Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="144545"]
пологи

Дорожче, ніж у Європі: скільки коштує набір породіллі в Україні

Old date:
Current date: 2022.07.01
New date: 2017.06.08
0
Сьогодні, 8 червня народні депутати повинні проголосувати за нову медичну реформу, яка може створити справжню революцію в с

Сьогодні, 8 червня, народні депутати мають проголосувати за нову медичну реформу, яка може створити справжню революцію у сфері охорони здоров'я в Україні. Першими зміни мають торкнутися пологових будинків.

Порівняно з тим, скільки необхідних речей беруть із собою до пологового будинку жінки з Німеччини, Польщі, Італії, США, українки б'ють усі рекорди. Часом нашим жінкам доводиться тягнути на пологи кілька великих сумок з речами для себе та малюка!




Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де мамам жити добре: 10 найкращих та 10 гірших країн для материнства

Так, у списку необхідних речей зараз називають постільну білизну в палату, термос із чаєм і навіть чисті ганчірки. Крім таких дрібниць, потрібні й речі для мами та майбутнього малюка. І якщо зайнятися калькуляцією, то повний набір породіллі коштуватиме українцям 4,5-5 тисяч гривень.


Ціна «договірних пологів» у кожному пологовому будинку індивідуальна. У деяких є конкретна такса, а в деяких сім'я домовляється з лікарем, і той називає суму за конкретні пологи. У середньому ціна становить 10 тисяч гривень, а в столиці — до 26 тисяч гривень. Тобто, щоб зібрати сумку до пологового будинку та сплатити пологи, українцеві доведеться віддати дві, а то й три середні зарплати.

Пологи в Італії

В італійських пологових будинках жінкам не видають список потрібних речей, проте «сумка до пологового будинку» коштуватиме породіллі 400 євро, а це близько 12 тисяч гривень.


Італійці схожі на українців у своєму прагненні віддячити акушерці чи лікарю. А якщо лікар не черговий, а обраний наперед, в Італії йому потрібно дарувати особливий подарунок. Зазвичай, таким подарунком є ​​гроші. Так, вартість палати та подяка лікарю коштуватиме в цій країні близько 2 тисяч євро.

Пологи в Німеччині

У Німеччині породіллі також збирають сумку до пологового будинку, але це не є обов'язковою процедурою — у пологовому будинку є все необхідне для мами та крихти. Усі ці витрати покриває страховка, яку оплачує держава чи роботодавець.

Страховка покриває все необхідне, а якщо жінка вважає за краще лежати в палаті люкс або найняти свою акушерку, яка не працює в штаті пологового будинку, за це потрібно додатково заплатити. Так, вартість роботи акушера, який виїде на пологи в лікарню і вестиме породіллю спочатку після народження малюка, складе близько 650 євро.


Вагітна жінка в коридорі пологового будинку

Fotolia

Пологи у Польщі

У Польщі давно не «дякують» лікарям, а пологи приймають безкоштовно. Крім того, породіллям видають приємні подарунки: кошики з підгузками, кремами для мами та малюка та інші необхідні дрібниці.

У країні запровадили державне страхування, яке діє на рівні із приватним. Все, що входить до базового пакету пологів, надається безкоштовно. Без додаткових внесків народжують навіть ті, хто не має польського громадянства.

Пологи зі США

У США, якщо мама викликала швидку та приїхала до лікарні народжувати, їй видають абсолютно все – від жіночих прокладок до пелюшок для малюка. Така послуга є безкоштовною для власників грін-карти та громадян США – вона повністю покривається медичною страховкою. А картку страховки для вагітної в цій країні можна оформити лише одним телефонним дзвінком.


У столиці України можна народити безкоштовно, але для цього доведеться вдатися до деяких хитрощів. Якщо за домовленістю за пологи потрібно платити, то у випадку, коли породіллю привезли на швидкій, це вже не обов'язково. До речі, багато хто користується цією можливістю, оскільки 70% вагітних у Києві привозять до пологового будинку на швидкій, і лише 30% жінок домовляються заздалегідь.

У МОЗ прокоментували, що після впровадження медичної реформи страховка покриватиме заробітну плату акушерам, ліки, памперси та інші необхідні речі з базового пакету.



Джерело: tsn.ua


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
В яких країнах люди більше хочуть мати дітей: причини та статистика
Декретна відпустка в різних країнах світу: тривалість та розмір допомоги


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал





Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x