужними, жінка тужиться на кожну сутичку, протягом усієї сутички. Імпульс бажання тугіше змінюється сильним тиском на пряму кишку. Це означає, що дитина почала своє просування по родових шляхах. З кожною сутичкою головка дитини підлаштовується під контури жіночого тазу. Потім настає «прорізування голівки» та народження.

дитина під час пологів, потуги, пологи, вагітність, м'які пологи, вигнання плода, фізіологічні пологи, легкі пологи, як налаштуватися на легкі пологи

Джерело: Shutterstock

Емоційний настрій мами

Часто на момент виходу голівки дитини жінка вже дуже втомилася. Однак для малюка потуги - це ще більший стрес і робота, його пульс може частішати до 80-100. Як правило, мама ставить на перше місце дитину, що дозволяє їй знайти сили. Допомагають техніки розслаблення, яким сьогодні можна навчитися не лише на групових та індивідуальних заняттях для вагітних, а й онлайн.

Після народження у малюка починається зйомка світу - він сприймає навколишнє в ніжних обіймах мами

Народження малюка

Як тільки дитина народжується (спочатку голівка, потім все тільце), її кладуть мамі на живіт. Якщо пологи були природні, у мами відбувається потужний викид ендорфінів, і вона переживає сильне емоційне піднесення. Настає стан щастя, жінка вмить забуває, як їй було нелегко. Слова, які я чую, коли супроводжую пологи: „не може бути”, „це я сама народила”, „я зробила це!”.

Консультант: Олена Мірошниченко, психолог, експерт Академії майбутніх мам на порталі «Дивись.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти