Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="277190"]
Роды

3 вправи для відновлення після пологів, які можна робити з перших днів

0
Перші, найпростіші та щадні вправи можна робити вже на другий день після природних пологів, які протікали без ускладнень. Йдеть

Перші, найпростіші та щадні вправи можна робити вже на другий день після природних пологів, які протікали без ускладнень.

відновлення після пологів

Джерело: instagram@livingnotes

Йдеться поки що не про схуднення — цим питанням можна буде зайнятися не раніше, ніж через 3-4 тижні після пологів. Перші вправи, які допоможуть прискорити післяпологові виділення, відновити розміри матки, що була значно розтягнута під час виношування. Крім того, навіть найбільш щадні вправи, а тільки вони і допустимі в перші тижні після пологів, стимулюють кровообіг і сприяють відновленню м’язів піхви, допомагаючи впоратися з мимовільним сечовипусканням (наприклад, при кашлі або чханні).

Дуже важливе правило, якого ви дотримувалися, виконуючи вправи під час вагітності, зберігається і в післяпологовий період — заняття не повинні викликати якісь негативні, а тим більше больові відчуття. Навантаження має бути мінімальним і дуже поступово збільшуватися, при цьому протягом перших двох місяців додаткові вправи вводити не варто.

Перш ніж починати будь-які заняття, варто проконсультуватися зі своїм лікарем, оскільки кожен організм унікальний і цілком можливо, що саме вам варто себе поберегти дещо довше. Як правило, після накладання швів або кесаревого розтину від будь-якої напруги м’язів тазового дна рекомендують утримуватися, причому тривалість помірності індивідуальна.


вправи, упражнения

Джерело: freepik

ВПРАВИ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ

  1. Вправу виконуйте на дивані — лягайте на спину, для зручності можна підкласти під поперек маленьку подушку. Руки опустіть уздовж тулуба. Ноги зігніть у колінах і зведіть одну з одною. Повільно випрямляйте ноги, тримаючи їх разом. Коли вони повністю розпрямляться, стисніть пальці на ногах, потримайте в такому положенні, порахувавши до 5, потім розтисніть. Повторіть 5 разів, після чого ноги знову зігніть у колінах. Виконувати вправу потрібно повільно, уникаючи неприємних відчуттів, починати з 5-6 разів, поступово збільшуючи кількість підходів до 10 і більше.
  2. Вправи Кегеля. Ця універсальна вправа, розроблена лікарем-гінекологом Арнольдом Кегелем для того, щоб допомогти жінкам будь-якого віку зміцнити м’язи черевного дна, майже не мають протипоказань і при нормальному завершенні природних пологів рекомендовані з перших післяпологових днів. Для виконання вправи Кегеля слід згадати, які м’язи залучені в процесі сечовипускання. Виконувати вправу можна в будь-якій позиції — стоячи, сидячи, лежачи і навіть на ходу, але після пологів все ж таки краще їх робити в горизонтальному положенні. Повільно напружте м’язи тазового дна, наскільки вийде, потім так само повільно розслабте, не напружуючи м’язи сідниць і живота. Виконуйте вправу по 5 разів по 2-3 на день, поступово збільшуючи кількість підходів.
  3. Початкове положення – сидячи на стільці, ноги стоять на підлозі, зігнуті в колінах під прямим кутом. На видиху підніміть одну ногу, якщо вийде — паралельно підлозі, якщо складно, просто відірвіть від підлоги, одночасно стискаючи м’язи промежини. Порахувавши до 5, розслабте м’язи та повільно опустіть ногу. Повторіть з іншою ногою. Для початку досить зробити вправу 4-5 разів, якщо немає неприємних відчуттів, можна поступово навантаження збільшувати.
вправи, упражнения

Джерело: freepik

ПРАВИЛА ЗАНЯТЬ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ

♥ Обов’язково порадьтеся з лікарем, перш ніж розпочинати вправи. Не рекомендується займатися гімнастикою в перші дні після пологів, якщо вони супроводжувалися ускладненнями, а також після кесаревого розтину.
♥Звертайте увагу на свій стан – як тільки відчули дискомфорт, зупиніться, можливо, вам ця вправа не підходить.
♥Краще виконувати вправи після годування дитини.
♥Перед заняттями сходіть у туалет – сечовий міхур має бути порожнім.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты