Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="217684"]
пологи

Що робити, якщо пологи почалися до приїзду швидкої: покрокова інструкція

Old date:
Current date: 2022.11.27
New date: 2021.09.26
0
Пологи хоч і природний процес, але дуже непростий і потребує участі медперсоналу. Проте, в екстрених ситуаціях варто знати,

Пологи хоч і природний процес, але дуже непростий і потребує участі медперсоналу. Однак, в екстрених ситуаціях варто знати, як поводитися і допомогти малюкові з'явитися на світ незважаючи ні на що.

Що робити, якщо пологи почалися до приїзду швидкої

Джерело: Fotolia

Один з найпоширеніших страхів вагітних – стрімкі пологи у несподіваний момент чи несподіваному місці. Тим не менш, таке трапляється вкрай рідко, хоч кожен випадок із новин підживлює наші страхи. Як правило пологи тривають досить довго, щоб медики встигли приїхати або ви дісталися до пологового будинку, але якщо все ж таки ситуація складна, а пологи почалися, вам знадобиться помічник та інструкції для нього, що робити. Таку інструкцію варто роздрукувати та покласти у підготовлену сумку з речами для пологів.

правильні пологи дитини, перед пологами, як правильно дихати, перші пологи жінки, як поводитися при пологах

Джерело: Burda Media

Кличте на допомогу

Складіть та підтримуйте актуальним список контактів усіх, хто може прийти на допомогу під час пологів. Тримайте сімейний автомобіль постійно заправленим, якщо наближається дата пологів. Якщо ви народжуєте під час стихійного лиха, спробуйте спершу зв'язатися з акушеркою, лікарем або лікарнею. Якщо ви не можете зв'язатися з вашим лікарем, зателефонуйте за номером 103 і розкажіть диспетчеру, що відбувається, попросіть зв'язати вас зі спеціалістом, який може вас інструктувати по телефону.

Підготуйте кімнату

Накрийте ліжко клейонкою (якщо її немає, використовуйте фіранку для душу), зверху накрийте чистим простирадлом, щоб уберегти матрац від намокання. Відкрийте вхідні двері, щоб помічники могли увійти до будинку, коли ви вже не зможете їх впустити. Сумку, яку ви зібрали для пологового будинку, поставте біля ліжка у відкритому вигляді. Якщо в будинку є тварини, закрийте їх у іншій кімнаті або у ванній.


Інструкції для вашого помічника у першому етапі пологів

Зберігайте спокій і зберігайте простір якомога чистішим – зніміть верхній одяг, взуття, вимийте руки з милом. Допоможіть мамі почуватися комфортно. Помістіть кілька рушників під неї, щоб зібрати рідину при розриві плодового мішка з водою та при вагінальній кровотечі, яка може виникнути під час пологів. Перший етап пологів може тривати від кількох годин до кількох діб. Як тільки мати починає стогнати або тужитися, перша стадія закінчується, і це означає, що дитина скоро народиться. Етап потуг може тривати всього кілька хвилин, але може тривати годину чи дві, якщо це перша дитина матері.

Що робити, якщо пологи почалися до приїзду швидкої

Джерело: Shutterstock

Інструкції для вашого помічника на другому етапі пологів

Коли ви побачите голівку при відкритті в піхву, надягніть стерильні рукавички. Якщо немає рукавичок, ретельно вимийте руки з милом та водою або обробіть дезінфікуючим засобом для рук.

 1. Як тільки головка вийде, уважно огляньте, чи не обвита шия пуповиною. Пуповина слизька, кругла та нагадує желе.
 2. Якщо пуповина обвита навколо шиї, обережно підніміть її над головкою або відведіть назад за плечі.
 3. Якщо плічка не виходять відразу після народження головки: обережно і легко притисніть голову дитини до спини матері, щоб допомогти плечам вийти, і попросіть її тужитися. Як тільки плечі вийшли, решта тіла народиться швидко.
 4. Якщо плечі ще не виходять: нехай мама лежить на спині і підтягне коліна до грудей, потім попросіть її тужитися. Це допомагає рухати тазом вгору та звільнити плечі дитини, якщо вони застрягли.

Інструкції для вашого помічника, що робити з новонародженим

 1. Коли дитина народиться, покладіть її на оголені груди матері і накрийте обох ковдрою. Зніміть перший мокрий рушник і тримайте малюка накритою сухою ковдрою.
 2. Якщо дитина не плаче або дихає: сильно потріть спину дитини вгору і вниз. Не шльопайте і не тримайте дитину головою вниз.
 3. Якщо дитина все ще не плаче і не дихає вільно: поверніть її обличчям нагору, нахиліть голову трохи назад, щоб випрямити дихальні шляхи, і продовжуйте терти спину. Коли дитина почне дихати, вона стане рожевою. Руки та ноги немовляти залишатимуться голубуватими протягом кількох годин.
 4. Якщо у дитини блювота чи синюшність: використовуйте одноразовий шприц без голки, щоб видалити рідину з носа та рота. Якщо дитина все ще не дихає, почніть штучне дихання дитини.
 5. Пуповину краще не чіпати до приїзду швидкої допомогиАле якщо медики до вас не доберуться, доведеться зробити це самостійно. Для цього перев'яжіть пуповину в двох місцях приблизно в 7 см від дитини близько один до одного шнурком або міцною ниткою. Простерилізуйте гострі ножиці спиртом та розріжте між перев'язками. Але не поспішайте це робити, дочекайтеся, поки в пуповині перестане пульсувати кров.

Інструкція для вашого помічника, як бути з плацентою

 1. Плацента може бути готова вийти через кілька хвилин, так і через півгодини після пологів. Ви можете побачити приплив крові та подовження пуповини, коли плацента готова до пологів. Поставте миску поруч із піхвою матері і попросіть її тужитися, щоб виштовхнути плаценту. Не додавайте силу і не тягніть за пуповину, якщо плацента не виходитьце небезпечно для життя жінки. Потік, який вийде з невеликою кровотечею та рідиною, це і є плацента, послід або «дитяче місце», як називають її в народі. Покладіть плаценту у поліетиленовий пакет.
 2. Як тільки плацента вийде, кровотеча матері буде схожа на кровотечу з тяжкого періоду. Дуже важливо, щоб дитина до цього часу була прикладена до грудей – крім користі для новонародженого, ссання викликає викид окситоцину, що сприяє скороченню матки та уповільнить кровотечу після пологів.

Як би не пройшов процес екстремальних пологів, лікар потрібен обов'язково, тому, якщо у вас є така можливість, викличте медиків і дочекайтеся їхнього приїзду разом мамою і малюком. І ще – це не інструкції з домашніх пологів без участі спеціалістів, а допомога у безвихідній ситуації, та подивіться англійський серіал «Викличте акушерку».

Джерело

Сергій Бакшеєв
Сергій Бакшеєв
Акушер-гінеколог-репродуктолог, кандидат медичних наук, «Кабінет доктора Бакшеєва», м. Вишневе

Вагітні дуже бояться такого сценарію, коли пологи починаються не за планом, а раптово! Здавалося б, лікар обраний, обмінну картку підписано, але ви спланували пологи у вихідний день, а виявилося, що пологи почалися в робітник: і чоловік поїхав в офіс, а ваша мама на дачі, подруга — на морях із сім'єю.

 1. Завжди носіть із собою обмінну карту, особливо на останніх термінах вагітності, адже пологи можуть початися будь-де: у таксі, літаку, в гостях, на вулиці.
 2. Добре, якщо ви домовилися зі своїм гінекологом заздалегідь і у вас є його телефон, щоб ви завжди могли зателефонувати до свого лікаря. Обмовте свої страхи з лікарем, він завжди піде вам на зустріч. Особисто я завжди 24 години на добу на зв'язку зі своїми породіллями. І вони почуваються зі мною, як за кам'яною стіною. Саме такого лікаря від Бога я вам раджу.
 3. Прислухайтеся до свого організму! Сутички можуть бути тренувальними, не варто одразу летіти до лікарні. Якщо проміжок часу між сутичками зменшується, тоді необхідно госпіталізуватись. Читайте про провісників швидких пологів, відвідайте курси для мам, що народжують, народжуючим не вперше також корисно буде послухати провідних акушерів-гінекологів.
 4. Якщо у вас не перші пологи, будьте готові до того, що до лікарні потрібно буде виїхати набагато швидше. При повторних пологах матка розкривається швидше.
 5. Сумка в пологовий будинок повинна бути готова за місяць до пологів і чекати на провісників пологів у надійному місці, про яке знаєте ви і ваші близькі.
 6. Якщо ви відчуваєте, що не доїдете, і ви опинилися у себе вдома (або в іншому місці!), а сутички стають частішими 3-5 за 10 хвилин, тривають 40 секунд, з'являється раптове непереборне бажання тужитися, слід зробити впевнені та спокійні кроки поки ви чекаєте прибуття медичної допомоги. Не допустіть зайвого адреналіну - він не помічник вам під час пологів!

Інструкція при екстрених пологах

 1. Зателефонуйте у швидку допомогу, попросіть диспетчера надіслати команду спеціалістів якнайшвидше.
 2. Відкрийте двері для медперсоналу, можливо, пізніше вам важко буде це зробити.
 3. Якщо чоловіка вдома немає, покличте сусідів, родичів, друзів.
 4. Зв'яжіться з лікарем, що спостерігає вас, можливо він по телефону зможе вам допомогти.
 5. Помийте руки, промежину господарським милом або спеціальним гелем для інтимної гігієни – лактацид – жодних гелів із сильним ароматом.
 6. Зберіть простирадла, ковдри, рушники, ганчір'я, покладіть під себе і залиште для дитини.
 7. Під час сутичок використовуйте техніку правильного дихання: глибокий вдих - довгий видих. Губи при цьому прочинені, не напружені, очі закриті.
 8. Приймайте зручну позу, будьте голою або в зручному одязі без спідньої білизни. Рухайтеся або стійте рачки, полежіть на боці, використовуйте фітбол, контрастний душ, музику для полегшення родової діяльності.

Якщо почався період потуг

Потуги це безпосередньо вигнання плода з матки, народження малюка. Тобто безпосередньо процес народження малюка. При потугах ви відчуєте сильний тиск на пряму кишку. Це як бажання сходити по-великому.

 • Дихайте по-собачому (короткі часті вдихи та видихи).
 • Зберігайте спокій, ваше тіло знає, що робити, малюк теж працює!
 • Розстелити поліетилен або багато одноразових пелюшок на диван або підлогу, прийміть максимально зручну позу.
 • Присядьте навпочіпки, обіпріться спину об гору подушок або край низького дивана. Не рекомендуємо позицію лежачи на спині.
 • Якщо є чоловік або близький родич, ви можете сісти на край ліжка, ступнями впертись у партнера, який сидить на стільці.
 • Коли з'явиться головка, притисніть руки до промежини, не дайте дитині вийти дуже швидко.
 • Якщо ви народжуєте сидячи, обережно сядьте якомога нижче, щоб малюк не вдарився.
 • Якщо пуповина обвилася навколо голівки, акуратно зніміть її, не скручуйте і не відрізайте самостійно, залиште це питання лікарям.
 • Крихітка вислизнув? Витріть малютку і покладіть на живіт, щоб зігріти своїм теплом.
 • Нехай партнер допоможе очистити носик і очі від слизу і накриє вас теплою ковдрою.
 • Якщо малюк не почав дихати і не заплакав, розтирайте його по спинці, стукніть акуратно по п'ята, закрийте носик, відкрийте рот і вдихніть в нього защіпковий об'єм повітря.
 • Залишайтеся на місці, доки не вийде плацента.
 • Малютку може і не вдасться погодувати грудьми, оскільки довжини пуповини може бути недостатньо, щоб малюк дотягнувся.
 • Якщо все ж таки вдасться дати пару крапель молозива до приїзду лікарів, це буде здорово! А поки що стимулюйте соски.

Вдалих пологів!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (4 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти