Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="151059"]
планування

Дитина та гени: 15 особливостей, які передаються малюкові від батька

Old date: 2017-08-01
Current date: 2022.09.28
New date: 2021.05.17
0
Генетика - дуже непередбачувана річ, але водночас дуже цікава! Хоча гени батьків впливають на майбутню дитину

Генетика — дуже непередбачувана річ, але водночас дуже цікава! Хоча гени батьків впливають на майбутню дитину майже рівноцінно, часом від батька малюка може взяти набагато більше, ніж від матері, причому не лише зовні, а й у характері.

Виховання дитини - фото

Джерело: Shutterstock

Представляємо 15 особливостей, які дитина успадковує переважно від батька, ніж від матері, особливо, якщо ці риси є домінантними!

Колір очей

Карі та чорні очі є домінантною ознакою, а світлі, такі як сірі, блакитні та зелені – рецесивною. Як правило, якщо в одного з батьків очі карі, а в іншого - світлі, у дитини будуть темні очі (або з віком зміняться у бік карих, навіть якщо в ранньому віці будуть світлими).

Але бувають і винятки. Так, якщо рецесивний колір очей - у батька, то у малюка великі шанси успадкувати зелені або блакитні очі, навіть якщо у мами очі темні.


Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!


Симетрія обличчя

Як не дивно, про симетрію особи дуже залежить від генетики. Якщо у чоловіка гостре підборіддя, асиметрія брів або викривлення носа, швидше за все, у дитини також виявляться такі риси. Також домінантною ознакою є відстовбурчені вуха.

Ямочки на щічках

Ця мила особливість пов'язана з розташуванням м'язів обличчя і є домінантною. Тому, якщо у батька є чітко виражені ямочки на щоках, то у дитини також може народитися з ними з великою ймовірністю.

Батько з дитиною (фото: ЦФА Бурда)

Джерело: Burda Media

зуби

Якість зубів дуже залежить від генетики, як і їх форма. Якщо у батька були проблеми з ротовою порожниною, є щербинки або велика відстань між зубами, швидше за все, дитина зіткнеться з цими неприємностями. На щастя, сучасна стоматологія творить чудеса, і в дитинстві все можна виправити.

волосся

Колір волосся, його структура, густота - залежить від генетики. Також генетично закладено облисіння в результаті алопеції за чоловічим типом та рання сивина. Якщо у батька волосся темне і густе, швидше за все і у дитини буде темний колір волосся і пишна шевелюра.

А ось якщо у тата дуже кучеряве волосся, але є дуже маленький шанс, що у дитини воно буде пряме.

Рівень інтелекту

Звичайно, людина розвивається все своє життя, але інтелект має свій потенціал, стрибнути вище якого дуже важко. Вчені впевнені, що цей потенціал залежить від генетики, а особливо від генів батька. Так що якщо ваш чоловік розумний, вважайте, що вашому малюкові дуже пощастило. Можливо, ви виховуєте майбутнього генія.

Завитки відбитків пальців

Звичайно, у кожної людини вони є унікальними. Але дуже часто у дітей і батьків малюнки відбитків дуже схожі, особливо деякі завитки можуть повторюватися на долоні сина і батька.

Губи

Гени дуже впливають на те, пишними чи тонкими будуть губи у вашої дитини. Якщо у батька губи об'ємні, то, швидше за все, і у малюка вони будуть такими, тому що ця риса є домінантною.

Зріст

На майбутнє зростання дитини впливають гени обох батьків, але від батька залежить, наскільки дитина буде високою чи низькою. якщо батько дуже високий і статний, швидше за все, його діти будуть такими ж, або трохи нижче, якщо мати низького зросту.

Існує формула, за якою можна вирахувати приблизне зростання дитини. Якщо у вас хлопчик, додайте значення зростання батьків, поділіть на 2, а потім додайте 5 см. Якщо дівчинка - зробіть те саме, але відніміть 5 см.

вага

Як і зростання, вага та конституція тіла дуже залежить від генетики. Якщо батько схильний до повноти, то в дітей віком, особливо в дівчинки, швидше за все, також буде ця особливість.

У батьків з атлетичною статурою та «класичною» фігурою-трикутником зазвичай народжуються стрункі діти.

Почуття гумору

Почуття гумору — риса набута, а ось схильність до дотепності може передаватися генетично, і найчастіше від батька. А ось щоб у малюка було почуття гумору - розвивайте його в сім'ї, жартуйте, смійтеся по доброму один над одним.

Поза уві сні

Дуже часто в мережі можна побачити милі фотографії, де діти сплять так само, як і їхні батьки, в однакових позах на ліжку. Характер сну справді визначається генетикою батька. Крім того, якщо тато жайворонок чи сова, то це може передатися і дитині.

Чхання на сонці

Ваш чоловік починає чхати на яскравому сонці? Така особливість називається світловим чхальним синдромом і є домінантною рисою, а значить може передатися дитині.

Любов до ризику та азарту

Тяга до ризику та азарту може передаватися генетично, оскільки справді є ген, який відповідає за відміну людини до ризикованих вчинків. Якщо тато любить ризик, авантюри, відчувати адреналін, то у дитини теж можуть виявитися ці риси.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (8 оцінок, середнє: 4,25 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти